"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Endine kuningriiklane algatas naabrusesse kolinud pedofiili vastu infosõja (0)
18. detsember 2014

Tartu Supilinna kodanikuaktivistid on alustanud infosõda hiljuti naabrusse kolinud korduvalt karistatud pedofiili vastu, kes ise kinnitab, et uusi kuritegusid tema poolt peljata ei tasu.

Boriss Lazarevi elama asumine Oa tänavale kolm nädalat tagasi ajas tagajalgadele mitmed supilinlased eesotsas kuulsa teisitimõtleja ja kunagi kuningriiklaste nimekirjas riigikokku kuulunud Kalle Kulbokiga, kes ühtlasi täidab Kroonuaia tänaval paikneva Kesklinna kooli hoolekogu esimehe rolli, kirjutas Tartu Ekspress.

Nii saatiski Kulbok lapsevanematele kirja, kus hoiatab 60-aastase mehe eest, kes on oma 10-aastase karistuse laste vastu suunatud vägivaldsete seksuaalkuritegude eest tänaseks täielikult ära kandnud.

Kabuhirmus lapsed

Kabuhirmus elab ka Lazarevi naabruskond. “Häirib mehe taust, mille eest ta kinni istus. Arvestades seda, et mul on väiksed lapsed, ei ole olukord just kõige meeldivam,” rääkis kättemaksu peljates anonüümsust palunud noor ema.

Naine tunnistas, et otsest ohtu pole seni veel olnud: “Aga pidime oma elu kardinaalselt muutma – kui laps muidu tuli üksinda koolist koju, siis enam ta seda ei tee. Supilinn on väikseid lapsi täis, nad on siin alati omapead ringi jooksnud. See oli ka põhjus, miks ise Annelinnast ära kolisime.”

Paranemisest kaugel

Lazarev resideerub endise elukaaslase Jevdokia Borina juures – eakas proua vajab asjaosaliste sõnul kodutöödes abi.

Värskeim eksperthinnang Lazarevi ohtlikkusele pärineb 28. jaanuarist, mil mees jäeti ennetähtaegselt vabastamata.

Samast meetmest on kohus keeldunud varemgi – kahe aasta taguse vangla iseloomustuse kohaselt oli üldise korduva kuriteo toimepanemise tõenäosus kahe aasta jooksul 20% ja vägivaldse kuriteo toimepanemise puhul 40%. Seksuaal- ja vägivallakuritegudes süüdimõistmise tõenäosuseks hinnati viie aasta jooksul koguni 41–62%.

“Nii süüdimõistetu varasemat kui ka vangistuseaegset käitumist iseloomustab kohatine impulsiivsus ja agressiivsus, mis on väljendunud ka õigusvastases tegevuses ning mida on ilmselt mõjutanud temal diagnoositud käitumis- ja psüühikahäired. Samuti on õigusvastast käitumist vabaduses oluliselt mõjutanud alkoholi kuritarvitamine, mis soodustas agressiivsust ning millele kulus ka praktiliselt kogu tema sissetulek,” selgitas kohtunik Peet Teidearu Lazarevi trellide taha jätmist.

Loe pikemalt Tartu Ekspressist

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.