"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Tuletõrjemuuseumi näitus Tallinna Keskraamatukogus (0)
22. detsember 2014

Tänasest kuni tuleva aasta 2. veebruarini saab Tallinna Keskraamatukogu trepigaleriis (Estonia pst 8) tutvuda Eesti Tuletõrjemuuseumi näitusega "Tuletõrjedepood Eestis".  Näitus kajastab valikut tuletõrjedepoodest, mis on Eesti riikliku kaitse all või paiknevad muinsuskaitsealal.

Tuletõrjehoonete ehitamine levis laialdaselt 20. sajandi teisel poolel, kui tekkis vajadus organiseeritud tuletõrje järele. 1940. aasta alguseks oli Eestis juba 330 tuletõrjehoonet.

Tuletõrjehooned eristuvad linnapildis tänu tornile, mis selle hoonetüübi juurde kuulub. Tüüpiliselt kuuluvad tuletõrjehoonete juurde ka garaažid. Lihtsamat tüüp tuletõrjehooned ehk pritsikuurid ehitati valdavalt väiksematesse alevitesse ja küladesse.

Tagasihoidlikus puidust hoones paiknes garaaž käsi- ja mootorpritside ning varustuse hoidmiseks ja torn voolikute kuivatamiseks. Linnadesse ja alevitesse ehitatud kivist tuletõrjedepoodes asusid ka meeskonnaruumid ja ülema kabinet ning korter ülema perekonnale.

Eesti Tuletõrjemuuseumi näitust on varem eksponeeritud Riigikogu konverentsisaalis, Viru Keskuse aatriumis ning Kuressaare ja Paide kultuurimajades.

Lisainfot leiab Keskraamatukogu kodulehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.