"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Mari-Liis Lill: lastele tuleb anda "kala ja õng" (1)
05. detsember 2014

"Noortele tuleb anda nii "kala kui õng", sest nad pole ise oma saatuses süüdi," mõtiskles näitlejanna Mari-Liis Lill, et paljudele riskilastele ei anta elus võimalustki oma elu ja olukorda parandada ning helgema tuleviku poole püüelda.

Täna algas Tallinnas Nordic Hotel Foorumis rahvusvaheline konverents, mis käsitleb laste ja noorte heaolu parandamise võimalusi ning lahkab sotsiaalse tõrjutuse põhjuseid, otsides ka ennetusviise.

“Tegelikult ehk oleks me pidanud minema selle mugava hotelli asemel Koplisse põlenud majadesse ja jooma end silmini täis ning siis näeksime me asju teistmoodi,” arvas Lill, lisades et heaolukihis elades ei pruugi me keegi tegelikult teada, mis seisus ning kui halb on olukord tegelikult.

Lill meenutas ka ühte oma hea tuttavat, kes lapsena oli olnud riskilaps.

“Ta ütles mulle, et ta loodab, et ka tema elus on kord tunneli lõpus valgus ja see valgus ei ole rong.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kasvataja
5. dets. 2014 13:56
Ilus naine ja ilusad mõtted. Me peame andma võimaluse, teise ja ka vajadusel kolmada. Me ei saa lastele käega lüüa. Nad on meie tulevik.