"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uus lastekaitseseadus võib vaesed pered lastest ilma jätta? (309)
31. detsember 2014

"Uus lastekaitseseadus kujutab ohtu üksikvanemaga ning teistele vähekindlustatud korralikele peredele, kes lastekaitsja hinnangul on võib-olla liiga vaesed, et rahuldada lapse majanduslikke vm vajadusi," ütleb ühenduse Emade ja Laste Kaitseks juhatuse liige Maris Kuusik. "Seadus on tehtud mitte laste kaitseks, vaid lastekaitsjate tööjuhendiks." 

Uus lastekaitseseadus annab lastekaitsjale suuremad õigused ja volitused, paraku seatakse sellega ohtu paljude tublide, kuid vaesevõitu perede turvatunne. “Seadus on tehtud justkui lastekaitsjate tööjuhendiks, mitte laste kaitseks,” ütleb ühenduse Emade ja Laste Kaitseks juhatuse liige Maris Kuusik.

5. novembril toimub riigikogus uue lastekaitseseaduse teine lugemine. Kuigi praegune peaminister ja endine sotsiaalminister Taavi Rõivas on öelnud, et uus seadus on üks maailma tippe, on mõnedki astega seotud vabaühendused teist meelt.

“Tunneme muret selle pärast, et uue lastekaitseseadusega antakse lastekaitsjatele ja sotsiaaltöötajatele senisest palju suuremad õigused ja selle arvelt on märkimisväärselt pisendatud lapse ja perede õigusi. Seejuures ei seata sotsiaaltöötajale või lastekaitse töötajale vastutust oma tehtud otsuste eest,” ütleb MTÜ Emade ja Laste Kaitseks juhatuse liige Maris Kuusik.

Kuusik lisab, et uue seaduse eelnõust on välja jäetud lapse õigus vanemate hoolitsusele ning et lapse loomulik kasvukeskkond on tema perekond.

“Kuid pere on ometi kõige olulisem lapse heaolu tagaja. Uues seaduses on fookus pigem lastekaitsetöötajate erinevatel sekkumistel kui perekonna kui terviku toetamisel.”

Kuusik märgib, et kuna uue lastekaitseseaduse koostamisel on eeskuju võetud Põhjamaade, eeskätt Norra lastekaitseseadusest, on oht korrata ka teiste riikide seaduse tõlgendamisest tulenevaid vigu.

“Norras eraldatakse (ajutiselt) igal aastal perest rohkem kui tuhat last,” räägib Kuusik. “Ja nii mõnelgi juhul on need lapsed eraldatud põhjendamatult, ilma vahetu ohuta elule või tervisele. Näiteks sellepärast, et lapsel ei ole oma voodit ja ta magab vanemaga ühes voodis. Või sellepärast, et tal ei ole eakohaseid mänguasju.”

Kuusik tunneb muret, et kui lastekaitsetöötaja hakkab perest eraldamise otsuseid tegema oma siseveendumuse järgi, kuna puuduvad lapse heaolu hindamise juhised, siis võib juhtuda, et nii mõnelegi perele tehakse suurt ülekohut. “Uue seaduse järgi võib lastekaitsja tulla ja sekkuda juba kas või sellisel juhul, kui näiteks kiuslik naaber helistab ja ütleb, et laps karjub,” ütleb Kuusik.

“Loomulikult, on olukordi, kus tuleb väga kiiresti reageerida – kui peres on süstemaatiline väärkohtlemine jne. Kuid meie ühing on väga mures, kas on ikka sotsiaaltöötaja pädevuses hinnata, kui ohtlik on perekeskkond lapsele.”

Praegu ei nõuta lastekaitsjatelt kõrgharidust. Samas ei annaks ka kõrghariduse omandamine sotsiaaltöö alal lastekaitsetöötajale laste kliinilise psühholoogi või psühhiaatri kompetentsi, hindamaks lapse psühholoogilisi vajadusi.Paljudes Eesti valdades ei ole teadupärast üldse lastekaitsetöötajat, on üks sotsiaaltöötaja kõigi valla väetite peale. Kuusik leiab, et üks inimene ei suuda sedavõrd erinevate sihtrühmade kõikidesse muredesse piisavalt põhjalikult süveneda. Ning päris palju on ka selliseid lastekaitsjaid-sotsiaaltöötajaid, kes empaatiavõime puudumise tõttu ei ole sobivad selles ametis töötama.

Näitena toob Maris Kuusik oma MTÜ liikmetega seotud hooldusõiguse kohtuvaidlustes mitmeid juhtumeid, kus lastekaitsetöötaja asus kaitsma vägivaldset lapsevanemat. Lastekaitsetöötajad on isegi öelnud, et vägivallatõendite esitamisel ei ole mõtet, kuna kohtu tõlgenduses vägivald lapse ema vastu ei ole vägivald lapse vastu.

“Mina tahaks küsida, kuidas ei ole see vägivald lapse vastu, kui tema psüühika saab rikutud? On ju teada, et vägivallamustrid kanduvad põlvest põlve.”

Uue lastekaitseseaduse eesmärk on kohaliku omavalitsuse üksuste lastekaitsetöö kvaliteedi parandamine, vähemalt nõnda ütleb eelnõu seletuskiri. Samas ei kohusta seadus kohalikke omavalitsusi lasekaitsetöötaja kohti looma, lisaressursse lastega töötavate spetsialistide palkamiseks ette nähtud pole.

Küll aga on plaanis 5,8 miljoni euro eest sotsiaalameti juurde luua riiklik ametnike rakuke, kes hakkavad kontrollima kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajaid.

“Kes sinna sotsiaalameti üksusesse lähevad? Parimad lastekaitsetöötajad,” arvab Kuusik.

“See tähendab, et häid lastekaitsespetsialiste jääb koha peal veel vähemaks.”

Lisaks on uuest seadusest eemaldatud rida olulisi punkte nagu „Lapse õigus elule ja arengule“, „Lapse õigus puhkusele ja jõudeajale,“ „Lapse õigus kaitsele majandusliku, kehalise ja vaimse ekspluateerimise eest“ jne, mis senises lastekaitseseaduses olemas on.

“Uue seaduse eelnõu seletuskirjas on küll viidatud ligikaudu kümnene erinevale õigusaktile, mis välja jäetud sätteid edaspidi reguleerima peaks, kuid mitmel puhul neid viiteid ei leiagi,” mainis Kuusik.

“Leian, et sellisel viisil koostatud seadus ei ole suuremale osale sihtrühmast lihtsalt arusaadav.”

 

 

 

 

