Siseministeeriumi kinnitusel ei saa kehtiva õiguse kohaselt Uno Puusepalt väidetava FSB kasuks luuramise tõttu eripensioni ära võtta.
“Väljateenitud aastate pensionile on õigus politseiametnikul, kes on vähemalt 55-aastane ning kellel on vähemalt 20-aastane politseiteenistuse staaž, millest viis aastat pidevat politseiteenistuse staaži eelneb vahetult pensioniõigusliku ea täitumisele,” ütles siseministeeriumi pressiesindaja Toomas Viks BNS-ile.
Inimene kaotab politseiametniku väljateenitud aastate pensionile Viksi sõnul õiguse juhul, kui ta on süüdi mõistetud riigivastaste süütegude toimepanemises, mille eest karistusseadustik näeb ette vähemalt kuni viieaastase vangistuse.
Süüdimõistva kohtuotsuse korral lõpetatakse pensioni maksmine kohtuotsuse jõustumise kuule järgnevast kuust.
Väljateenitud aastate pensioni õiguse kaotamise korral säilib inimesel õigus taotleda pensioni üldistel alustel.
Eesti ametivõimud alustasid kriminaaluurimist kontrollimaks väiteid, et kaitsepolitsei (kapo) endine töötaja Uno Puusepp oli pikki aastaid Venemaa julgeolekuteenistuse FSB agent.
Kaitsepolitsei alustas Puusepaväidete kontrollimiseks koostöös riigiprokuratuuriga kriminaalmenetlust karistusseadustiku riigireetmise paragrahvi alusel.
Puusepp töötas kaitsepolitseiametis tehnilise spetsialistina alates 13. novembrist 1991 kuni 8. aprillini 2011, mil suundus pensionile.
Venemaa Julgeolekuteenistus FSB väidab, et kaitsepolitseiameti töötaja oli 20 aastat nende agent, edastas uudisteagentuur Interfax pühapäeval viitega telekanali NTV saatele.
Interfaxi teatel vahendas kaitsepolitseis töötanud Uno Puusepp Venemaale infot Eesti, NATO ja USA kohta.
Jaak
27. apr. 2015 11:24