"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
USAs jätkuvad rahutused nooruki tapnud politseniku vabanemise tõttu (0)
26. november 2014

Obama oli juba varem teatanud, et ühineb Michael Browni (ohvri toim.) perekonnaga, kes kutsub rahumeelselt protestima pärast vandekohtu otsust mitte esitada Fergusoni politseiohvitserile süüdistust seoses relvitu 18-aastase mustanahalise nooruki tulistamise ja tapmisega.

USA president Barack Obama mõistis teisipäevases telepöördumises hukka Fergusonis lahvatanud vägivalla ja nimetas seda kuritegelikuks.

“Hoonete süütamine, autode põletamine, omandi hävitamine, inimeste ohtuseadmine – sellel ei ole mingisugust vabandust ega õigustust,” ütles Obama.

President hoiatas ühtlasi, et kõik seaduserikkujad võetakse vastutusele.

“Need on kriminaalkuriteod” lisas president.

Obama väljendas siiski kahetsust ja osavõtlikust vähemuste suhtes, kes tunnevad, et seadusi rakendatakse nende suhtes ebaõiglaselt.

President rõhutas, et riik on üles ehitatud ennekõike seaduse jõule ning vihast ja sügavast pettumusest hoolimata peavad ameeriklased aktsepteerima vandekohtu otsust.

President esines vastavasisulise avaldusega vaid mõni hetk pärast ametlikku teadet vandekohtu otsusest, kuid kasu sellest polnud ja järgnes üleüldine märatsemine.

Justiitsministeerium uurib juhtumit seoses võimalike tsiviilõiguste rikkumistega, mis võivad viia föderaalsüüdistuste esitamiseni.

Ühendriikides andis Missouri osariigi kuberner Jay Nixon teisipäeval käsu, et rahutustest haaratud Fergusoni saadetaks veel rahvuskaardi üksusi.

Lisajõud suunatakse muu hulgas Fergusoni politseiameti kaitsmisele, mis oli rahutuste keskmes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.