Kommentaarid (309)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

irw
31. dets. 2018 14:25
No nüüd kaotab Kodutunde saade mõtte,sest kui nad aitamas käivad ja seal peres on lapsed,siis on tegemist ju probleemsete peredega,.See annab kohe põhjuse nende lapsed käest võtta--Mingi saade oli kus vanaema kasvatas mitut last-sorry aga ma ei näe enam sellel saatel mõtet kui selline lollus vastu võetakse
SIRJE
29. dets. 2018 00:23
See on ennekuulmatu, et vaeses peres ei kasvaks lapsi! Vaestest peredest kasvavad väga töökad ja heasüdamlikud inimesed, Nemad oskavad hinnata tööd ja teisi lapsi ja inimesi.
ARVAJA
26. dets. 2018 23:24
Oot, misasja! "Vägivald ema vastu ei ole vägivald lapse vastu." Kas saab midagi jaburamat veel välja mõelda? Ilmselt saab. Kui mees peksab naist ja laps näeb seda, siis saab ta ju šoki. See on ju vaimne vägivald. Kätega ei tee ma sulle midagi, aga ma peksan su ema, sa näed seda ja sinu mõistus rikneb vähehaaval.
Garri
11. mai 2017 01:11
Tulge maa peale riik. Nagu lasteaed ma ütlen. Täis olite kui sellise seaduse lõite?
Marko
9. mai 2017 12:11
Kohtutäituritele juba andsi ülemäärase võimu kätte. Ühe seaduse punktiga võib kriipsu peale tõmmata kõiksugustele õigustele, mis siin Eestis Vabariigis peaks kehtima. Õiguskantsler vastab selle peale, et tema ei saa midagi teha, sest seadus on selline!!! Eesti riik teeb kõik selleks, et üks normaalne tööjõuline inimene ei saaks ja ei tahaks siin Eestis elada ega saaks ka lapsi. Riik muudab rahva vaeseks, siis lähevad laste kallale. Järgmiseks, et riik raha juurde saaks, suruvad läbi veel lastetuse maksu ja kurat teab mida nad veel välja mõtlevad, et jumala eest see vaesus siit riigist kuhugi ei kaoks ja tööjõuline rahvas siit minema läheks!!!
Karit
9. mai 2017 11:14
Äkki tõstaks hoopis palkasid,et pered paremini hakkama saaks,miks need meil norra jm tasemeni ei küündi ja seadused peaks nende järgi võtma,alustaks ikka põhjustest. Tahavad et pered elaks maal,elavdaks maaelu,aga mille eest,kui seal ju palka ei saa normaalset
Mirell
10. mai 2017 13:53
Riik eraettevõtluses palganumbreid ei dikteeri. Palka peab küsima ikka oma tööandjalt, kui haridus ja oskused on sellisel tasemel, et see küsimine on õigustatud.
Ohhh...
8. mai 2017 21:56
Haige lihtsalt...
Kaire Kressa
10. mai 2017 01:25
Õigem oleks jah tõsta palkasid. Ka Nendel üksikutel emadel võiks mingi
Toomas
8. mai 2017 16:55
Seletage palun lahti mõiste VAESED!
Re
8. mai 2017 13:07
Mõnda perega peab küll midagi tegema et nad saaksid aru mis tähendab laps. Poja klassis on mõned lapsed kellest vanemad ei hooli, pole neil koolitarved riided jne, lapsel ei pea olema firma riided tänapäeval on palju kirbukas kus saab osta. Kui lapse saadavad vanemad kooli ja ta on must kammimatta kooli tükkid tegematta, õpetaja triigib lapsele riided koolis mis vanem see on? Riided võivad olla tagasi hoidlikud aga puhtad, kui ma vaatan seda last mul on temast väga kahju kuidas üks ema saab saata last kooli ja tal süda ei valuta lapse pärast keda narritavad ja mõnitavad klassi kaaslased. Viin iga aasta kooli kollitarved et õpetaja jagaks lastele kellel pole. Viin riided lastele kui märkan er pole peres võimalust. Ma aitan hea meelega neid lapsi sest nemad on alles lapsed ja ei saa midagi sinna teha. Samas vanemad peavad vastutama , muidu nad harjuvad sellega et teised annavad toovad jne. Kahjuks kõigi aitada ei saa:( Märkame kas või need lapsed kes on meie ümber, teeme neile head meelt.
Rebane
8. mai 2017 22:10
Sinul olid ka ilmselt vaesed vanemad. Ei jaksanud haridustki osta.
Olen kes olen
8. nov. 2015 02:21
Kui mina oleksin lastekaitses tööl siis mina teie asemel võtaksin lapsed sellisest perest ära kus vanemad joovad, või käib kõva muusika poole ööni ja nii igapäev ning hullematki veel aga mida teie teete võtate südametult lapsed ära ja teil jääb õigust ülegi veel.kui riik tuleks ja kontrolliks igapäev teie elu kellel on lapsed siis rääkiksite koheselt teist juttu
ARVAJA
26. dets. 2018 23:44
Kuule, kas sa mõtled ka, mis sa räägid! " Kui mina oleksin lastekaitses tööl siis mina teie asemel võtaksin lapsed sellisest perest ära kus vanemad joovad, või käib kõva muusika poole ööni ja nii igapäev ning hullematki veel aga mida teie teete võtate südametult lapsed ära ja teil jääb õigust ülegi veel.kui riik tuleks ja kontrolliks igapäev teie elu kellel on lapsed siis rääkiksite koheselt teist juttu" Siis sa ju ahistaksid inimesi! Ükski inimene ei saa normaalselt elada, kui teda käiakse igapäev kontrollimas. Kui esinevad probleemid, siis on see politsei, aga mitte lastekaitse asi. Lastekaitse peab, nagu nimigi ütleb, lapsi kaitsma. Kui lastekaitse võtab perest lapse ära põhjusel, et vanem ei saa talle eakohaseid mänguasju osta, siis ta ei kaitse last, vaid kaitseb ennast. Emale peaks raha juurde andma, et ta saaks lapsele mänguasju osta. Probleemsete (vägivaldsete) peredega tegeleb politsei.
Juhan Jube
3. nov. 2015 22:51
Eks see on siis nüüd samasoolistele alusvundamendi ehitus...et nõuda adopteerimist.........No on ikka riik...me võtame eeskuju riikidest ,kus on hoopis teine ühiskond ja väärtused ja kõik muu.... Ja see meie poisike vehib aga oma luudadega edasi............
Juhan
3. nov. 2015 14:13
Minge te ka püsti oma seadustega
teele
2. nov. 2015 09:22
minuarust on riik ikka selles süüdi, et meil üldse vaeseid peresid akseteerib, nemad võtavad vastu ja rahastavad pagulasi aga meile kui oma inimestele palka ei maksta, mõni ime siis,et vaesed oleme.
toomas
8. mai 2017 16:57
Olen Sinuga Teele täitsa nõus!
marge
1. nov. 2015 20:54
napakad,aga midagi peavad tegema kasvõi nõmedusi
jhihij
1. nov. 2015 15:39
See oleks nagu küüditamine--kust tullakse viiakse lapsed minema ,lahutatakse vanematest.Millist hingepiina peavad siis vanemad ja lapsed kannatama,jube.Milles siis see pere süüdi on,kui miinimum palgaga vähekindlustatud on.Vaeseid peresid nii palju,kas siis veetakse pool eestit lastest tühjaks .....
lapsevanem
1. nov. 2015 19:28
Kui lapse eest hoolitsetakse,lapsel on kõht täis,teda ravitakse ja ta täidab koolikohustust,siis keegi ei vii last kusagile.Paraku on meil aga palju selliseid vanemaid,kes joovad,ei hooli lastest,lapsed on haiged ja alatoitumuses.Kas sellistesse peredesse peaks lapsed edasi jätma?
Ann
1. nov. 2015 15:29
Kurb on asjajuures veel see, et need lapsed pannakse venekeelsesse keskonda. Eestlastest vormitakse venelased, kes ammugi enam ei oska emakeelt. Kas ei peaks vastupidi olema? Ka meediast käis läbi, et perest võeti väikelaps, kes pandi venekeelsesse laste-/turvakodusse ning hiljem ei saanud lapse enam oma emastki aru. Praegu näen iga nädal, kuidas kõik need lapsed kasvavad venelastest õpetajate/hooldajate käe all.
küsimus
10. mai 2017 13:58
Kustkohast selline ebapädev info?
Arvamus
1. nov. 2015 14:38
Ma ei usu, et see seadus täies mahus sellisel kujul toimima hakkab. OK lastekaitse ja sots. töötajal võivad olla õigused, aga see ei tähenda, et nad jõuavad neid õigusi kasutada igal pool. Sest vaesperesid või siis selliseid üksikvanemaid on lihtsalt niivõrd palju, et neil ei jätku ressursse. Ei järelvalve teostamiseks ega ka äravõetud laste kuhugi paigutamiseks. Pole niipalju lastekodusid. Lõppkokkuvõttes hakkab olema nii, et lapsed ja vanemad on stressis, käivad sots.töötaja juures vaibal, aga reaalselt ei tehta midagi... Sest pole midagi teha. Võib minna nii, et"kui te töökohta ei vaheta, et kõrgemat palka saada, võtame lapse ära". Umbes selline mulje jääb. Aga see ongi konks, et kõik ei saa olla kõrgemapalgalised. Ja ega see kõrgem palk inimesest veel head lapsevanemat ei tee. Kui tahad kõrgemat palka, pead tegema Eestis ränka tööd, oled kodust 12h ära. Millal sa lapsi kasvatad? Uneajast või. Teiseks, sellisel kujul seadus oleks ka inimõiguste rikkumine, ehk diskrimineerimine sotsiaalse kuuluvuse järgi. Diskrimineeritakse selle pärast, et oled vaene ja diskrimineeritakse sellepärast, et oled üksikvanem. No kuhu sedasi...?????????????
lapsevanem
1. nov. 2015 19:30
Laste eraldamine pole niisama lihtne.Selleks peavad olema mõjuvad põhjused.Lapsevanemad,kes leiavad,et lapsed on eraldatud põhjuseta,saavad alati kohtu kaudu oma õiguste eest seista.
Hmm
1. nov. 2015 14:32
Uus lastekaitseseadus on väga inetu.
Tõuk
31. okt. 2015 21:44
Hmm... Tundub nagu hakatakse edukatele ja edumeelsetele pedepaaridele lapsendamiseks lapsi varuma ??
kurb
1. nov. 2015 19:31
Väga rumal kommentaar!
arvo
31. okt. 2015 21:39
Vähe kindlustatud pered makske miinimum palga summat kah siis nii et perele jääks uue palgapäevani raha!!!Mis teie riigikogus teenite??Võrreldes summat mida teenite teie riigikogus ja töölistele kes rügavad nii tööd et higi voolab
Ohtaevas
31. okt. 2015 18:38
Tahetakse teha ülemõistuse seaduseid!? Selle asemel võiks olla pädevamad sotsiaaltöötajad kes olukorda mõistavad ja hinnata oskavad! Kindlasti ka on selliseid aga kõik peaks sellised olema! Lapse ära võtmine vanematelt (ka ajutiselt) peaks oolema viimane piir!!! See mõjub rängalt lapsele!!! Teiseks ollakse valmis lapsed ära võtma aga millest avalikult ei räägita on lastekodude seisukord! Miks? Kui palju on praegugi meie väikeses riigis lapsi lastekodudes?! See on teema mida ei mainita ja muudkui tehakse "tipp tasemel" seadusi.
Keku
31. okt. 2015 17:24
Kas Teil on kunagi laps ära võetud ? Otse sünnitusmajast lastekodusse viidud ? Sellest on mul juba 7 aastat möödas ja tean ning näen kuidas see on minu ja lapse psüühikale mõjunud . Kahetsen seda , teen endale etteheiteid ning vahest ka süüdistusi , kuid olin väljapääsmatus olukorras , kus olin ise alaealine , kooli ei olnud lõpetanud , enda isiklikku elukohta polnud , tööl ei käinud ja polnud ka toetajaid ega ka kedagi kes mulle oleks rääkinud emapalgast ja muu sellisest asjast , mis oleks päästnud selle olukorra mis praeguse seisuga mul on . Tegelen oma lapsega nii palju kui võimalik , sest näen last vaid kord nädalas ja laps juba teist korda psühhitrikliinikus , tal ka ravimid peal , kuigi nii noor ja pisike mul väike tütar , kuid meie armastus side on meeletult suur , alati kui koos oleme tunnen ma soojust ja õrnust , naeru , ning vahest ka pisaraid ( nii rõõmu kui ka kurbi ) . Kas kurat Te teate , mida teete eelkõige lapse psüühikale ? Mina näen seda oma lapse peal . kui temaga kord n'dalas koos olen , ta võtab nii hellalt minult ümber kaela kinni ja ütleb emme ma armastan sind , ja mina kui ema loomulikult ja loogiline vastan talle samaga , ükskõik mis minevik minul endal on olnud, vahet pole mida mina olen läbi elanud . Kuid näen juu lapse käitumisest et ta tahab koju tulla , mille asju ma ka ajan , ja nüüd selline pomm uudis minu silmadele lugemiseks , mis mõttes nagu ? Kuradima vihale ajab , te lihtsalt ei tea mis on laps ja tema vanema armastus ja side , te olete TUNDETUD INIMOLENDID ! Te vaatate vaid seda kuidas TEILE ENDALE KASULIK OLEKS , MUIDU RÄÄGITE KÜLL LAPSE PSÜÜHHIKAST JA HEAOLUST , AGA KUI LAHUTATE LAPSED TA ARMASTAVATES VANEMATEST , SIIS ON SEE LAPSE JAOKS VAIMNE TAPMINE JA NII NÄEN SEDA MINA LÄBI OMA SILMADE , SEE VÕRDUB JUBA ABORDI TEGEMISEGA , JA SIIS TAHATE VEEL EESTI IIVET TÕSTA EKS OLE !! KÄIGE TE KA SINNA KUHU PÄIKE EI PAISTA !! TEILE PEHMELT ÖELDES ON LUSIKAGA ANTUD JA KULBIGA VÕETUD ! ISE KOONDATE INIMESI , VÕTATE VÕÕRAMAALISI MEILE SIIA ELAMA , NENDE JAOKS ON RAHA , AGA OMA RAHVA JAOKS EI OLE !! LIHTSALT NIIIIIIIIIII VIHALE AJAB !!! Pehmelt öeldes Teil polegi mõistmist ega mõistust !!!!!!!!!!
