"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LINN EI TAHA LAGERAIET: Tallinn ristas Kakumäe rohealade kaitseks riigiga piigid (0)
25. november 2014

Tallinna linn ja riigi maa-amet vaidlevad juba mõnda aega selle üle, kas Haaberstis Kakumäel tuleks sealsele viiele riigile kuuluvale puistule ehitada elamurajoon või peaks puid ja põõsaid säilitama sellisena nagu nad on.

Kumbki osapool on kaasanud oma õiguse kinnitamiseks spetsialistid, kes on aga jõudnud risti vastupidistele seisukohtadele: kui Tallinna huve esindav botaanikaaia dendroloog Olev Abner möönab, et puistud vajavad küll hooldamist, aga paljugi on säilitamist väärt, siis maa-ameti uurija, Eesti dendroloogia seltsi president Aino Aaspõld leidis, et kogu maa-alalt on olulise väärtusega ja säilitamist väärt vaid kaks männipuistut, kirjutas Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas leidis, et Aaspõllu arvamus võib olla mõjutatud maa-ameti spetsialistide subjektiivsest hinnangust, kuna on kasutatud eriala spetsialistidele mitteomaseid väljendeid.

Olev Abner püüdis omalt poolt selgitada, et looduskaitsele saab alati erinevalt läheneda: „Mina esindan kaasaegsemat vaadet, kus ei mõelda ainult inimestele, vaid ka teistele elusolenditele, liigniisked kohad ei sobi ehk inimestele, aga sobivad näiteks lindudele.”

Puu-uuringute vaidluse ja ebaobjektiivsuse süüdistuste lõpetuseks kirjutas maa-amet 19. septembril linnavalitsusele, et riik ei nõustu pakutud kompromissiga, kuid linn ei ole sellele veel vastanud, sest enne teatas linnapea Edgar Savisaar kirjalikult Harju maavalitsusele, et palub üldplaneeringu projekti üldse tagastada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.