"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Rahvarinde muuseum avab Eesti, Läti ja Leedu ühisnäituse Balti ketist (0)
16. detsember 2014

Tallinnas asuv Rahvarinde muuseum avab kolmapäeval Balti keti meenutusnäituse, mis on valminud Eesti, Läti ja Leedu arhiivimaterjali põhjal.

Näituse “Balti tee – inimkett vabaduse nimel” (Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā / The Baltic Way – a human chain in the name of freedom) on koostanud Eesti, Läti ja Leedu arhiivimaterjali põhjal Läti Rahvarinde muuseumi direktriss Meldra Usenko, teatas Tallinna Kesklinna valitsus.

Materjali kogumisel oli suur roll Eesti Riigiarhiivil, Filmiarhiivil ja Rahvarinde muuseumil.

Rahvarinde muuseumi juhataja Helen Lausma-Saare sõnul on näitus kauniks punktiks sel aastal toimunud Balti keti 25. aastapäeva tähistamisele.

“Täpselt 7 kuud tagasi, 17. mail, alustasime Balti keti aastapäeva tähistamist rändnäituse “Kes on Su kõrval?” avamisega Rahvarinde muuseumis Tallinnas,” rääkis Lausma-Saar.

Näitus jääb avatuks tuleva aasta 1. märtsini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.