Ema
1. nov. 2015 12:03
Keku sinu vigade pärast kannatab sinu laps, kirjutad et olid noor jne... vaevalt olid nii noor et ei teadnud et vahekorrast sünnivad lapsed. Ma loodan et saad lapse tagasi ja sead oma elu korda, kasvata oma tütart nii et oleksid uhke nii tema kui enda ülle, kahjuks 7 aastad tagasi ei too ,need 7 aastad on kõige olulisem aeg lapse põlvest. Kahju et sinu vanemad sind ei toetanud sel hetkel muidu oleks kõik teisiti läinud. EDU
vanaema
10. juuni 2015 18:49
Kuidas on üldse selline asi võimalik? Meie seadused ise hävitab pered ja lapsed. Pole ime, et inimesed tahavad siit lahkuda. Armastus on üle kõige mida laps vajab aga mitte uut autot, nukku, riideid. Mänguasjade ja hilpudega me ostame juba armastust. Olgu pere või üksikvanem vaene ei tähenda see, et ta oma last ei armasta. Kui Te eraldate lapse emast võib tekkida kordumatu kahju nii lapse psüühikas, kui ka emas. Seda ei suuda enam ükski arst ravida ja taas on kasvamas inimvihkaja ja isegi kurjategija. Ka emal tekivad psüühikahäired ja temast võib saada alkohoolik või midagi hullemat. Kuidas saab võtta last (lapsi) ära rahakoti paksuse järgi? Mina paneks juba need inimesed, kes sellega kaasa lähevad hullumajja. Need inimesed, kes sellise seaduse välja toovad on inimvihkajad, lastevihkajad ja nad on ise kasvanud sellises peres, kus osteti armastust aga mitte ei antud seda. Nendel inimestel on on psüühikahäired ja nad pole pädevad seda tööd tegema. Soovitan minna metsa puid raiuma või maale kraave kaevama.
vanaemale
1. nov. 2015 19:34
Kas see rikub lapse psüühikat vähem,kui laps on näljas,külmas,temast ei hoolita,kui vanemad joovad või kasutavad füüsilist vägivalda,jne.? Sellisele lapsele on igal juhul parem,kui ta elab asenduskodus.Korralikelt,aga mittejõukatelt vanematelt ei võta keegi lapsi ära.
Kalmer
9. juuni 2015 18:28
Kas Maris Kuusik on ise abielus ja mitu last kasvatab ?
Eino H.
9. juuni 2015 12:18
Debiilikud!
viimane
9. juuni 2015 09:28
mis te aru ei saa. eesti on vaja puhtaks teha eestlastest, et nn pagulased siia tuua . kes ise ära ei lähe siis nende järglased lihtsalt viiakse ära.
oh jah
9. juuni 2015 08:45
Eesti riik on kontrolli hull, ikka see tavaline töö tegija, keda igast otsast kontrollivad teoreetikud ja suure palgalised. ja ministeeriumid võtavad tööle noori kontrolle, kellel asjast pole aimugi, on ainult oma EGO MINA SIIN JA KÄSUTAN . Kuhu jääb inimlikkus ja usaldus.
Aili!
8. juuni 2015 22:06
kas ikka igal sotsiaaltöötajal omal on lapsed,mõni neist alles nii nooruke,et ei tea pereprobleemidest ja laspsekasvatamisest midagi ja mõni on nii närviline ja ülekohtune,et ei vaevugi probleeme lahkama ja siis leitakse mingi viga pere juurest,et oma kaelast lihtsamalt ära veeretada!See seadus nüüd küll mingi lastekaitse seadus ei ole,eks ikka enamus emasid sooviksid oma lastele kõige paremat,leidub ka muidugi erandeid,aga suurem osa teeks ikka kõik selleks,et lapsel oleks hea.Kas ikka alati on tarvidus just arvuti,telefoni või millegi muu jubina järele?
N29
10. märts 2015 04:18
Oleks ma see laps, lööks selle töötaja maha või tema pere kasvõi tulevikus, saab sama tundma.
EMA
3. veebr. 2015 13:21
RefORMIERAKOND tühistas seaduse, mis andis ülikooli lõpetanud emmedele võimaluse osa õppelaenust kustutada. Nüüd need ahvid kiidavad ennast , et teevad kõik et eesti riik säiliks. Vihkan seda Rõivast, kes ei oska olla isegi normaalne isa.. ja tagatubades end soojendavat Kallaste perekonfa ja madalalubalist Ansipit .SEe oli puhtalt nende teene, et ei saakski olema tarku emasi .Ega loll enda kõrvale tarka ei tahagi.Kallase perel on vaid tööorjasi vaja.
õpilane
25. dets. 2014 10:26
Küll mul on hea meel, et ma enam alaealine ei ole. Uudised paisutavad enamjaolt asjad üle, küll aga mingil määral on seal tõsi taga. Ma pole just rikaimast perest, kuid tean, et ema/isa suur palk ei ole võrdeline nende armastusega, ei ole ma märganud, et mu vanemad oleks mind vähem armastanud, kui mõne jõukama pere vanemad nende lapsi. Kui vanema ja lapse vaheline armastus on nii võrd tähtis, miks siis seda palga alusel mõõdetakse ?. Nukk või mänguauto ei ole see mis toob armastuse, armastuse toob koos veedetud aeg, koos mängimine, milleks pole tingimata vaja kalleid lelusi. Seega on väga vale minu meelest eraldada laps kõigest mingi nuku pärast mida pole olnud ega polegi vaja, eraldi asi on veel kasvatus ja sellega kaasnev lastu kiljumine/karjumine, aga sellest on niigi kirjutatud juba. Vahepeal tekkis mõte, et loobuks enda idest välismaale minna, et küll siin hakkama saab.... noh nüüd on see jälle selliste lolluste tõttu läinud :)
Jana
9. juuni 2015 13:21
Õpilane, õigust räägid. Tihti toob suur rahakott kaasa hoopis hoolimatuse. Rahe ei võrdu armastusega!
Proffit
22. dets. 2014 19:24
Kooseluseadus, lastekaitseseadus jne... Nii need pered lõhutakse, lapsed võõrandatakse ja edaspidi peab riigilt luba lunima, kui plaanite sellele vaatamata uuele ilmakodanikule elu anda. Loomulikult eelistab riik katseklaasilapsi... Vt. Agenda 21
JUST !
18. dets. 2014 14:44
POLE arusaadav. Külla aga on huvitav see, et toote oma seaduste väljaandmisteks jms aktsioonideks mingeid näiteid kus lastekaitsetöötaja on hea, emme aga kuri tädi :S ja siis leiate, et peate tegutsema ja kõigilt lapsed ära võtma. Teil vähe seal Toompeal seadusi jms millega tegeleda v:D?
Kliwnt
18. dets. 2014 14:32
KUST PERSEST NORRA LASTEAITSE TÖÖTAJA kougib välja et mingi laps siin seal ei maga enda voodis :D???????????????????? Luurab pedofiili moodi akna taga õhtuti kuskil v:D?
naine
27. nov. 2014 15:50
Lastekaitse töötajad ärivad lastega. Vot kui lihtne on endale pappi teha. Selline lahe eesti riik.Selle pahe vastu tuleks kasutada Türgi seadusi.
N28
9. nov. 2014 20:53
Eestis saadavate palkadega saabki healjuhul 2e peale 1 toalise üürida, eriti veel kui tulekul laps, kelle peale raha kuluma hakkab. Asi pole inimese vaesuses, vaid palkades mida siin makstakse. Hea öelda, et haridust pole, ise süüdi. Isegi kui igal viimsel eestlasel oleks sekretäri vms haridus, siis töökohti igaühele igaljuhul ei jätkuks. Ööpäevaringsed lasteaiad puuduvad, lapsehoidjale pole millestki maksta, ja isegi kui oleks, siis need tädid on teada. Täna tulb, homme enam mitte, sest sai parema tööpakkumise või ei viitsinud lihtsalt tulla enam. Elan ise väikeses linnas, kus põhitöökohtadeks on tehased ja kauplused, kus ahetustega töö ja pikad töögraafikud. Palkadest ei räägiks. Lapsi polegi lihtsalt kuskile panna. Vanaemad/vanaisad elavad kaugel, ei suhelda või käivad isegi tööl. Tulevikus peab isegi 70a tööl käima, no kus need noored need lapsed panema peaksid tööl olles...
ohjah
10. mai 2017 14:02
Kui sekretäri suhteliselt madalapalgaline ametikoht on unistuste tipp, siis ma ei imesta enam millegi üle.
N28
9. nov. 2014 20:43
Ei tea miks need inimesed siin riigis vaesed on, teevad vähe tööd või palgad on ikkagi väikesed. Pigem olgu veidi vaesem pere, kui sajakesti lastekodus. Lastekodulapsed käivad ringi nõuka aja riietes. See tekitab ilmselt jubedamaid komplekse ja stressi kui oma pere kus võibolla pole kapitäit kleidikesi ja eale vastavaid mänguasju. Olin isegi kunagi väike, ema elas mehega, kes jõi kõik rahad maha nii, et pidi tedagi üleval pidama. Oli eluasemelaen, ema pidi ühe palgaga 3-toalises Tartu korteris hakkama saama. Ema eriti mänguasju ei ostnud, kuid kõik mis sugulaste poolt kingitud said, jagasin laiali või viskasin minema kuna ei sallinud väiksest peale üleliigseid asju oma toas mis juba algusest peale igavana tundusid. Meeldis tegelda lemmikloomadega , õues jalgrattaga sõita vms. Pealegi need tänapäeva mänguasjad on kahjulikud, tekitades viljatust, allergiaid jms. tervisehädasid.
Norrast?
9. nov. 2014 18:56
Kas eeskuju on võetud Norrast? Kas ühest Breivikust maailmas on veel vähe? Loodan väga, et see seadus vaadatakse tõsiselt üle. Aga, jah, ega ühegi seaduse jaoks polegi Eestis tingimusi, et neid täita. Kuhu see lastekaitsja selle lapse viib, kui tal selline mõte peaks tulema? On siis hästivarustatud ja toimekate kasuvanematega lastekodud või turvakodud olemas? Pole kuulnud sellistest. Pealegi, kui tuleb uus valitsus, hakkab see kõike ümber tegema. Pidev töö käib, et maailmale näidata, kui töökad ollakse. Ikka parendatakse ja parendatakse.
J.R
9. nov. 2014 01:05
Tundub,nagu mingi uuema aja küüditamine,igatahes väga haige suhtumine .Tehke siis seadused korda ja võimaldage korralikele vanematele normaalne elu,kui seda nii nõuate . Kõik saab alguse ühiskonnast ja seadustest.Kui neid,kes teavad,mis on õige,on rohkem,kui segaseid ajukääbikuid,aga nad ei julge enda kaitseks välja astuda ,siis võim jääbki ju ajukääbikutele,,,loogiline ju! Ma ei tea,aga mina keeldun siis üldse eksisteerimast,kui ebaõiglus mind lämmatama hakkab!
Ebareaalne
8. nov. 2014 12:58
Mida meie riik môtleb? Kui mu naaber on elu peale vihane kibestunud ja ûksik ning mu lapsel on gaasid vôi palavik ning see kuhugi helistab viiakse laps àra! Mul on tôesti hàbi olla eestlane. Oli juhus kus parkisime auto paraadna ette et telekas ûlesse tassida ning panime ohutuled peale ning tuli mingi 75 a naisterahvas lôi seljatagant ukse kinni niiet mina seal vahel ja kui ûtlesin et palun ôppige kàituma ma kolin ega ma autot siia ei jàtagi ûtles ta mulle otsa vaadates! Kài pu..i. Kas selliste inimeste kônede peale jooksetegi peredelt lapsi àra vôtma. Hàbi teil olgu. Ja rôivas ise isa ning kiidab seadust kaasa.
segaduses
7. nov. 2014 11:45
võtke nüüd 7 aastane poiss vanemate käest ära sest ta vanemad pole piisavalt rikkad ja küsige endalt millise karuteene me temale sellega tegime??ma vastan teile järgmine potensiaalne koolitulistamise ohver või mis veel hullem/parem massiline sotsiaaltöötajate vähenemine omakohtu näol....perede selline lõhkumine toodab ainult viha ja vägivalda.
Teadja.
6. nov. 2014 18:42
Uurige, mis toimub Rootsis ja te imestate. Eesti tallalakujatest poliitukud täidavad ainult käsku. Inimesi on lihtsam valitseda ja ohjata, kui neil pole mingeid kindlaid vanemaid ja perekonda jne. Siis riigil hea endale roboteid koolitada ja panna uskuma igasugust jama.Plaan ongi sinna jõuda ja seda ei tohi lasta juhtuda.
Juku
6. nov. 2014 07:36
See eesti on nii värdjas riik. Mul on häbi,et üldse eestlane olen.
jörrr
6. nov. 2014 00:53
selle seaduse võiksid nad sinna sammusesse pista!
k.
5. nov. 2014 19:57
Ma teegin abord hirmuses kui lugesin see artik. :( seest ma olen vaene .
Roland
3. nov. 2015 20:26
Seest oled waene? Aga oluline ongi ju nimelt sisemine rikqs. Aga kirjastiil Sul,kyll,wiitab pigem psyyhikahäirele.
lapsevanem
5. nov. 2014 18:53
See on järg perekonnaseadusele .Kuidas peded muidu lapsi saaksid.Lahe riik.
