"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ABSURDNE: Eesti riik jätkab reetur Puusepale maksumaksja raha andmist (2)
19. detsember 2014

Siseministeeriumi kinnitusel ei saa kehtiva õiguse kohaselt Uno Puusepalt väidetava FSB kasuks luuramise tõttu eripensioni ära võtta.

“Väljateenitud aastate pensionile on õigus politseiametnikul, kes on vähemalt 55-aastane ning kellel on vähemalt 20-aastane politseiteenistuse staaž, millest viis aastat pidevat politseiteenistuse staaži eelneb vahetult pensioniõigusliku ea täitumisele,” ütles siseministeeriumi pressiesindaja Toomas Viks BNS-ile.

Inimene kaotab politseiametniku väljateenitud aastate pensionile Viksi sõnul õiguse juhul, kui ta on süüdi mõistetud riigivastaste süütegude toimepanemises, mille eest karistusseadustik näeb ette vähemalt kuni viieaastase vangistuse.

Süüdimõistva kohtuotsuse korral lõpetatakse pensioni maksmine kohtuotsuse jõustumise kuule järgnevast kuust.

Väljateenitud aastate pensioni õiguse kaotamise korral säilib inimesel õigus taotleda pensioni üldistel alustel.

Eesti ametivõimud alustasid kriminaaluurimist kontrollimaks väiteid, et kaitsepolitsei (kapo) endine töötaja Uno Puusepp oli pikki aastaid Venemaa julgeolekuteenistuse FSB agent.

Kaitsepolitsei alustas Puusepaväidete kontrollimiseks koostöös riigiprokuratuuriga kriminaalmenetlust karistusseadustiku riigireetmise paragrahvi alusel.

Puusepp töötas kaitsepolitseiametis tehnilise spetsialistina alates 13. novembrist 1991 kuni 8. aprillini 2011, mil suundus pensionile.

Venemaa Julgeolekuteenistus FSB väidab, et kaitsepolitseiameti töötaja oli 20 aastat nende agent, edastas uudisteagentuur Interfax pühapäeval viitega telekanali NTV saatele.

Interfaxi teatel vahendas kaitsepolitseis töötanud Uno Puusepp Venemaale infot Eesti, NATO ja USA kohta.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jaak
27. apr. 2015 11:24
Mind ei pane miski imestama, mis toimub meie riigis Reformierakonna tagatoa poliitikute juhtimisel. Ju sel mehel on teeneid reformistide abistamisel. Palka saavad ka mõned, kes tööd ei tee, vaid aitavad laimude, ärapanemiste abil Reformi võimule upitada. Meil on see veretu protsess, õnneks mitte nii hull, kui Ukrainas , kui verisel teel upitati võimule oligarhid. Aga tulemus on sama-vaesumine jätkub. Arusaamatu on ka mille eest Eerik-Niiles Kross palka saab.
Ruubuku kuubik
30. dets. 2014 12:56
Eesti taasiseseisvumise ajal on juhtunud niipalju absurdsust ja mõistuse vastast,et loogika tõrgub arutamast. Võtame või nn soolise võrdsuse abielu seadust,mis käsitleb abielu partneritena naine +naine ja mees mehega? Ja ebaseaduslikuna abielu mees naisega kui loomulikku rahva taasloojate abieluliitu.Eks ta arusaamatu tavamõistusega inimesele on et reeturit hakkab rahastama reedetud riigi valitsus:)Eks selle taga mingi mõjuv põhjus ole,mille üle ka ei imestaks.Seda raha ära võtta ei saa aga SAPAK antud missioonipreemia perekonna staatuse kaitseks saadi küll kohe ära võtta pedede poolt???