"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Väljasaadetud Itaalia ajakirjanik kavatseb Eestisse naasta (0)
16. detsember 2014

"Meie kallis külaline on päästetud Eesti politsei küüsist," selliste sõnadega algas täna Impressumi korraldatud pressikonverents, kus ajakirjanik ja poliitik Giulietto Chiesa rääkis, kuidas Eesti politsei ta kinni pidas.

“Ma ei ole siin, et kaitsta Vene huve,” ütles Chiesa Postimehe vahendusel, kes peab end eelkõige eurooplaseks. Hüsteerilised Vene-vastased rünnakud ei tule tema sõnul kellelegi kasuks, eriti Euroopale.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles Postimehele, et neil oli alust arvata, et Chiesa, kes on kaks korda varem Impressumi konverentsidel osalenud, võib ohustada Eesti avalikku korda ning riigi julgeolekut.

“Ka sõja ajal oli Venemaa meie sõber,” rääkis Chiesa pressikonverentsil. “Ilma Venemaata ei oleks olnud võitu natsisimi üle.”

Kui temalt küsitakse, mida ta sellest arvab, et Eesti meedia itaallast Kremli-meelseks peab, vastab Chiesa: “Kõik, kes mind süüdistavad Kremli-meelsuses, kaitsevad Ameerika Ühendriikide huve, nad tegutsevad alludes Washingtoni joonele.”

Chiesa pidi osalema vastuolulise meediaklubi Impressumi konverentsil Tallinnas, kuid Eesti politsei võttis ta sisenemiskeelu alusel eile õhtul hotellis kinni. Endine Euroopa Parlamendi liige on Itaalias tuntud äärmiselt vasakpoolsete vaadete ja Eestis venemeelsete ütluste pärast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.