vastus lapsevanemale
10. mai 2017 14:06
Homod saavad tahtmise korral oma bioloogilisi lapsi.Ja paljudel on juba ka lapsed olemas. Ka Eesti kooseluseadus ei võimalda lapsi adopteerida väljastpoolt perekonda. Lapsevanema postitus näitab selgelt, kui rumalad on mõned inimesed.
lolo
5. nov. 2014 18:43
no miks on vaja sellist seadust???? kui laps tahab olla kodus siis las olla! essal võimalusel siit sitasest eestist minekut. midagi tarka te küll teha ei oska
naine
5. nov. 2014 13:20
kõige lihtsam on lapsi mitte saada. kunagi ei tea, millal jääd üksikemaks või vaesud. milleks riigile lapsed kui nende vanemaid ahistatakse?
Krissu
5. nov. 2014 10:22
Tegelikult võiks ju võiks juba günekoloogile anda õiguse, rasedaks jäänud naaise majandusliku tausta kontrollida ja selle järgi otsustada, kas ta võib sünnitada või saadetakse kohe abordile. Kas ta eelmise aasta majandusaruanne on liiga väike, piiripealne, arvestatav jne, et saada õigust sünnitada. Kindlasti tuleks hinnata ka tulevase sünnitaja võimalikku riski jääda üksikemaks. Seda ei saa, sest me just lõdvendasime oma moraalipiire, pere mõiste osas. Ah ja! Õige nii üldse ei saa iivet tuleb ju tõsta maksku, mis maksab, saagu neist lastes, mis iganes ja kus iganes, peaasi, et iive tõuseks. Kelle asi? Riik ju kaitseb neid- kodu soojuse ja armastuse eest. Ai! Õige! Sorry! Minu viga, See arusaam on ju iganenud, täna mõõdetakse armastust sissetulekute järgi. Kui rumal minust. ;(
Loogiline
4. nov. 2014 23:33
Vaene hetero peab andma oma lapse rikkale pederastile.
sooh
10. mai 2017 14:07
See kommentaar ei viita küll erilisele arukusele.
norra
4. nov. 2014 21:36
Lapsed vøetakse ära sest nøud on pesemata, lapsevanem aitas piimahamba välja tømmata, naaber kaebas ja lastekaitse møtleb ise pøhjuse juurde..näiteks isa katsus sind sealt ja see määritakse väikelapsele nii pähe, et ta jääbki uskuma, iseasi kas sellest aru saab. Øudne mis siin toimub. Artikleid kurbade vanemate poolt tuleb nagu seeni peale vihma aga lastekaitse kirjutab tähtsalt kuidas aastas 1000 last perest eemaldatakse. Kirjutaks pikemalt aga ei viitsi... Kurb teema., ärge minge sellega kaasa.
Kerttu
4. nov. 2014 21:27
Millised on vaesed pered ja millised on rikkad pered
kristina
4. nov. 2014 20:31
lastekaitse ei ole oige inimene naad lahvad lolliks ara juba
pedekad
4. nov. 2014 20:28
hakkate mu mun*i imema selle sita eest mis teinud olete
Reno
4. nov. 2014 18:46
Pöördun sellise asjaga siia ! kas eesti on hulluks läinud? mõelge loogiliselt ! (kodune ema ei saa tööl käia ! ja selle pärast võetakse lapsed ära?) hakkake siis laste toetust kõrgendama! Mida eesti saavutab sellega? (te ei võida midagi ! aga te kaotate enda elu ! ) ( mõelge laps on teile kõige tähtsam asi elus! ja sinult võetakse laps käest! ) ! ! Tunnen kaasa neile kellelt lapsed ära võetud on! :(
To: Reno
3. nov. 2015 20:40
Meie s.tane "riik" tõstax lastetoetusi??? See lootus on on nii lollilt utoopiline,et ei tundu isegi naljakas mitte. Rahwas,tõuske yles selle ylekohtu wastu,mis meid wälja suretab!!!
Debiiliku kari !!
4. nov. 2014 10:00
Kui selline seadus vastu võetakse, kas nad ei tule selle peale, et sellest tuleb suur rahutus vanemad protestivad ja ma kujutan ette mis sellest saab.Tapetakse, põgenevad välismaale kasvõi jala. Sest iga vanem on võimeline tegema kõikke oma lapse nimel. Vanemate armastuse vastu ei saa keegi. Armastusel on suur jõud. Nii et selle seaduse võite rulli keerata ja võiga sisse omale istuda. Kui ei taha lastevanematega rahutusi . Te hukatate iseennast. Ärge lootkegi mingit austust meie poolt.
Kristiina
2. nov. 2015 19:49
Täpselt! ;)
helar
3. nov. 2014 22:22
Meil majanduslikult kõik ok aga laps teeb ikka vahest kisa või laseme meelega tal röökida,et mitte järgi anda,ei saa ju last pätiks kasvatada.Üleval elab lollakas vanatüdruk ,kes käib iga kõvema kisa peale igal pool taga rääkimas,lapsed on ju lapsed.Muideks naaber on valla lastekaitse spetsialist,kes peab meie pere peale isiklikku vimma,kui anda neile kätte sellised õigused siis see hästi ei lõpe,midaga ju ikka saaks välja mõelda.Palju õnne lollakad riigikogus ,kui sellisel kujul selle seaduse vastu võtate.Hakkavad kannatama korralikud inimesed ja ka need lastekaitsjad,kui minu perelt peaks keegi alusetult lapse ära võtma,siis midagi poleks ju enam kaotada.....
m.b
4. nov. 2014 01:40
Täpselt,lastele ei tohi jrgi anda,,lastekaitse tõttu on praegugi olukord halb,nad teevad mis tahavad,selle seaduse pärast ja üleüldse riigijuhtide pärast on noored inimesed nii hukas,eriti nüüd viimasel ajal,lapsed tapavad teisi jne jne ja siis süüdistatakse vanemaid.jube.ma ei taha teada mis juhtub selle uue seaduse tagajärjel,,,neil niigi omavoli ja nüüd siis kõrgemal kui euroopa valitsus ise.mida kuradit siin eestis toimub. Riik peaks aitama,kaitsma,elu kergendama mitte meid veel rohkem orjastada.
mina
3. nov. 2014 20:50
Eesti ei ole ei demokraatlik, ega ammugi mitte rahva riik, vaid on üle võetud jobude poolt ja juhtus kõik tänu argusele!
maika
3. nov. 2014 19:26
Ülim lollus!!! See Riigikogu võiks ennas kogu täiega põlema panna!!! Mõtlevad ikka hirmsaid asju välja. Mul läks süda pahaks!!! Selliste lameduste asemel võiks hoopid lastetoetusi ja muid sotsiaaltoetusi kõvasti tõsta. Kahju öelda, aga Eesti riik EI OLE mingi riik!!!
Vaene
3. nov. 2014 17:18
Mind huvitab pigem see, kuhu need lapsed pannakse ja kes neid siis armastama hakkab? Kui nii väga on tahtmist vaeseid lastest ilma jätta siis pärast raseduse teada saamist peaks riigile esitama tõendi, kus on kuue kuu palk kirjas ja kui see ei vasta nõetele siis peaks tegema vägisi abordi + steriliseerimise. Seadus pole nagu läbi mõeldud või mis? Mina ei tea, millega seal riigikogus tehakse ja milleks on loodud ametid, kelle tegevus on alla normaalse mõistuse piiride.
Käige ptsi oma debiilsustega
3. nov. 2014 16:12
Täiesti ebanormaalseid seadusi teete ikka... Kui inimene on vaene siis tal ilmselt peale selle lapse polegi midagi/kedagi ja te rotid tahate seda ka ära võtta, ebareaalsed olete
Mirell
10. mai 2017 14:13
Esiteks, seadust pole veel vastu võetud ja kui võetaksegi, siis saab see olema samuti seadusega reguleeritud. Korralikelt, aga mitte jõuakatelt vanematelt, ei võta keegi lapsi ära. Kui laps on toidetud, riides, ravitud, täidab koolikohustust ja kodus pole perevägivalda, siis mitte keegi lapsi ei puutu. Joodikute ja tööpõlgurite peres kasvavad lapsed, kes on vanemate tähelepanust ilma jäetud, alatoidetud, räpased ja haiged, rääkimata sellest, kui nende suhtes kasutatakse ka vaimset või füüsilist vägivalda, tuleb kindlasti perest eemaldada.
Rikas isa
3. nov. 2014 15:04
Vaestel ei ole lapsi vaja. Vaeste lastest tulevad samasugused eluheidikud nagu nende vanemad. Vaesus sünnitab vaesust.
m.b
3. nov. 2014 17:23
Kas siis tõesti materiaalsus on tähtsam kui hingeline vara? Sorry but ure so wrong. Rikaste mõttemaailm on vaene,sinna hulka kuuluvad ka riigijuhid ja muud sellised lutikad,,seal kus peaks olema süda on hoopiski tühjus
T. H.
3. nov. 2014 14:16
Miks te siis valite selliseid sinna Riigikokku? Jätke need erakonnad välja!Vähemalt proovige!
Roland
3. nov. 2015 20:48
Õige!!! Ise te neid pederaste sinna walite. Iga rahwas on oma walicust wäärt ning lollil rahwal ei saagi olla tarka walicust.
7-lapse ema
3. nov. 2014 13:09
Tule taevas appi kas need kolba-jaanid on ennast seal riigikogus täitsa segaseks joonud või? Mis kuradi seadus see selline on no idiootsuse tipp ausõna.Kuradi lastekaitseamet ja kuradi riigikogu oma debiilsete seadustega selle asemel et,joodikperedelt lapsed käest ära võtta läevad krt nemad vaeste lasteperede kallale.Tõstku vaesteperede vanemate palku korralikult ennem kui hakkavad kedagi vaeseks sõimama ja lapsi käest ära võtma.Ainult üle minu laiba astub see kuradi lastekaitseamet meie koduukse läve.Meie kaitseme oma lapsi nii või teisiti ja ära meie lase mitte kellegil oma lapsi ära võtta mitte kellegil.
Eestlane
3. nov. 2014 11:38
Norra ja Norra , tra millal te Eesti Suursugused poliitikud enda peadega mõtlema hakkate , mis idiootsust te kaasate siia !!!
elan norras
3. nov. 2014 23:33
Hmmm, kuigi ma ei oska kosta selle konkreetse seaduseelnõu kohta, siis see, mida Norra kohta väidetakse on küll paras jaburdus. Laps eraldatatakse vanematest, kuna tal pole eakohaseid mänguasju????
no sellega kõik öeldud:
3. nov. 2014 11:22
"Küll aga on plaanis 5,8 miljoni euro eest sotsiaalameti juurde luua riiklik ametnike rakuke, "
nikki
3. nov. 2014 10:28
kui lapsi hakatakse nimeta võtma käest peredest kus ollakse küll vaesed kuid lapsi hoitakse ja armastatakse ja hoolitakse...........siis TULEVAD SUURED TAPATALGUD !!!! uskuge mind emad oma lapsi niisama käest ei anna,kes oma lapsi armastavad........üle poole eesti kas läheb minema,killivad koos perega maha v sõdivad riigile vastu..........kas keegi ei saaks riigi ja meedia lollustele lõppu teha,kopp on juba täiega ees nendest lollustest !!!!!!!
eesti moslemi naine kallitele kaasmaalastele
3. nov. 2014 10:00
http://www.islamreligion.com/articles/3584/ Kas te olete kunagi üldse mõelnud, et mis võiks tegelikult päästa Eestimaa? Ega kui ei uuri ja ei õpi ja ei küsi, ega siis ei saa teda ka. Kes ei küsi, sellele vastuseid ei anta. See siin on mõeldud kõigile inimestele planeedil Maa. Ja see artikkel (artiklid) ja webi lehekülg ei ole ainukene loomulikult. Parimad teadmised on Koraanis ja Haditites. Need teadmised, mis on meile, inimestele edastatud on suured nagu ookean, ega terve elu jooksul ei jõuagi neid ära õppida aga kuskilt tuleb ju alustada ja juhatagu Jumal meid õigele teele. Parimate soovidega teie kaasmaalanna.
m.b
3. nov. 2014 15:53
Tõesti tõsi.kooranis jaa väga head jutud,olen moslem ise ka tänu abikaasale. Arvad et riigi asjatajad huvituvad eesti päästmisest? Ei,kahjuks
kala
3. nov. 2014 06:35
Mis kurat toimub . Jagage see raha vaeste perede vahel ja hulk probleeme ongi lahendatud , Ja veel vingute et noored lahkuvad eestist. Seda krt te ju teete , f.. idioodid , ostke siis lastele voodid .Kui laps perest eemaldatakse siis ju veel kulukam teda ylal pidada . Ja vaevalt sellest vaesest lapsest , kellelt vanemad võetud , suurt riigi fänni saab .Pigem ta lahkub niipea kui vanus võimaldab , et mitte oma lastele sellist saatust saada. Sogased
mh?
10. mai 2017 14:14
Milline raha?
tjah
3. nov. 2014 02:01
Sellise uudise peale normaalne eestlane mitte ei istu kodus ja kommentaariumis, vaid läheb vanaisa poolt rehe alla peidetud "malakat" otsima.
Helga
3. nov. 2014 01:02
http://www.nurmsalu.ee/laste-kaitse-seadus-voi-lastekaitse-tootajate-seadus/
lapsevaatenurk
2. nov. 2014 21:17
See, et riik ei maksa paremaid palku, ei tähenda, et peaks lapsi hakkama peredest ära võtma, kuna riiki peaks oma rahvast üleval hoidma ja kõigil ei ole ju sama suur palga leht kui nendel riigi ametnikel. Lapsed peavad ikka olema oma perega koos, mitte lahutatud neist, millise turvatunde see lapsele annab? Teda solgutatakse sellepärast ringi, et perel ei ole nii häid võimalusi, kuna pere ei saa riigilt nii palju raha, et last üleval pidada või tema vajadusi täita... Mina kui 16 aastane tüdruk, arvan et see seadus on täiesti absurd ning see ei tohiks käiku tulla.
