"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politseinik nuhkis aasta jooksul kolleegide ja tuttavate järele (0)
04. detsember 2014

Uudishimulik ja lohakas politseinik vallandati, sest ta kasutas oma ametiseisundit ära.

Oktoobri keskel lõpetas politsei- ja piirivalveameti Ida prefektuur töösuhte 12 aastat, neli kuud ja 29 päeva politseinikuna töötanud Villuga (nimi muudetud), kirjutas Eesti Päevaleht.

Kuigi ajakirjandus on sellistest juhtumitest ka varem kirjutanud, on seekordne tähelepanuväärne, sest Villu tegi ligi aasta jooksul 34 inimese kohta kokku 61 päringut, mis ei olnud seotud tema töökohustuste täitmisega.

Inimeste seas, kelle järele Villu nuhkis, oli töökaaslasi, abipolitseinikke, kunagine klassiõde, kellega ta polnud 20 aastat suhelnud, kinnipeetud isikuid, aga ka nende lähedasi – elukaaslane, ema ja lapsed.

Samuti selgus uurimise käigus, et Villu tegi KAIRI-s (infosüsteem – toim.) päringuid ka näiteks sellepärast, et ta oli väärtegude puhul unustanud protokolli märkida väärteo tegija isikuandmed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.