"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rauno Pehka: isa peab olema alati olemas, kui laps vajab! (3)
09. november 2014

"Kõige tähtsam on see, et lapsed teavad – ma olen olemas, kui nad mind vajavad," ütles isadepäeva eel kahe teismelise poja isa, korvpallur Rauno Pehka.

9. novembril tähistame isadepäeva. Sel puhul toimub 14. novembril kell 19 Mustamäel Kaja kultuurikeskuses salongiõhtu “Aeg maha” korvpallur Rauno Pehkaga, kes on kahe teismelise poja isa ja võtnud isaks olemist laste sünnist peale väga südamega.

“Olen pidanud oluliseks lugeda oma lastele raamatuid ette juba sellest ajast peale, kui nad olid väga väikesed,” ütles Pehka. “Võib-olla poisid mäletavad seda hägusalt, aga teadmine, et isa oli nende kõrval, on neisse jäänud.”

Pehka on seda meelt, et vahel teevad vanemad lastega koos asju vaid iseenda südamerahu saamiseks. “Nii pole küll vaja,» mainis ta. «Heaks isaks olemine on tunnetuslik asi – mingil hetkel on vaja lastega koos olla ja mingil hetkel tuleb neile vabadust ka anda.  Tuleb leida tasakaal nagu paljudes muudes asjades elus, siis on asjad hästi.”

Tähelepanu olgu piisav

Teismeeas kipub paraku vanemate ja laste usalduslik suhe kaduma, selle hoidmiseks tuleb rohkem vaeva näha. “Ega muud võimalust suhte hoidmiseks polegi kui olla iga päev nende kõrval ja lasta neil aduda, kuidas elu läheb,” rääkis Pehka. “Kui sa oma lastele piisavalt tähelepanu pöörad, siis neil ehk ei teki olukorda, kus koolist või sõpruskonnast tulevad mõjud muutuvad muutuvad lapsele tähtsamaks kui kodused väärtused.”

Oma isale mõeldes peab Pehka kõige olulisemaks seda, et isa andis talle eluteele kaasa oskuse olla tasakaalukas. “Just tänu talle olen suutnud jääda eri olukordades rahulikuks, ja seda oskust tahan edasi anda ka oma poegadele,” lisas Pehka.

Film ja töötuba

9. novembril ootab energia avastuskeskus kõiki isasid ja lapsi vaatama planetaariumifilmi “Tähetolm ja Päikesepere”, mis muuseumipileti ostjatele on tasuta. Film kell 11.10 ja 17. 45.

 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pole probleemi
13. jaan. 2019 11:09
Tänapäeval võib ka mõne feministist naise aasta isaks valida!
mhh
9. nov. 2014 12:56
Jah, aga meie riik on juba selline, et isasid pole vaja ja lapsed kasvavad ulapeal
isa
9. nov. 2014 12:56
kahjuks ei lase emad peale lahutust isal lastega olla