info
10. mai 2017 14:15
Riik ei maksa kellelegi palka. Kui, siis ainult riigiametites. Palka maksab ettevõtjast tööandja.
nipiiri
2. nov. 2014 16:17
jaah soomes haloneni-hittleri lapsed!
m.b
2. nov. 2014 15:19
Ei usalda mina mitte kedagi ega mitte midagi,riik on nii palju petnud juba.riigi ülesanne on oma rahvast kaitsta,aidata aga on meil mingi president? Ei,vaid tühipaljas nannipunn kes laseb mõrtsukaid vanglast välja ainult. Kui olin oma abikaasal külas Alzeerias siis kuulsin uudistes ay ay mida ja see on tõsi,et Euroopa liidu valitsejad või komisjonid kes iganes nad ka on,on eesti pärast nii häbi aga kahjuks ei võeta midagi ette. Mina teen kõike et oma tütar päästa lastekodust.korter olemas,töökoht olemas,kuigi ei ole lähedal,raban 12 h päevas tööd teha,palk on niii et isegi taskuraha suurem,maksa maksud ja jääb puudugi ja ikka vaadatakse mind kui kurjategijat.tütar kannatab,ei lastud isegi koolivaheajal koju kuna tartu lastekaitse ütles et : ei,mina ei luba! Laps oli shokis kui pidin yalle sellest teatama.lastekaitsjad palju kahju teinud,kõigile,eriti lastele,mina olen enesetapu äärel sest enam ei tea mida teha,omavalitsused ei toeta,ei taha materiaalset toetust vaid hingelist toetust mis on tähtsaim.asjaninad arvavad et raha kõige thtsam siin ilmas?! Nad eksivad! Pere ja hingerahu kõige tähtsam siin ilmas!!!,,mida nad hävitavad,,,kurb
. .
2. nov. 2014 13:45
Sooviksin teada, miks ei võeta mitte ühegi lapsi, emasid ja peresid kaitsvate vabaühenduste ettepanekuid arvesse kõne all olevas eelnõus? Seevastu üksikisiku, LGBT ühingu liikme Helen Talalajevi ettepanek nimetada uues Lastekaitseseaduses ümber lapsevanem last kasvatavaks isikuks, võeti arvesse nagu niuhti???
vaesus ajab vaesust taga
2. nov. 2014 13:29
Kui lõppes teine maailma sõda alustasid enam vähem kõik riigid nullist. Tänaseks on suutnud eestiriik ennast vedada nii miinusesse kui vähegi olla annab. Täpselt ei mäleta aga vist oli mõni miljard eurot ja sellest tulenevatki kõik jaburused, mõtted,ideed,jne.... Paljud riigid on pakkunud eestile rahateenimis võimalust. Aga ei me ei tohi me ei saa vastu võtta Peame olema vaesuses.Raha tuleb ja läheb lõpp seis on ikka miinus. Aga kõige rohkem kannatab selle all liht tööline mille kuupalk jääb 180-350 vahele.Kahjuks on selle raha eest väga raske kuu aega läbi saada.on võimalik aga raske.samas on lastel olemas kõik mida vajavad. Palga tõusu pole mõtet ootada.lihtsam on oma seitseasja kokku pakkida ja adjöö eesti.minna sinna kus arvestatakse sinuga.tunnevad muret millised on sinu vajadused.Tööandja maksab inimlikku palka ja peab olme tingimustest kinni. Töö poolt on elamine,auto,pesemis võimalused töö juures,lõuna,tööriided ja palju muutki.Palk on 2800-8000 kuus ilma üle tunditeta. Eestis võib sellest unistada.eestis saad puhkusraha 300 kuigi kuupalk on 1000 ametlik on sellest 350 preemiaid pole olme tingimusi pole sittagi pole.
--viljar888--
2. nov. 2014 13:00
Sellest riigist kyll nii asja ei saa,kui seal kõrgematel positsoonidel on ajudeta..Ajude asemel on vist riis.tehke siis eesti elu paremaks,mitte kehvemaks ...........
õendustöötaja
2. nov. 2014 11:33
Oh jah...jälle üks tagajärgi kaalutlemata loodav seadus. Lõhkuge aga edasi peresid, seeläbi saab ka riik lammutatud. 5,8 miljoni eurot tuleks kiiremas korras panustada laste heaolusse - just nimelt konkreetselt peredesse kus on probleemid ja kus üksikvanem peab rabelema, et olla tulevasele ametnikule meelepärane, seejuures vahepõige, et mind ajavad ikka imestama need eakohased mänguasjad - kas seda hakkab üks kesiste teadmistega sots.töötaja hindama kaubandusvõrgus pakutu järgi või lapse arengutaset hinnates? Seejuures on seadusest tulenev risk ju tegelikult ka lastega peredele kus vanemad saavad hädavaevu nn. keskmist palka ja ehk peavad ka rohkem töötunde tegema, et sissetulekut kuidagigi suurendada. Sinna juurde, siis üks õel ja oma nina kõikjale toppiv naaber ja kuri ongi karjas....
ema
2. nov. 2014 09:25
ri jää muud üle kui 5 kuupäeval minema selle vasu streikima see pole normaalne
jah jama veidi...
2. nov. 2014 00:04
Joodikutelt ja narkaritelt laste ära võtmine ei ole tabu, sest tihti nad neid saavadki selleks, et emapalka ja toetusi saada.( Jama on siis kui nad tabavad ära selle minimaalse hoolitsuse, et laps alles jääks) Vaestelt laste ära võtmine on tabu. Kui ikkagi hoolib ja hoolitseb lapse eest. Samas viiakse lapsi vabatahtlikult lastekodudesse kes ei saa enam majanduslikult hakkama ja laps segab hakkama saamist. Asenduspered räägivad, et alguses käiakse ikka vaatamas ja siis unustatakse need lapsed kellest tegelikult ei hoolita. Väga paljud noored saavad lapsi ja siis lähevad lahku ja siis on see laps üleliigne. Tunded lapse vastu tekivad hiljem. Kahetsus tekib samuti hiljem (siis kui on aega mõtelda) See laste äravõtmine on kaheotsaga asi, eks see mõnele lapsele ole hea, aga kuidas teha vahet kellele on hea ja kellele ei ole hea. Äkki peaks hoopis julgustama siis nn vaeseid või noori jne, et on võimalik ajutiselt laps ( lastekodusse saata), et noored või vaesed...jne jalad alla saavad ja siis lapse tagasi enda koju võtta. Mul on lapsed ja nad tujutsevad enam seda jonni aega ei mäleta, aga hetkel on käsil pubeka iga ja see on jube vahel suudavad minu lapse mind nii pöördesse ajada, et ma tõstan endalegi ehmatavalt tugevalt häält, sest nad on nii võimatud ja kui selle minu karjumise pärast mult laps ära võetaks... no ma ei tea. Eks ma hakkaks oma lastestesse paremini suhtuma ja teeks kõik, et laps siiski mulle jääks. Prooviks suhelda kui täiskasvanuga ja kahjuks ju ei saa eeldada, et laps mul mõistlik ja minuga samuti suhtleks, aga proovima peab. Käisin hiljuti Hispaanias ja poes tiris üks isa oma last( umbes 5 aastane) käest kes tujutses ( millelgi pärast mida isa osta ei soovinud- eks isal viskas kops üle maksa ja tahtis selle lapsega poest minema jalutada). Minu imestuseks hakkasid kaks noort naist last kaitsma. Hetke pärast kutsuti poe turva ja siis politsei... Siis kuulsin, et seal tuleb lapsi väga hästi kohelda muidu võetakse lapsed vanematelt ära ja vahet pole kas tegemist on rikka või vaese inimesega....
Nadja
1. nov. 2014 23:07
Kallid inimesed! "Kaitske oma lapsi ja kaitske nende õigusi!.. Lapsed on meie tulevik ja meie tulevik sõltub sellest kui palju me ise sellesse panustame." On loodud ühiskondlik liikumise Eesti Vanemate MTÜ. MTÜ asustati Perekonna ja Laste Kaitseks initsiatiivi gruppi poolt, kes koostas petitsioon Lastekaitseseaduse eelnõu vastu http://www.petitsioon.com/lastekaitseseaduse_eelnu - allkirjastage see petitsioon! Esitasime Riigikokku oma ettekanne ettepanekud uue LaKSi kohta, mis oli arutletud sotsiaalkomisjoni kinnisel istungil 20.10.2014- ühtegi sõna meedias ja Riigikogu lehel selle kohta ei ole, vaikus, nagu oleks selle seadusega kõik korras! Lugege FB: https://www.facebook.com/pages/Lastekaitseseaduse-eeln%C3%B5u-petitsioon/584115835005733?ref=hl. On mulje, et rahvas ei ole üldse kursis uue Lastekaitseseaduse ohtudes. On vaja igal pool sellest rääkida ja kirjutada. Lähemal ajal ilmub vebileht Eesti Vanemad (eesti/vene/inglise keeles), on vaja vabatahtlike-eestlasi, kes tunneb muret Eesti Kodumaa tuleviku üle! Liituge meiega, kirjutage meile: perelastekaitseks@gmail.com
onne
1. nov. 2014 22:09
Riik voiks ja peaks lahendams elatise katte saamise probleemi. Kui uhelt vanemalt on elatis valja moistetud, aga seda reaalselt katte ei saa kuna taitevseadus ei toimi on ju see mitte maksjast vanem oma lapse(d) jattnud hooleta, turvatundeta jne. Lahendage elatise katte saamine voi veel parem looge elatise fond nagu pohjamaades ja uskuge uksinda last kasvatavatel vanematel ja koigil neil lastel muutub elu stabiilsemaks ja turvalisemaks!
Ärkamise aeg
1. nov. 2014 18:52
Toon välja samal teemal kaks huvitavat artiklit Telegrammist: "Helsingi ülikooli sotsiaalteaduste emeriitprofessor J. P. Roos tõdeb, et vanematelt laste eestkosteõiguse äravõtmine ja nende üleviimine asendusperedesse on omavalitsustele majanduslikult kasulik. " http://www.telegram.ee/naabrid/skandaal-soomes-video-naitab-sotsiaalametnike-sobimatut-kaitumist-lastega#.VFT3TPmsXT9 ".../ lastehoolekande kätte sattunud lapsed on ennegi kahtlustäratavalt tihti väärkohtlemise osaks langenud ning kasuperedes surma saanud. Paaril korral on tuvastatud, et kasuperedele pole tehtud isegi mitte korralikke taustauuringuid, kuid lastekaitsega tegelevat ametkonda ometi keegi vastutusele ei võta. Andmetest selgub lausa, et riigi vastutusel olemine on kõige ohtlikum, mis ühe lapsega juhtuda võib." http://www.telegram.ee/nwo/tapetud-pisitudruk-on-jarjekordne-naide-usa-hirmutavast-lastekaitsesusteemist#.VFUMwfmsXT8
m.b
1. nov. 2014 23:05
Lugesin ka seda juba nii kui tuli,täitsa haiged,vaimselt arenematta.kuidas nad magada saavad?!
Nonii!
1. nov. 2014 18:18
Kooseluseadus võeti ju vastu, homode perekondadesse on lapsi vaja! Nii on neid ju kõige lihtsam saada, polegi vaja kalli raha eest osta. Masendus tuleb peale kui mõtled, mis riik see on ja mis valitsus ja riigikogu?
@Nonii!
10. mai 2017 14:20
Tasuks ikka teada, et kooseluseadus ei võimalda (ei luba) adopteerida lapsi väljastpoolt perekonda. See on võimalik ainult juba peres kasvavate ühe või mõlema vanema bioloogilise lapse (laste) vastastikusel adopteerimisel.
Ärkamise aeg
1. nov. 2014 17:53
Tere Rahvas! Ilmselt olete juba aru saanud, et valitsus on kui mitte täielikult siis suures osas korrumpeerunud, sest nende ja meie, rahva, huvid on äärmiselt vastandlikud, kuid ometi suruvad nad rahva tahtmise vastu läbi palju rahva vabadust piiravaid seadusi. Ehk oleks aeg mõista, et valitsus on keerulise ja häguse struktuuriga äriüksus, millel pole rahva huvidega mitte mingit pistmist ja "valimised" on vaid näitemäng loomaks ettekujutuse, et rahvale antakse õigus otsustada. See seadus on tehtud peremudeli lõhkumiseks ja on taotluslik süstemaatiline laste traumeerimine. Trauma muudab inimese, eriti lapse kergelt manipuleeritavaks. Mida annab neile lastekodu, mida vaesed vanemad ei suuda? Asju. Pärast "hüljatuse" traumat õpetatakse lapsi hindama vaid materiaalseid väärtusi. Kogu protsessi võib nimetada kadunud põlvkonna loomiseks või lamba-mentaliteedi sisseprogrammeerimiseks. Kaitske oma lapsi ja kaitske nende õigusi, sest siis võtavad nad Teist eeskuju, kasvavad vaimselt tugevateks inimesteks ja kaitsevad oma lapsi ja nende õigusi. Lapsed on meie tulevik ja meie tulevik sõltub sellest kui palju me ise sellesse panustame.
m.b
1. nov. 2014 18:01
Täiesti õige! Tuleks hakata midagi liigutama.loomulikult see nende äri. Hingelist traumat ei paranda iial materiaalsus.
-M-
1. nov. 2014 17:23
Ma tahaks näha, kes võtab mu lapsed kui enamvähem ei saa neile iga aasta uusi legosid osta! Kui võetakse vastu selline seadus, siis rahval tuleb küll üles tõusta!
Helga
1. nov. 2014 21:40
Rahvas peab üles tõusta juba praegu, enne kui võetakse vastu selline seadus!
