"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ene Ergma valimisea langetamisest: ärge rikkuge noorte lapsepõlve ära! (2)
19. detsember 2014

Elus palju näinud riigikogu liige Ene Ergma soovitab praegusel koalitsioonil hetkel menetluses olev valimisseaduse eelnõu, mis langetaks valimisea 16. eluaastani, kiiremas korras prügikasti visata.

TÄNA. Uudised (subtiitritega)

Saatelõik algab 05:25

“Ma vastan väga lihtsalt. Vaadake, kui palju käib neid noori inimesi, kellel on õigus oma hääl anda, valimas. Valimisaktiivsus on näiteks kasvõi Tartu üliõpilaste seas ääretult madal,” märkis Ergma Tallinna TV uudistesaatele TÄNA antud intervjuus.

“Ei ole mõtet. Ma ei soovi, et lastel hakatakse nii toredat aega ära rikkuma, vabandust, igasuguste poliitiliste mängudega. Las nad saavad suureks.”

Kui valimisea langetamine peaks läbi minema, toob see kaasa ilmselt varjatud poliitilise propaganda leviku koolidesse.

Valimisea langetamine eeldab põhiseaduse muutmist ja selle rakendamise peab heaks kiitma riigikogu kaks järjestikust koosseisu. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Rein
18. mai 2015 16:53
See oli järjekordne otsus, mida vaja polnud. Vajalikke otsuseid pole valitsus siiani teinud. eks nad mõtlevad, et suudavad noortele kärbseid pähe ajada nagu nad on teinud oma valijatega, töötulemusi polnud enne valimisi ette näidata ega tule ka edaspidi. Hirmutamine enam ei toimi, sest isegi viimane joodik mõistab, et keegi ei kavatse meid rünnata, vähemalt Venemaa mitte. Tuleb otsida uusi mõjutusvahendeid.
hea idee
19. dets. 2014 19:40
Aga miks mitte poliitilist kähmlust juba koolis harjutama hakata!