"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Riik jätab põllumehed nälga (3)
03. november 2014

Valitsus säästab tuleval aastal põllumeeste arvelt enda hüvanguks 23 miljoit eurot, jättes nad seega kahel järjestikusel aastal igasugusest riigi poolsest toest ilma.

“Esimesed kuud kogeme vähem saadava piimahinna mõju, see tähendab, et kogunevad tasumata arved, mille suurusjärk on 7 mln eurot,” rääkis Eesti Põllumeeste Keskliidu president Juhan Särgava.

“Kui ühte miljonit pidada omatuluks, siis ülejäänud 6 miljonit on tasumata arved, palk, energia ja tegemata investeeringud,” tõdes Särgava.

“Eesti riigi poolne tugi selle probleemi lahendamisel poleks mitte hädaabi, vaid samm, mis aitaks hoida ja luua töökohti maa piirkonnas,” sõnas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri SImson.

Lahendust näeb Simson järgmise aasta tulumaksu üheprotsendilise kärpe ärajätmises, kuna see viib riigi eelarvest välja 70 miljonit eurot. Madalapalgalised inimesed aga võidavad sellest vaid mõne euro.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sten
28. veebr. 2015 14:15
Riik jätab enamuse eestimaalasi nälga. Võimulolevaid poliitikuid ei huvita meie inimeste elu ja toimetulek. Nendel on muud huvid.
Viivika
28. veebr. 2015 14:11
Kulla Ants Kosmos Tamm katsuge ikka jääda viisakuse piiridesse.
Ants Kosmos Tamm
4. nov. 2014 07:57
No mida perset meil riik teeb. See on ju ajukääbikute toodang. Endale näkku sittumine.