“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Virtuaalne näitus tõstab kilbile noortekeskuste töö (0)
02. detsember 2014

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) tähistab 1.-7. detsembrini toimuvat noorsootöönädalat virtuaalse näitusega, mis peegeldab noortekeskuste tähendust noore inimese kujunemisel.

“Noorsootöö võimaldab noorel teadvustada maailma rikastavat mitmekesisust, õppida suhtlemisoskusi, teistega arvestamist ja teistest hoolimist,” ütles projekti eestvedaja Eesti ANK noorsootöö spetsialist Anne Õuemaa.

“Samuti aitab noorsootöö avastada oma andeid ja huvisid, saada tagasisidet ning tunda, et iga noor on väärtuslik sellisena, nagu ta on.”

Noortekeskuste roll suureneb lähiaastail veelgi. Projekti “Riskilaste toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste”, mis on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi “Riskilapsed ja –noored” kaudu korraldavad noortekeskused lähiajal kokku pea 150 ühistegevust koolidega ning 85 noortekeskust tagavad noortele erinevaid tasuta huviringe.

“Usume, et see kõik loob head eeldused, et erinevate soovide ja vajadustega noored saaksid noorsootöö kaudu enam ühiskonda kaasatud,” ütles Eesti ANK tegevjuht Heidi Paabort.

MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus on üleriigiline eestkosteorganisatsioon, mis ühendab 130 Eestis tegutsevat noortekeskust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.