"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paet: Ukraina sisepõgenikud said Eestist ligi 30 tonni toitu (1)
15. november 2014

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul jõudis Eesti humanitaarabina ÜRO Põgenikeorganisatsiooni Kiievi kontori lattu 20 tonni piimapulbrit, 4,5 tonni konservsuppe ja 4,7 tonni lihakonserve.

“Eesti humanitaarabi saadetise koostamine algas nädalaid tagasi ning nüüdseks on see jõudnud Kiievisse, kust läheb edasi Odessa piirkonnas asuvate raskes olukorras sisepõgenike abistamiseks. Eesti abi jagatakse ka teistes Ukraina piirkondades, kuhu on paigutatud põgenikke,” vahendas BNS. Paedi sõnul on toidu- ja muu humanitaarabi vajadus Ukrainas jätkuvalt suur, sest talv läheneb ning inimestel pole konflikti jätkumise tõttu võimalik kodupiirkonda Ida-Ukrainas tagasi pöörduda.

“Eesti on Ukraina inimesi sel aastal abistanud ligi miljoni euro eest, kuid abivajadus on jätkuv ning ka Eestil tuleb Ukraina konfliktis kannatanute aitamist jätkata,” märkis Paet.

Tema sõnul toob vägivalla jätkumine Ida-Ukrainas kaasa uusi inimohvreid, põgenikke ja kannatusi. “Seetõttu on äärmiselt oluline leida konfliktile kiire poliitiline lahendus ning Venemaal on selles võtmeroll,” ütles ta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Leo
3. märts 2015 11:09
Ukrainas rahulikku elanikkonda peaksid aitama rikkamad ja ka suuremad riigid. Kriisikolletes elasid peamiselt Ukraina venelased ja Ukraina sõjavägi tappis inimesi ja purustas nende kodusid. Praegu on nad külmas ja näljas. Venemaa aitab neid, saates sinna toiduabi ja võttes põgenikke vastu.