"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskerakond soovib õigeusklike jõulud muuta riigipühaks (2)
04. november 2014

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas tänasel istungil seadusmuudatuse, millega saavad õigeusklike jõulud ehk 7. jaanuar ning ka ülestõusmispühade 2. püha riigipühadeks. Riigikogu liikme Mihhail Stalnuhhini sõnul on antud muudatustele omapoolset toetust avaldanud ka Eesti Kirikute Nõukogu.

“Kehtivas pühade ja tähtpäevade seaduses on Eestis ettenähtud jõulude riigipühana tähistamine detsembris, samas aga pooled usklikud tähistavad jõulusid 7. jaanuaril.” Rääkis Stalnuhhin.

“Muutes ka õigeusklike jõulud riigipühaks, aitame kaasa Eesti ühiskonnas suurema tolerantsuse ja solidaarsuse saavutamisele. Antud ettepanekut tehes on lähtutud kirikunõukogu soovitustest, mille kohaselt peaksid nii 7. jaanuar kui ka ülestõusmispühade teine püha olema riigipühad,” ütles Stalnuhhin.

“Meie keskmine töönädal on üks Euroopa Liidu pikemaid. Planeeritava muudatusega väheneks Eestis keskmine töönädala pikkus, lähenedes Euroopa Liidu keskmisele. Kui Eestis on töönädala reaalseks pikkuseks kehtestatud 41,1 tundi, siis Euroopa Liidu keskmine on 40,4 tundi,” lausus Stalnuhhin.

Eesti sai riigipüha ja puhkepäeva juurde ka 2005. aastal, kui Keskerakonna algatusel võeti riigikogus vastu seadus, mis kuulutas jõululaupäeva riigipühaks.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

küsimus
29. juuli 2015 18:01
http://www.svyatorus.com/religiya/6533-veru-v-boga-obyavili-psihicheskoy-boleznyu.html Kas usklikud on vaimuhaiged?
nüanss
18. apr. 2015 20:38
Eesti on eelkõige vabamüürlaslik, mitte aga kristlik riik.