"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna vaimupuudega inimestele korraldatakse säästva tarbimise koolitus (0)
10. november 2014

Täna toimub säästva tarbimise koolituse Tallinna vaimupuudega inimestele, eesmärgiga aidata neid mõista säästlikkuse olulisust praktilises elus. 

Kui vaimupuudega inimesed oskavad mõistlikult kasutada toitu, vett, elektrit, tarbeesemeid ja sortida jäätmeid, siis säästab see nii raha kui loodust. Inimesed ei pea säästmiseks raha olemust mõistma. 

MTÜ Vaimupuu koostöös keskkonnaportaaliga Bioneer plaanib läbi viia  lihtsustatud keeles koolituse, kus osalejad saavad õpitut kohapeal katsetada, näiteks sortida jäätmeid ja teha ostunimekirja.

Koolitustel õpitakse säästma vett, elektrit, toitu, sorditakse jäätmeid ning räägitakse lihtsustatud keeles taaskasutusest, moest, reklaamist, emotsiooniostudest jms. Koolituspäevade teemade kohta valmib enne koolitust paberkandjal  õppematerjal, mida osalejatele jagatakse.

Koolitused toimuvad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti toetusel ja koolitusele oodatakse vaid Tallinnasse elanikuna registreeritud vaimupuudega inimesed ning vajadusel ka nende saatjad. Kohti on koolitusel 25 vaimupuudega inimese tarbeks ja hind on kolm eurot.  

Järgmine koolituspäev on laupäeval,  22. novembril kella 12-15 Tallinna Puuetega Inimeste Koja ruumides.

Osalemiseks on registreerumine kohustuslik ja seda saab teha SIIN.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.