Kõige
1. nov. 2014 16:25
jubedam ongi selle asja juures, et esikohale on seatud põhimõtted, kuidas lapsi perede juurest eemaldada. Isegi n.n. kõige vaesemad ja viletsamad vanemad on oma lapsele kallimad kui mingid hooldeametnikest tädid. Kuid nendest perekondadest, keda peetakse siis kõrgkihist ülemaks, sünnivad ja kasvavad edukad, eluga hakkama saavad inimesed.Kes on need seaduste tegijad meie väikeses riigis? Miks ei alustata sellest, et aidata raskustesse sattunud perekondi? Miks ei mõelda, millise kalestunud hingega inimesed kasvavad väevõimuga vanematest eraldatud lastest? Kuhu on kadumas meie halastus ja inimlikkus?
See
1. nov. 2014 16:16
on ikka täiesti õudus, mis meie rahvaga juhtuma hakkab! Ja seda mitte ainult mingit ühte teemakäsitlust silmas pidades. Tundub, et arukus on meid täiesti maha jätmas. Lugege, mis toimub naaberriigis Soomes ja püüdke tulla mõistusele, need - kes igasuguste seadustega tegelevad!
Lugedes artiklit
1. nov. 2014 16:02
...ja kommentaare tekib küsimus, kas ikka kõik saavad aru, millest jutt. Uus lastekaitseseadus on juba aastaid "valmimisel" ning nüüd on artiklis ka info selle kohta, et asi hakkab sinnamaale jõudma, et seadus vastu võtta. Kel huvi, siis Riigikogu lehel on päris mitmeid ettepanekuid kui muud infot selle seadusega seoses. Arvamusi näib olevat vastakaid ja mine võta kinni, mis õige, mis vale. Ometi on loogika üks, mis paneb asju mõtlema ja vaagima. Ammu on olnud jutte Soome jubedast lastekaitse süsteemist, kus lapsi kodust eraldatakse (ka ilma otsese põhjuseta) ja vanemad siis neid tagasi üritavad saada. Aga selle eraldamisega on juba kahju tekitatud, haavad lapse hinge. Öeldakse, et seal on see kujunenud äriks ja raha maksab rohkem kui sõna. Ka Eestis võib ju nii juhtuda. Minu arust hea artikkel Pealinnalt, sest arvatavasti ei tea paljud lapsevanemad uuest seadusest midagi ja kui vaadata Riigikogu lehel olevat infot, siis tõesti ei ole näha, et sotsiaaltöötajatele lisaks suuremate õiguste andmisega ka mingit vastutust pannakse. See on olematu. Meedias on aga olnud rohkelt nendel teemadel juttu, kus sotsiaaltöötajad ei ole kaitsnud lapsi. Päris murettekitav. Ei saa aru, miks sellise info saamisel hakatakse artiklis kommenteerijat ründama, tema ei tee ju seda seadust, vastupidi toob esile riskid ja nagu näha pole ka nõus sellisel kujul seadusega.
huvitav
1. nov. 2014 15:12
kas on ikka sotsiaaltöötaja pädevuses hinnata, kui ohtlik on perekeskkond lapsele." huvitav kelle pädevuses see siis on? Äkki peaks moodustama lisaorganisatsiooni, kes määrab millise haridusega ja millise ametinimetusega inimene on pädev hindama kas laps on ohus või ei. Vahepeal on isegi tavaline ilma erihariduseta inimene selleks võimeline aga abi ei jõua miskipärast sinna kuhu vaja õigel ajal järelikult tuleb midagi muuta.
laste vanem
1. nov. 2014 15:05
Tõsiselt tekib tahtmine kirjutada selliseid sõnu mida ei tohi laste kuuldes kasutada.......alustades sellest et enamuse valimiste põhi teema on iibe kasvatamine aga samas on enamus soodumusi juba eos lämmatatud nt toetused .haiguslehe tasu jne ... nt meie perre oli sündimas kolmas laps....arvestus eli tehtud et rahaliselt ei kaotaks teiselapse emapalgaga seotult jne aga tulemuseks oli pere sissetuleku langus ca 600 € ning kui hakkasime surkima et miks nii ...siis selgus et seaduspäraselt on asi õige ja nii peabki olema ....enne keskpärase sissetulekuga perest sai ühe heatahtliku mõttega seoses raha hädas ulpiv pere...aga seadusega on kõik ok.... ehk siis algus ajame ise põhja siis võtame viimased lapsed oma kodusdest ära /paigutame ei tea kuhu/ja siis imestame miks iive langeb kurvaks tegeva tempoga
t&m
1. nov. 2014 14:47
Mida jama te ajate kui ( Seejuures ei seata sotsiaaltöötajale või lastekaitse töötajale vastutust oma tehtud otsuste eest," ütleb MTÜ Emade ja Laste Kaitseks juhatuse liige Maris Kuusik.) kui ta ikka vale otsuse teeb , peab ta oma tehtud P... Ise sööma . Mitte et pääseb puhtalt mõelge enne kodus kui sellist asja tahate läbi viia..
Kristiina.
1. nov. 2014 14:37
Maris Kuusik ja su uued m6tted seadustest... Käi selle k6igega lihtsalt PERSE... Iga normaalne laps nutab kodus. P6hjuseid on mitmeid.. Kas te yldse m6tlete kah mida te siia seaduste alla kirjutate. Terve EESTI on alla käinud. Kaasa arvatud SINA, kes sa tegeled selliste jaburuste kirjutamitega. Hea soovitus sulle, esialgu 6pi ise elama ja siis tule 6peta teisi seda tegema...!
t&m
1. nov. 2014 14:53
See on krt et teiste silmas pindu näeb aga krt enda silmas palki ei näe... Ja Maris mõtle kas sinu kodus on ikka nii korras et siin seadusi teha.
Nojah
1. nov. 2014 14:03
nüüd minnakse üle igasuguse piiri - kus on mõistus!? Selle asemel et need miljonid toetuseks maksta nendele peredele kes seda reaalselt vajavad, luuakse mingi "rakuke" mis mittemingisugust kasu ei too, pigem ainult vaenu ja veel rohkem viletsust(pange tähele, see raha läheb tühja kohta e. kellelegi on see kasulik bisnis)! Välismaailma toetusteks leitakse alati raha ja näidatakse kui heaoluühiskond meil valitseb aga oma riigi ühiskond on jäämas veel hullemasse olukorda. Ravimihüvitised, haigusrahad, jne. jne. on ära võetud ja võetakse veel. Alles oli mingi küsitlus meie inimeste käest hammaste tervise kohta...MILLEKS? Kas te riigiametnikud mõtlete ka reaalselt mida te teete? Kõigepealt tuleks ikka maksudest alustada.. esimesena - astmeline tulumaks - MIKS TE SEDA EI VAATA PÕHJAMAADE JÄRGI? Te juba olete esimesed sammud teinud oma ühiskonna hävitamiseks ja aina hullemaks läheb! Toetan neid kes mõtlevad tulevikku vaadates ja soovivad oma lastele parimat, lahkudes sellest ennast hävitavast riigist! Sellist Eestit meil oligi vaja...õudusega mõtlen millise absurdsusega järgmisena lagedale tullakse.
Terje
1. nov. 2014 13:59
Kas see on mingi nali??? Kui see on tõsi, siis ma ei tea kust riik selle pinna võtab, kuhu nende vaeslaste bioloogiliste vanemate laipu matta.Teine võimalus kodusõda.Kus isegi osaleks!
m.b
1. nov. 2014 14:21
Mis nad ikka selle pinna pärast peaksid muretsema,neid ei huvita miski kui aind oma perse.meie,eesti rahvas,oleme üksi,meil pole presidenti,valitsust ,mitte midagi kui aind terve kamp pedofiile ja lõdva kummiga eitesi.kodusõda tõesti tahaks,aitab sellest orjaelust,aitab sellest jamast mis meile tehakse,meie lapsed kannatavad kõige rohkem.
Eesti kodanik
1. nov. 2014 13:47
Tere muidugi kerge ära võtta ema lapselt aga selle peale tee ei mõtle mis tunde tee see jätab lapsele ja selle ema lapsele. Teate see Eesti riik on ikka nii nõmetaks muudunud palun kaitse lapsi selle eest et nad saaks oma vanematega koos olla mitte neid ära võtta vaid siis kui seal peres on julm koduvägivald
m.b
1. nov. 2014 14:54
Õigus! Mitte keegi neist ei tee midagi et pered oleks koos,pere on ju lapsele kõige olulisem,olgugi et seal ainult emA või isa. Nad aind traumeerivad lapsi.
m.b
1. nov. 2014 13:22
Mida asja???? Eesti president ja muidu ülejäänud parasiidid tehku elu siin korda,seadistagu palgad inimlikumaks mitte et vanemad või üks vanematest tõmbab end tööga lõhki,vastutasuks pisike "taskuraha" ning lastekaitsjad-õigemini Laste traumeerijad tulevad ning kisuvad lapse perest.vihkan neid kuna neis pole mingit inimlikkust.eelmine aastagi kogemus mis oma suguvõsa alustas aind seepärast et abiellusin,see toimus tartus rahu tn kus on tõelised parasiidid.lastekaitse nime ei maini kuna loodan et trehvab seda lugema ja tunneb end ära. Ta sundis mind last ära andma ning kui ütlesin et ennem tapan end ära ning see vastu tuli lause vastu,minupärast tapa aga ennem anna laps käest. Kas see on lastekaitse? Kõik lastekaitsed ühtemoodi,pole neist lastest sooja ega külma,nende arvele tiksub ju midagi iga perekonna lõhkumisega.avage silmad ja saage aru mis toimub!
Tõnu Eevere
1. nov. 2014 12:50
Norra jaoks on ehk 1 000 vaeselapse orvustamine "loomulik", sest seal ju pole olemaski vaesust, niikui seda Eestis esineb. Sõltumatult sellest on ka Norra sunnitud (?) andma Üleilmsele Laste Orjaturule (ÜLO) - iga-aastat lõivu - saatmaks lapsi nii pederastide perekondadesse või kasvõi Aafrikasse - kakaoistandustesse. Sest MAGUSAT tahava ju seaduste-luulude väljamõtlejad kohe PALJU. Rootsi parlamendiliige (eestlasest Soome parlamendiliiikme Lukksepa sõber) on kirjutanud sellest kui perekondade-ülesest ja põlvkondadevahelisest vastuolust "Isa ja poeg". Seal on hullem kui Norras. Enamlastest banded, enne veel kui said labastamiseks kätte Suurriigi, "otsisid" ju sedamoodi ka metsapagenud vanausulisi, hilisemalt Eestis - metsavendi. Piinati lihtsalt lapsi, kuni need oma vanemad välja andsid. Mis ASJAD on meil siiani allesjäänud, koguni "lastelinnakuteni küündivad", ERIASUTUSED LASTELE? Kaagvere Erikool - "toidab" tervet asulat - tütarlaste sunnitööga abimajandites/kolhoosides; hullemad on veel poistegi eriasutused - koos NÜÜDSE pederasmia-õpetusega!? KUS on Eestis KONSTITUTSIOONIKOHUS - kes vangistaks vaimuhaigeks jäänud Riigikogulasi, KOV "pedofiilidest lastekaitsjaid" ja "Nõukogude kohtunikke" (ex)kommuniste!? ÜKSKI ÜHISKOND EI KANNATA JÄTKUVAT SURVET PEREKONNALE! PEA PÕLEVAD MÕISAD JA (KOHALIKUD) LOSSID!
?
1. nov. 2014 12:47
Mina elaksin küll parem ilma iphone'ta kui ilma pereta...
Laur Einasto
1. nov. 2014 11:17
Eesti valitsus ju enne teeb ja siis motleb, nagu alkoholiseadusega, sots tootajad peaks ka iga mingi aja tagant psuhhiaatrilse kontrolli läbima nagu autojuhtidel arstlik komisjon. Nende otsus mojutab ju otseselt /arenevate)inimeste saatust. Vabandust kirjutan vigasel arvutil.
huvitav
1. nov. 2014 10:23
kes neid seadusi teevad ja välja mõtlevad neid parandusi seal sätetes?.... Miks ei võiks seaduste tegemisel arvestada ja appi võtta ka asjast teadlike inimesi....ja siis alles otsustada, kas teha parandusi selles ja tolles kysimuses või ei?...Nõme jah, kui nyyd hakata vaatama tähenärija pilgu läbi....Aga ma usun, et Eestis ei saagi võtta massiliselt kedagi peredest ära, kui neil ikka enamvähem elu-olu korras( et on, kus magada ja koolitöid teha ja on ka paar mänguasja), sest Eesti riigilk pole kahjuks selliseid võimalusi, et ise kasvatada peredest nn. eemaldatud lapsi...
Liisu
1. nov. 2014 10:17
No tore, polegi minul võimalik oma lapsega käia igalpool seal, kus käivad lastekodu lapsed, saab motoklubiga tsikitega sõita, korra aastas loomaaeda, jahtklubiga merele purjetama, kallid riided selga. Aga kas saab ka emaaemastust, turvalist oma kohta, piiritut tähelepanu?
siim
1. nov. 2014 10:08
See tark kes seda seadust tahab,siis peaks mõtlema laste heaolule mitte asjadele mis tal on. Ja kui tahetakse et lastel oleks kõik olemas parandagu kõigepealt oma riigi majandus ära,mitte et osad vanemad peavad rabama tööd nii et veri ninast väljas,ja siis tuleb mingi tola võtab lapsed ära kellel pole veel haridustgi sellel alal.
Maia
1. nov. 2014 10:01
