"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lauri Leesi: õpetajate palgad peavad uuest aastast tõusma! (1)
23. november 2014

Kuigi õpetajate palk on viimasel kahel aastal teinud arvestatava tõusu ning on viimased 11 kuud olnud 800 euro tasemel, siis Lauri Leesi hinnangul ei ole see veel kaugeltki vääriline tasu selle töö eest.

Prantsuse Lütseumi direktor Lauri Leesi on veendunud, et õpetaja palk peaks alates uuest aastast tõusma praeguselt 800 eurolt nö harju keskmise tasemele.

“Täiskoormusega töötava õpetaja minimaalpalk ei tohiks minu arust olla alla nn harju keskmise,” sõnas Lauri Leesi.

“Seega alates uue aasta 1. jaanuarist peaks see olema 1050 eurot, just nii palju peab riik oma aasta eelarvest raha õpetajate palga tõusuks juurde lisama.”

Kui vaadata, millise kasina toetuse riik tasuta koolilõunateks on eraldanud, siis ei tohiks õpetajate palgaraha leidmine suurem asi probleem olla.

“Ei usu, et need sendikesed, mis lastele riigi poolt toidurahaks lisaks lükatakse, õpetajate eurodes arvestatavale palgale mingilgi moel mõju saaksid avaldada,” kommenteeris Leesi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Leo
9. apr. 2015 00:10
Selle valitsuse ajal tõusevad vaid maksud, palkadest ei räägi keegi. Raha jätkub vaid nende oma otstarbeks, tankide ja muu sõjamoona ostmiseks, teiste riikide abistamiseks.