"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti teadus- ja arendustegevuste rahastamise langus oli EL-i suurim (0)
03. detsember 2014

Mullu tehti Eestis kulutusi teadus- ja arendustegevusele 326 miljoni euro eest, mida oli 14 protsenti vähem kui 2012. aastal, kulutuste suhe sisemajanduse koguprodukti langes 19 protsenti, mis oli suurim Euroopa Liidus (EL), teatas statisikaamet.

Statistikaameti hinnangul selgitab tulemust ajsaolu, et mõne üksiku suurema projekti käivitumine või lõppemine võib oluliselt mõjutada väikeriigi konkreetset statistilist näitajat. Aastatel 2010–2012 tehti Eesti õlitööstuses olulisi investeeringuid tehnoloogiliseks arenduseks. Eelmisel aastal jõuti piloottehase ehitusel tootmisfaasi ja uusi investeeringuid tehti palju väiksemas mahus, mis oligi teadus- ja arendustegevuse kulutuste languse põhjuseks.

Teadus- ja arendustegevuse kulutuste suhe sisemajanduse koguprodukti (SKP) ehk teadus- ja arendustegevuse intensiivsus langes 2012. aasta 2,16 protsendilt 2013. aastal 1,74 protsendile.

Eesti teadus- ja arendustegevuse kulutustest oli 2013. aastal 47 protsendi ulatuses rahastatud riigi poolt ning riigipoolne rahastamine kasvas 2012. aastaga võrreldes 6 protsenti. Valitsemissektori kogukuludest moodustas teadus- ja arendustegevuse rahastamine aga rekordiliselt suure osa, 2,13 protsenti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.