Lihtsalt kurb on! Kui naine helistab 112 ja nutab,et mees peksab teda. Siis mitte keegi appi ei tule ega ei uuri asja, kuna see on peretüli. Kui naabri laps nutab, tullakse asja uurima ja võidakse ta vanematelt ära võtta. Kuhu need nutvad lapsed edasi paigutatakse? Lõputult ei mahu nad ju ka lastekodudesse. Aga noh õnneks on uus seadus ja pededel ka lapsi vaja. Nemad oskavad ehk lapsukesi nutust säästa. Ise laulame veel... me armastame Eestit oooohohooo....
K.K
1. nov. 2014 04:30
See pole lapsele õige elu pakkumine, kui tal on asju, riideid, raha jne! Loeb see kuidas teda koheldakse ja kuidas lastesse suhtutakse. Mõnel vaesel emal võib lapse jaoks olla pakkuda nii palju rohkem aega, tähelepanu, pühendumist ja kaitset kui mõnel töötaval emal, kellel pole isegi aega oma lapse tunnistust veerandi lõpuks vaadata!
tripperililla
1. nov. 2014 02:09
Kõigepealt teeme lilladele kooselu seaduse ja siis takka järgi seaduse, kus saab täisväärtuslikust perest lapsi eemaldad kuin lillade adopteerimiseni välja. Nüüd hakkab alles kooruma tõeterad millega meie kallis riidiahvikogu tegeleb.
Nurmi Belänin
1. nov. 2014 00:18
Lastele on nende vanemad tähtsamad, kui mingid eakohased mänguasjad ja naeruväärne, kui tehakse vanematelt laste ära VÕTMINE lihtsaks. Lõhnab kuidagi kellegi asenduspere äri moodi see uus seadus
Mari
1. nov. 2014 10:38
Just minu mõte. Pole rahasid, et sellele vaesele perele suuremat toetust maksta, aga asendusperedele tuhandeid eurosid jagada on küll. Räägitakse vajaduspõhisest lapsetoetusest, mis aga on nii naeruväärselt väike, et selle taotlemine maksab rohkem. Mind huvitab, kust see raha tuleb?
lby
31. okt. 2014 23:54
Lugesin artikli poolepeale ja kerisin seejärel kommennteerimiseni... ei kannatanud rohkem.hetkel tegeleme sellega ohtralt et asi muutuks aga see võtab aega. Meie pisipoja ei räägi. Ta üritab ennast selgeks teha nutu ja röökimisega. Ta isegi ei ürita sõnu öelda. Näiteks kui ütled talle "ütle PALUN" raputab ta pead... ei ütle. Samas kui ta tahab saia hakkab ta karjuma nagu oleks talle ülekohut tehtud. Samas on tegemist ääretult energilise poisiga. Ronib igal pool ja sellel on ka tagajärjed vahel. Nii. Nüüd tuleb tänu kiuslikule naabrile meie juurde lastekaitse ja mis pilt talle avaneb : Laps on sinikaid täis ja ei räägi ja väidete kohaselt kostub majast pidevalt lapse nuttu.. korras. Olemegi ilma põhjusetta pisipojast ilma. Jumal tänatud et meie teenistus on piisav et pisipojal oleks kõik vajalik olemas. Ta on õnnelik ja armastab meid. Olgu veel öeldud et ma olen ta kasuisa. igatahes sellise palagani peale tast ilma ei tahaks küll jääda. Mõistus ikka enne seadusi eksole:-)
Timo
31. okt. 2014 23:52
Me ei ole nii rikas riik, et lubada endile vaeseid lapsi.
ritmoz
31. okt. 2014 23:31
Ma ei tea, aga võib-olla on see seadus mõjutatud uuest kooselu seadusest- nendes "abieludes" ju lapsi ei saada, aga oi kuidas tahaks! Huvitav, milline vähemus meil tegelikult riiki juhib?
no jah...
1. nov. 2014 05:04
Õige küsimus! Mulle ka tundub, et meie minister kuulub vähemuste poole ja varjukatteks tal n.ö. naine ja laps ka olemas!!!! Muidu näeks riigikogus ju natsa imelik välja! Andku oma laps lastekodusse esimesena, eks siis näe, mis edasi saab!!! (kui see just ongi tema laps!!!)
Anx
31. okt. 2014 23:25
Äkki selle seaduse valguses leiavad hoolekande ka need lapsed, keda kodus ketti pannakse, et nad sõna kuulaks ja ehk saab nii mõnegi lapse prügikastis sorteerimise ja kerjamise eest päästa. Seni sai ju sotsiaaltöötaja ainult sellistele vanematele märkuseid teha, kuigi oleks vaja konkreetset sekkumist.
X
31. okt. 2014 23:13
Uskumatu kui rumalad on siin kommenteerijad. İmselt pole keegi teist seda seadust lugenudki. Lisaks kas te toesti ei saa aru kelle ajaleht on Pealinn.... Sellest ajendatud ka artikkel. Lisaks mida teab mingi MTÜ tegelane. Kogu see jura siin on tadi Maali ja onu Jaani jaoks.
F...O....
31. okt. 2014 22:48
http://www.telegram.ee/naabrid/skandaal-soomes-video-naitab-sotsiaalametnike-sobimatut-kaitumist-lastega#.VFP0zvmUeQ8 kyllap me jõuame seadustega täpselt samakaugele........
m.b
1. nov. 2014 15:14
Vaatasin seda ja see on ka eestis nii,youtubes üleval kuidas eestiski asjad käivad.tublid inimesed olid filminud
Eino Kolga
31. okt. 2014 22:30
Ei haridus matsi riku,eks jälle seadus,mis tuleb mõistusega inimestel tühistada või ringi teha.
nigga
31. okt. 2014 22:25
where da comments
mäss
31. okt. 2014 22:20
Mässu on vaja siin muud ei midagi. Aga no ma üksi ei lähe sinna ju kraaklema. Selleks vaja vähemalt samasuurt seltskonda mis oli pronks ööl.
m.b
1. nov. 2014 15:16
Mina tulen!! Oma laste eest peame võitlema! See on elu ja surma küsimus
F...O...
31. okt. 2014 22:17
Miks peab jällle kuulma, et kuskil kaugelt naabritel on selline seadus, et me võtame ka vastu??? Endal nagu mitte midagi seal kahekõrva vahel ei ole, kõik asju ahvime Soomelt, Rootsilt või siis Norralt ja astume samasse ämbrisse kuhu teised on juba astunud...........
...
31. okt. 2014 22:01
ei jõua juba ära oodata mis jabura seadusega eesti riigi valitsus järgmiseks lagedale laob.ootan huviga
Alvaro-Mati Viilver
31. okt. 2014 21:59
See seadus on täiesti jabur! Kui selline seadus vastu võtakse, on see hoopis laste vastu mitte laste kasuks. Riik on ikka täiega lolliks sõna otseses mõttes läinud. Võetakse vastu ainult mingiseid täiesti jaburaid ja absurdseid seadusi. Selliseid seaduseid nähes on vägagi häbi ja jube eestlane olla, kuna see riik pööratakse küll peapeale. Valitsus vist ei tea kui kohutava tragöödja ja valu võivad nad vanematele ja veel ka lastele selle seaduse vastuvõtmisega tekitada. Annaks jumal, et seda seadust need lollid vastu ei võta. Muidu on jube...
....
31. okt. 2014 21:56
ise just hõiskasid eesti naised tõstke iivet milleks et parast emadelt lapsi ara võta kui ei ole oma voodit ja mängu asju .voi kova hääle tõstmise peale kohe lapsi ära võtma.tegelege palun eesti riigile vajalikumate asjadega nüüd juba lasteni jõudnud. OOTAN HUVIGA EESTI RIIGI JÄRGMIST SEADUST.eesti riigi valitsuse puhul enam ei üllata midagi.
:(
31. okt. 2014 21:52
No ja alati saab adopteeritud lapsi facebookis "edasi müüa", kui selgub, et laps ei sobi. Nagu siin. http://gawker.com/how-parents-use-facebook-and-yahoo-groups-to-sell-adopt-1278659585 ja siin http://canadaam.ctvnews.ca/re-homing-adopted-children-investigation-finds-parents-trading-selling-kids-online-1.1451600
tiux
31. okt. 2014 21:52
vaadates eelmisi uusi "üllitisi" tekib kahtlus, et rikkad homopaarid on nüüd küll laia valiku ees!!!
:)
31. okt. 2014 21:47
Tegelikult ei peagi meile lastekodusid juurde ehitama. Rahvusvaheline lapsendamine ei ole midagi uut.
mina
31. okt. 2014 21:32
,,,,mina arvan, et seda seadust teevad need eided, kes ise lapsi ei sünnita või on hiljaks jäänud..ja lapsi tahavad...siis hakkavad teiste sünnitatud lapsi lapsendama....ei tea.....kus on nii palju lastekodusid--kuhu kõigi alampalgaliste maakate lapsed ära mahuksid. Eks me siis lähe sinna lastekodusse hoidjatädiks--oma lastele---alampalga eest. Lollid aru ei saa seal riigikogus...et see on nõiaring.Kui ei ole kodus neid hirm kalleid mänguasju...aga järsku mängin ma ise lastega mänge(lauamängud, pallimängud), teen sporti ja käin jalutamas. Loll-lollim-kõige lollim. Seal.
mmmm
31. okt. 2014 21:33
Jah..ega kõrgharidus ei pea alati kaasnema koos mõistusega
Ana
31. okt. 2014 21:24
Järgmisel nädalal avaneb veebileht www.eestivanemad.ee Vaadake! Kaitseme oma lapsi!
7-lapse ema
31. okt. 2014 21:19
Tule taevas appi kas need kolba-jaanid on ennast seal riigikogus täitsa segaseks joonud või? Mis kuradi seadus see selline on no idiootsuse tipp ausõna.Kuradi lastekaitseamet ja kuradi riigikogu oma debiilsete seadustega selle asemel et,joodikperedelt lapsed käest ära võtta läevad krt nemad vaeste lasteperede kallale.Tõstku vaesteperede vanemate palku korralikult ennem kui hakkavad kedagi vaeseks sõimama ja lapsi käest ära võtma.Ainult üle minu laiba astub see kuradi lastekaitseamet meie koduukse läve.Meie kaitseme oma lapsi nii või teisiti ja ära meie lase mitte kellegil oma lapsi ära võtta mitte kellegil.
3-lapse ema
31. okt. 2014 23:12
Ei naad on täis söönud .
üksikema
31. okt. 2014 21:14
Kurjam palgad samal tasemel kui enne buumi, hinnad laes, äärealadel tööd pole, lastetoetus sama mis minu vanemad 20 aastat tagasi minu eest said. Tore seadus, riigikogus küll ülemakstud jobud.
Anonüüm
31. okt. 2014 21:06
Eesti on vast vaesem kui pered. Pigem palka ja lasteraha rohkem tõstnud, kui lollid ehitised ehitada. No millest alles inimesed mõtlevad. Niivõrd kõik ajab vihale, et sõnud ei jätku.Riik saa targemaks, tegelt ka
J.
31. okt. 2014 20:52
Kust hohast tulevad sellised debiilsed seadused nüüd välja viimastel aegadel ja korraga?? Nii kui RÕivas ametisse asus, on seadus seaduse järel ja MILLISED veel ! Eestlased surevadki nii välja. Arvatavasti on vaid mõned üksikud edaspidi PIISAVALT RIKKAD ,et last omada !
No jah
31. okt. 2014 20:42
Lastekaitse töötaja hakkab otsustama inimeste saatuse üle!!!!! Äge ju..... Eriti meie Vasalemma vallas on asi vääääga huvitav. Lastekaitsetöötaja, kes ei suutnud oma lapsi vägivaldse mehe eest kaitsta, pannes kaalule laste psüühika. Oli oma armastatud agressoriga koos, kuni too pikaks ajaks kinni kukkus. Elades Vasalemma vallas, see "lastekaitse töötaja"lõhub oma elukohas perekondi, sehkendades abielumeestega ja tema hakkab siis otsustama, kas keegi võib elada või mitte!!!!!!! NORMAAALNE JU.......Sekkine inimene ei mole harjunud esiteks tööd tegema ja tema otsused juba lähtuvad sellest, kas inimene on tema jaoks sümpaatne või mitte! Eks samm-sammult tõmbame siis sellele Eestile kriipsu üldse peale?!?!
Taavi
31. okt. 2014 20:34
Mida lollim on valija seda lollim saab olla valitsus. Lisaks on uuest seadusest eemaldatud rida olulisi punkte nagu „Lapse õigus elule ja arengule“, „Lapse õigus puhkusele ja jõudeajale,“ „Lapse õigus kaitsele majandusliku, kehalise ja vaimse ekspluateerimise eest“ jne, mis senises lastekaitseseaduses olemas on. Tere tulemast orjanduse taastamisele. Alustame lastest. Kaotame õigused ja loome ainult kohustused allumisele. Iidiotsimi seadused. Soomes ka mingi selline seadus, kuid seal saavad omavalitsused riigilt raha oma kassasse, kui lastekaitse viib ühest perest (vaesest) lapse teise perre (jõukam) kasvatama. Rikkad ei pea lapsi tegema, nad saavad neid "avalikult" osta:( Jõudud
m.b
1. nov. 2014 15:11
Kahjuks nii see om. Lapsi kasutatakse julmalt ära.müüakse nagu enampakkumise oksjonil.õudne
MEELIS
31. okt. 2014 20:18
JÄRJEKORDSELT ON NIIIIIIIIIIIIIII ILUS EESTIS ELADA, AINULT EI TEA KELLEL VÕI KELLE ARVELT!?!?
vanaema.
31. okt. 2014 20:11
Meil Eestis tehakse kõik selleks, et lastega pered kolivad siit ära. Kes hakkab 10-15 a. pärast seda riiki ülal pidama, kui selline seadus vastu võetakse? Ok nüüd võtate ära vaeselt perelt lapsed aga kas Te sellepeale ei ole tulnud, et lapsed mäletavad oma vanemaid, teavad miks nad elavad lastekodus ja nad hakkavad vihkama EV. Kui nad suuremaks saavad lahkuvad nad siit riigist. See on juba vaimne terror nii laste, kui ka vanemate suhtes. Olgu pere vaene, kuid seal on ema armastus mis on hindamatu. Kas tõesti soovite, et inimesed hakkavad massiliselt siit lahkuma koos lastega? Ega kusagil hullem ikka ei saa olema, kui siin riigis sel juhul.Teistes riikides makstakse korralikku toetust lastega peredele ja ka palgad on seal kusagil paremad, kui siin. Nüüd siis leitakse raha, kuhu need lapsed panna aga toetuste jaoks mitte. Kas riik võtab vastutuse selle eest, et vanemad lähevad hulluks, tekivad enesetapud ja lastel eluaegne trauma? Kas riik võtab selle vastutuse? Olen ise vanaema ja mul on häbi, et elan selles riigis ja olen EV. kodanik. Langetan pea, kuna mul on häbi.
