"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Europarlamendi keskkonnakomisjon hääletas Eesti põlevkivitööstusele kasuliku seaduse maha (0)
15. detsember 2014

Euroopa Parlamendi keskkonnakomisjon hääletas seaduse, mis oleks kasulik Eesti põlevkivitööstusele, maha. On reaalne oht, et järgmisel nädalal teeb sama ka parlamendi täiskogu. See tähendaks aga investeeringutele, mis tehtud kodumaisele põlevkivi toodangule, korvamatut kahju.

Europarlamendi rohelised tahavad blokeerida järgmisel nädalal Euroopa Komisjoni kütusekvaliteedi direktiivi jõustamisakti. Sellega võib Eesti põlevkivitootjate aastaid kestnud lobitöö lõppeda läbikukkumisega. See ohustab omakorda Eesti põlevkivisektori investeeringuid. Eesti diplomaadid on põlevkividiisli kiitmisega näinud Brüsselis kõvasti vaeva. Lobitööga tegelemiseks on aega veel kõigest mõned päevad.

Eesti Europarlamendi saadik Indrek Tarand leiab, et investeeringuid põlevkivi tööstusesse nagunii ei tule, sest selle ammutamine nõuab palju energiat ning on keskkonnale kahjulik. Põlevkiviõli tootmise mõttekuse Eestis seab kahtluse alla ka kõvasti langenud nafta hind.

Eesti plaanid arendada põlevkivitööstust juhtusid halvale ajale. Oodatakse tulemusi järjekordselt ÜRO kliimakohtumiselt ning Ameerika Ühendriigid soovitavad pöörata kivisöe (sealhulgas põlevkivi-) ja õlitööstuse arendamisele hoopiski selja.

Vaata TTV uudist siit!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.