"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jüri Ratas: Iga kaasamata noor suurendab väljarännet (0)
24. november 2014

«Iga kaasamata noor võib tulevikus otsustada, et ei soovi Eestis elada, töötada ega peret luua, sest ta ei tunne tugevat sidet oma kodumaaga,» rääkis riigikogu aseesimees Jüri Ratas noortekonverentsil.

Ratas rõhutas, et iga seaduse ning otsuse puhul tuleb lähtuda meie laste ja noorte huvidest ning arvestada nende seisukohti.

«Kaasamine ei tohi aga jääda ainult paberile, vaid peab olema sisuline, ning eriti põhjalikult tuleb käsitleda küsimusi, kus noorteühendused jäävad riigijuhtidega eri seisukohale,» rääkis ta. «Tugevama õigusega noorte arvamuse ignoreerimine on lühinägelik tee. Iga kaasamata noor võib tulevikus otsustada, et ei soovi Eestis elada, töötada ega peret luua, sest ta ei tunne tugevat sidet oma kodumaaga. Eesti vajab iga inimest ning väljarände pidurdamiseks tuleb tegutseda kõigil rinnetel korraga. Juba Eestist lahkunud noorte tagasitoomine eri projektide kaudu on kordades aja- ja ressursimahukam kui nende tänane kaasamine.»

Ent noorte aktiivsem ära-kuulamine peab Ratase sõnul olema kahesuunaline. «See tähendab, et ka noored ise peavad ühiskonna arenguga kursis olema ja aktiivselt oma arvamust avaldama,» mainis Ratas. «Paraku tuleb tõdeda, et on liiga palju noori, kes ei tunne huvi riigis toimuva vastu. Nende senisest tugevam kaasamine on kõige keerulisem väljakutse.» Konverents «Õigus olla laps: eile, täna, homme» toimus lapse õiguste kuu raames 20. novembril ning see oli pühendatud ÜRO lapse õiguste konventsiooni 25. aastapäevale. Konverentsi korraldas MTÜ Lastekaitse Liit.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.