"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arstide ja õdede majas algavad siseviimistlustööd (0)
18. november 2014

Reedel, 21. novembril kell 12 tutvub linnapea Edgar Savisaar arstide ja õdede maja ehituse hetkeseisuga.

Ühtlasi juhatab arstide ja õdede maja rajamist vedavate linnavalitsuse liikmete ning spetsialistide visiit sisse järgmise aasta algul valmiva hoone siseviimistlustööd.

Akadeemia tee 48 korruselamu siseviimistlustöödega alustamise üritusel osalevad abilinnapead Eha Võrk ja Merike Martinson. Akadeemia tee 48 endise ühiselamu rekonstrueerib Tallinna Linnavaraameti tellimusel arstide ja õdede majaks Ramm Ehitus OÜ.

Majja on planeeritud kokku 97 korterit – 24 kööktuba, 60 ühetoalist ja 13 kahetoalist korterit. Üürnikud saavad rekonstrueeritava hoone eluruumidesse sisse kolida juba järgmise kevade hakul.

Tallinna teise elamuehitusprogrammi eesmärk on aidata lahendada eluasemeprobleeme noortel peredel ning linna jätkusuutlikuks toimimiseks vajalikel töötajatel ja sihtrühmadel, kelle varaline seis ja sissetulekud ei võimalda turult eluaset soetada või üürida.

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur – 2013. aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde.

Eriti teravalt puudutab arstide ja õdede Eestist lahkumine Tallinna elanikke – Tallinna haiglate (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla) meditsiinilise personali vajadus on hetkel 238 töötajat (puudu on 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat).

Eelmärgitud andmetest nähtub kasvav vajadus toetada linna arste ja õdesid eluasemeprobleemi lahendamisel. Üks oluline lahendus on luua arstidele ja õdedele võimalus taotleda linnalt jõukohase üüriga munitsipaaleluruume.

12. novembri seisuga on Tallinna linnale laekunud 94 nõuetele vastavat taotlust ning eluasemekomisjon tegeleb taotluste menetlemisega.

Akadeemia tee 48 korruselamu rekonstrueerimise kogumaksumus on 2,55 miljonit eurot.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.