"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Porošenko: ukraina keel peaks olema ainus riigikeel (2)
27. november 2014

Ukraina keel peaks olema Ukraina ainus riigikeel, aga detsentraliseerimine võimaldaks piirkondade keelelist omapära arvestada, ütles president Petro Porošenko neljapäeval.

“Ukraina keel ainsa riigikeelena on väga tähtis ning see on ühiskonda ja riiki konsolideeriv tegur,” ütles president ülemraadas riigi sise- ja välisolukorrast kõneldes.

Võimu detsentraliseerimine annaks väga head võimalused piirkondlike eripäradega arvestamiseks, rõhutas ta, tuues esile usu, ajaloolise mälu, keele, traditsioonid ja “muude erinevuste väljendamise”.

“Kõiki neid asju tuleb kohelda respektiga, ka keeleküsimust,” ütles Porošenko.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eve
12. jaan. 2016 19:27
Veriselt ja ebaseaduslikult võeti maha endine president, kes õigusega leidis, et riik pole valmis EL-u astuma, kuna sisseastumistingimused on rasked. Nüüd valitsevad Ukrainat rikkurid, kes ei hooli rahvast. Tapatalgud toimusid kriisikolletes, kus peamiselt elasid Ukraina venelased. Venemaa saatis sinna toiduabi. Riigikeel võib muidugi olla ukraina keel, aga kõigepealt tuleb taastada inimeste jaoks normaalsed elutingimused.
www
7. veebr. 2015 19:42
praegu on palju tähtsamaid asju, kui riigikeel. Tuleb lõpetada rahulike inimeste tapmine. Ukraina tipp-poliitikutel on käed verega koos. Tahetakse oma patud Venemaa kaela määrida kuigi Venemaa ei osale nende veretöödes.