"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riigikontroll: Eesti kestliku arengu tagamine nõuab otsuseid (0)
04. november 2014

„Sellest, et riigieelarve on tasakaalus ja riigivõlg Euroopa väikseim, üksi ei piisa. Ainult rahandus ei lahenda riigi ees seisvaid probleeme,“ tõdes riigikontrolör Alar Karis.

Karise hinnangul näitab selgelt meie puudujääke ja paigaltammumist see, et me peaks kulutama rohkem, aga ei saa.

Riigikontrolli värske aruanne viitab ühtlasi suurele väljarändele ja olematule riigipidamise reformile. Karise sõnul on Eesti seni end rakkes hoidnud väikeste otsustega, kuid mitmed põhimõttelised jätkuva arengu valikud on jäänud tegemata.

Nii on näiteks sotsiaalkindlustuse süsteem jätkusuutmatu. Kümneid aastaid on räägitud omavalitsusreformist, nüüdseks on selle järele juba tungiv vajadus.

Aastaaruandest selgub ühtlasi, et Eesti riik ei oska ka olukorda analüüsida. Näiteks ei ütle ükski Eesti analüüs, miks Leedu on Eestist Euroopa keskmisele lähemal ja miks Läti liigub Eestist kiiremini Euroopa keskmise poole.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.