"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Bussiga sõiduks võib auto tasuta parklasse jätta (0)
01. detsember 2014

Ka auto «Pargi ja reisi» parklasse jätnud mittetallinlased saavad ühissõidukites tasuta sõita.

Linn avas Oru hotelli juures Peterburi teel viienda «Pargi ja reisi» parkla ja tutvustas uut sisse-väljapääsu süsteemi. Transpordiameti peaspetsialisti Liivar Lutsu sõnul saab nüüd kasutada parkimiseks rohelist ühiskaarti. «Tänu sellele süsteemile saavad kõik parkida ja linnatranspordis sõita tasuta,» ütles Luts. «Selleks tuleb muretseda Tallinna ühiskaart, see isikustada ja laadida kaardile tagatiseks kolm eurot. Seejärel saab kaardiga avada parkla tõkkepuu ja auto parkida. Kui olete jätnud auto parklasse, saate ühiskaarti kasutades sõita edasi tasuta ühistranspordiga. Et tasuta parkida, peate päeva jooksul sõitma ühistranspordiga ja valideerima ühiskaarti vähemalt ühe korra. Õhtul parklast väljumisel valideerite uuesti ühiskaardi ja tõkkepuu avaneb.»

Kui parklas pole ühtegi vaba kohta, siis on 15 minuti jooksul aega sealt lahkuda. Kõik eelpool räägitu peab toimuma hommikul kella nelja ning järgmise päeval hommiku kella nelja vahel. Kui inimene siiski päeva jooksul ühissõidukiga ei sõitnud, läheb parkimise lõpetades sinna laetud kolm eurot kaardilt maha. Kui parkla tõkkepuuga peaks tekkima probleem, siis tuleb helistada numbrile 1345. Veel selle aasta jooksul ehitab linn uue elektroonilise süsteemi ka Kalevi, Pirita ning Õismäe vastavatesse parklatesse.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.