"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe saab jaanuarist häirekeskuse (0)
27. detsember 2014

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) annab 4,4 miljonit eurot maksma läinud päästeameti ja häirekeskuse Tallinna ühishoone kasutajatele üle alates tuleva aasta 5. jaanuarist.

Päästekomando rajamisega Lasnamäele jõuab 70 000 komando lähiümbruses elava ja töötava inimeseni abi senisest kiiremini, kirjutas BNS.

Samuti saavad päästjad piirkonnas varasemast enam panustada ennetustöösse.

Hoonekompleks koosneb kesksest neljakorruselisest hoonest, mis on jagatud funktsionaalselt kolmeks osaks: päästeameti Lasnamäe päästekomando, häirekeskuse töösaal ning administratsiooni osa.

Lisaks on seal neljakorruseline tuletõrjespordi ja päästetööde harjutustorn vajalike treeningelementide ning jooksurajaga.

Ühishoones on pinda 3512 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud AS Amhold. Ehitustöid teostab konsortsium konsortsiumiga AS Teede REV-2, Ramm Ehitus OÜ ja AS Parmeron.

Ühises töösaalis hakkavad tööle 112-kõnesid vastuvõtvad häirekeskuse päästekorraldajad, häirekeskuse abi- ja infotelefonide töötajad ning politseiametnikud, kes saadavad sündmuskohale politseijõud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.