"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arendati välja rakendus puuetega inimeste aitamiseks (0)
30. november 2014

Tallinnas on käimas Garage48 Enable arendusnädalavahetus, mis pöörab tähelepanu puuetega inimeste vajadustele ning vastavalt innovaatiliste ja tehniliste lahenduste leidmisele.

Aktivistid, häkkerid/programmeerijad ning puuetega inimesed on pühendanud 48 tundi uute interneti ja mobiili rakenduste loomiseks.
Ürituse käigus on loodud juba rakendus Helpific, mille kaudu puudega inimene saab endale vastavat rakendust kasutava vabatahtliku abikätt paluda.
 
Näiteks, kui pime naine soovib minna kohtingule, saab ta kutsuda jumestusoskustega vabatahtliku endale meiki tegema. “Sellest võib puudega inimestele väga palju abi olla ning see on vabatahtlikel hea võimalus teistele head teha,” sõnas Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste koja esindaja Keiu Roosimägi. “Hetkel on valmis veebilahendus, mis töötab ka mobiilis, mobiiliapp on arendamisel.”
 
Eestis läbiviidud puuetega inimeste valdkonda käsitlevate uuringute kohaselt elab Eestis üle 130 000 puudega inimese, mis moodustab 10% rahvastikust. Eesti Puuetega Inimeste Koda kinnitab, et viimaste aastatega on puuetega inimeste arv suurenenud 34%. Garage48 Enable teeb koostööd Erinevus Rikastab programmi ja sotsiaalministeeriumiga, kutsudes kokku huvilisi ja toetajaid nii startup, sotsiaal- kui ka inimõiguste valdkonnast.
 
Garage48 Enable nädalavahetuse üritus on inglise keeles.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.