,
31. okt. 2014 20:02
Shalalalalla haige
liilija
31. okt. 2014 19:41
no ma ei tea,see on ju haige,mul hea meel,et mu lapsed ära,ainult üks veel siin...See on jube,mis toimub ,midagi öelda ei saa,kõik teravamad kommentaarid kaovad.Siin on suur nõiajaht alanud,lintshimine(Viljandis),on juba alguse saanud...keda jahitakse??
Siim
31. okt. 2014 19:36
tra mis sitta nüüd kokku keeratakse , lastekodude täitmiseks on raha ja raskustes olevate perede toetamiseks raha ei ole we? , las tõstavad selle lastetoetuse vhmlt üles poole vhmlt 100 eurini , ega ma nsma riigile makse ei maksa kui see jaburus vastuvõetakse siis lähen mina küll tänavale mulle aitab sellest idiootsusest , esiteks see homo värk ja nüüd see järgi Eesti Vabariigis kuulub suurem võim rahvale !
jeekim
31. okt. 2014 19:36
Norras on nii ja naa.Aga palgad ka suuremad .Võtaks siis Eesti palkadest ka eeskuju aga ei.
lapsevanem
31. okt. 2014 19:35
Jälle väärakad seadused. Miks ei tegelda põhjustega, madalate palkadega,ebavõrdsusega palkades, töötusega jne. Pole vaja hirmutada tublisid lapsevanemaid, neid tuleb aidata. Ma ei räägi joodik-emadest-isadest.
raul
31. okt. 2014 19:22
ju siis oodatakse selliseid enesetapjaid ka eestist,nagu juhtus see soomes,kus ema koos oma kolme lapsega tegi enesetapu,bussile vastusõites,et mitte anda isale lapsi.Asi oli alles kohtus otsustamisel
no mida veel
31. okt. 2014 19:20
istuge sisse endale see seadus !! ja siis häda,et iive väike...keegi ei tahagi siia haigesse riiki ühtegi last sünnitada....
raul
31. okt. 2014 19:23
aga vähekindlustatud peredesse sõnnibki rohkem lapsi ju
Nipitiri
31. okt. 2014 19:13
Mõni vaesem pere kellel palju lapsi,mõlemad vanemad käivad tööl aga palk väike ja hakkama ei saa...kas siis tuleb kohe lapsed ära võtta käest või?? Tõstke siis perede jaoks tõetusi et pered hakkama saaks.... pole ime siis et inimesed välismaale kipuvad ... eesti riik omadega nii perrses ju...oma inimestest ei hoolita
tõsi
31. okt. 2014 19:02
Õige.väga õige seadus
Qwest
31. okt. 2014 18:58
Norras ,emadel ei tohi nutta! Muidu nitäb et oled "emotcionnalsed eba stabilne"!
tublid
31. okt. 2014 18:53
inimesed-millal ükskord jõuab väiklastele eestlastele kohale,et niikaua kui võimu juures on eluvõõrad ja perverssed reformlased,ei võeta eesti el-ensv-es ühtegi adekvaatset ega loogilist seadust vastu.Ma ei halvusta ega süüdista eesti väikest rahvast aga ärge virisege ega nutke kui halb või kui raske meil on,sest ise te vali te iga kord neid kommuniste ja NLKP patrioote reformikaid tagasi.See ongi nende tõekspidamine,et vanematelt lapsed ära võtta-mitte maksta laste raha ja lastekodus sunniviisiliselt neist teha tulevased reformlastest valetajad,vargad vägivallatsejad türannid.Kõik oravaid valima............. kevadel
ja ja
31. okt. 2014 18:41
Se on tehtud teise seaduse lisa eh pededele ,kuhu neid vaeseid lapsi ikka veel toimetatakse kõik ei mahu ju laste kkodudesse ja peredesse * rikkuritel mänguasjaks võõra riiki.
hiireke
31. okt. 2014 18:39
siis tasuks mõelda ka ennem kui lapsi teha kas sul on võimalik neid kasvatada kui sul ei ole voodit lapsele või elementaarseid tingimusi milleks siis last vaja on . Milles laps süüdi on et ta peab sellises olukorras kannatama kus pole arenguks vajalikke tingimusi.
Taavi
31. okt. 2014 20:53
Kuule ennustaja Kui Sa näed tulevikku, siis räägi seda teistele ka ,mida näed. Kui saad 5 aastat väga head palka ja sünnib laps (super). Tuleb euro käibele, hinnad tõusevad massiliselt (ausalt) palk sama, lüüakse politsei ja piirivalve kokku. Palgad piirivalvuritel langevad hinnad meeletult tõusnud. Ei näinud lapse sündimisel elu halvenemist ette - palga langust ja hindade tõusu. Nüüd Välismaal tööl (Soomes), armastuseset ikka ei ela ära:(:(:( Nüüd teada, et laps on luksus. Tuleviku ennustaja
julia
31. okt. 2014 18:36
ma saaks aru, kui inimesed kes abi vaja neid aidatakse. mitte sunni viisiliselt hakkavad traumasi lastele tegema.Põhimõte on see, et Eesti riiki ei hakata lapsi sünnitama üldse. Riik hakkab enda rahvast välja suretama. Nõme, aga kahjuks vägagi reaalne.Ausalt need ,kes ei tea pereväärtustest midagi lahmivad.deem ega lastekaitse ei kasvata lapsi ja mingid võõrad ei tule õpetama, kuidas elada.
sõnatu
31. okt. 2014 18:32
issand, kus need lastekodud meil küll on, kuhu need lapsed pannakse! Eesti on ju vaeseid peresid täis, kes saavad mannetut miinimumpalka ja kes on süüdi, et meil on vaat et kõrgemad hinnad kui nii mõneski riigis, kus palk kordades suurem, kes on süüdi, et miinimumpalgaga võib tänavale jääda. Selle asemel, et tõsta palkasid ja lasterahasid arvestatavalt, võtame ära ja lastekodusse- kas see on riigile odavam, minu teada mitte ja laste tundeid ja elusid ei pea Eesti riigis vist valitsev ladvik mitte millekski, sest nende laps ei tule keegi ära võtma. Kes siin Eestis üldse sünnitada enam julgeb, äkki homme koondatakse või mehe firma läheb pankrotti!
MARINA
31. okt. 2014 18:23
NOO JAH,,,,,JA NUUD KOIK PERED KES SAAB SOTSIAAL TOETUS,JA KASVATAB UKSI LAST SIIS VAJA KARDA ET VOTTAVAT ARA SINU LAST,KUS ME ELAME,KUI SEADUSED ON
sae pekki
31. okt. 2014 18:20
mida siin kyll toodetakse krt mis nyyd tegema peab me koik oleme vaesed aga selleparat lapsed nalga kyll ei jaa rumal jutt ikka kyll lapsed kui nutavad tuleb ara vota mida te raagite neilt tuleks ara votta need kes peksavad ja jatavad oma lapsi ei tea kuhu ja lapsed kaivad mustalt ringi mitte need kes on hoolitstud tead kui teil on igav ma ei tea minge peole imelikud.
isa
31. okt. 2014 17:58
Ja krdi peded kui teile see info veel meeldib siis ma tulen teile ukse taha
Kaarel
31. okt. 2014 17:54
Tundub et vägisi tuleb minema kolida siit riigist.
hah
31. okt. 2014 18:50
Koli jah ära, näiteks Venemaale.
vaits
31. okt. 2014 17:51
midagi peab ju riigikogus arutama, midu istutakse seal päev otsa nagu töllid ja rääkida pole milleski. Niisuguste asjade pärast vist keegi üle ühe lapse saada ei tahagi.
*
31. okt. 2014 17:42
Kommunism hakkab ikka "lõpuks" kohale jõudma :))) Siis ju unistati ka sellest et kogu "kohloosipere" heidab õhtul ühes rivis magama ja traktor tõmbab teki peale. Nüüd siis võetakse perelt lapsed väevõimuga ära ja pannaksegi ühte ritta magama jne. Einoh palju õnne ...
isa
31. okt. 2014 17:38
Krt paneme aga peded paari ja anname lapsed neile lahe riik meil ikka.
hah
31. okt. 2014 18:53
Samasooliste kooselu on seadusega juba 27 Euroopa riigis reguleeritud, isegi Soomes! :))))))
hmm
31. okt. 2014 17:31
See oli juba mitu aastat tagasi teada ,et see seadus tuleb.Miinimum palk olgu võimalikult miinimum.JA lastekodud hakkavad teenima pappi. LApsed ühte kohta nagu loomad.Kõik teavad ,et lastekodu lapsed pole just kõige paremad ühiskonnas.Kuna neid emotsionaalselt niipalju lõhtud. Ja nüüd hakkame tegema ka perega kes tahab last kasvatada aga pole lihtsalt rahaasjades pädev.Ise kasvasin kahe vennaga.Ema teenis miinimum palka.Aga hakkama saime.Ma ei kujuta ette kui meid oleks lastekodusse pandud.Me poleks pooltgi seda mis tegelikult oleks võinud.Osad vanemad ei tohiks tõesti lapsi kasvatada.Aga kui sellest hakkab saama äri nagu soomes toimub,et võetakse korralikest peredest lapsed ära.Politsei lihtsalt veab nad vägisi autosse,sest puudusid teatud mänguasjad. AJUVABA ON SEE SEADUS!!! SELLE VASTU TULEKS HÄÄLT TÕSTA ENNEM KUI HILJA!!
tädi
31. okt. 2014 17:16
Lastekaitse seaduse peaksid võimud väga hoolega üle vaatama ,sest on tõesti emasi kes rikuvad lapse tuleviku ja teevad neid ainult selleks et raha saada ....mina olen praegu olukorras,kus kasvatasin aasta väikest tüdrukut,kes visati tädi ukse taga ,nagu viimane koer ja lapse ema lihtsalt pani minema...lapsele võimaldati lasteaed,toodi oli laps hüsteerik,käisime arstide vahet....ja nüüd tuli lapse ema ja lihtsalt viis ära ,KUNA TAL ÕIGUST.krt mis õigused on emal kes lapse tänavale viskab.??? Lastekaitse töötaja ütles selle peale,et seadused sellised .persse need seadused,,,,,,,,,ta isegi ei uurinud ema taosta ega kuhu laps viisi...Kas selline on siis lastekaitse töötaja????? Ema on pettur ja Pärnu kohtu poolt tagaotsitav....Pöörduks kohtusse,aga kuna need kallid,siis öeldgi et midagi ei saa teha......;( lapsega kontakt puudub.....VOT see LASTEKAITSE SEAdus tuleb hoolega üle vaatada ja Lastekaitse töötajad,peaksid oma tööd tegema ....
no jh
31. okt. 2014 16:56
vähemalt on selge ,et kui pole eelarves raha lasterahade tõstmiseks( kümmekond aastat otsiti ressurssi) siis lastekodude ja selle personali jaoks raha tuleb leida! Ja kindlasti on lapsed seal palju ja palju kordi õnnelikumad kui oma kodus ja oma vanematega. Ka ei kasva sealt ühtki koolikiusajat ega noa või püssiga vehkijat ( pole ju kuskilt sahtlist ega kapist võtta). Mis maailmas need seaduse väljamõtlejad elavad või millisest kodust nad pärit on?
raul
31. okt. 2014 19:32
need lastekaitsjad tuleb hoolega üle vaadata,meie vallas näiteks ebapädev töötaja ja istub seal oma perset laiaks ja kui vestlusele lähed,siis ei vaata silmagi,kuna haiseb alko järele
Helku
31. okt. 2014 16:51
huvitav mis siis on rikkuse ja vaesuse piir ???????? lihtsalt aju vaba.........
Reede
31. okt. 2014 16:36
Loomulikult peab lapsi kaitsma, ka perekonna vaesuse, rumaluse, laiskuse, hoolimatuse eest. Väga vajalik seadus
Reedele
31. okt. 2014 18:09
nalja teed või?
Merka
31. okt. 2014 16:22
Peaks ju siis rasestumise ära keelama enamikel siin Eesti riigis kuna palk naeruväärselt väike, kodu ilma laenuta ka pole võimalik soetada (kui isegi palk võimaldab juhuslikult laenu) ja tavaliselt parem palk tähendab, et tööl ollakse välismaal või väga pikki päevi...mis pere loomisest ültse varsti enam saab rääkida Eestis(ja eks neid riike ole veel...) ...
raul
31. okt. 2014 19:34
rasestumine juba ongi keelatud,kuna pede-homoseadus ju vastu võetud.Homod ju ei rasestu......
mq
31. okt. 2014 16:05
Nagu norras ? Norras saab lasterahasid 30 tuhat nokki millega suudavad 2ga h2sti lapsi yleval pidada, eestis saab mai teagi 30-50 euri v ? T6stke laste rahasid kui tahate eesti iivet t6sta. EV imeb ikka täiega
Kadri
31. okt. 2014 16:20
Ja ometi on sealgi nii,et igal aastal eraldatakse ajutiselt perest,meie mõistes tühistel põhjustel, ca 1000 last aastas. Ometi arvan,et väike surve oeredele ei teeks paha,kui see kindlustaks vähemalt elementaarsedki lapse vajadused.
inga
31. okt. 2014 16:04
See eesti valitsus on seal igavusest puhta segi läinud .igavusest ei tea mida teha .nüüd juba laste.kallal.kallis eesti valitsus palun tegelege muude eestile vajalike asjadega.
kõsimus
31. okt. 2014 16:22
Kas laste heaoluga pole siis vajalik tegeleda?
wtf
31. okt. 2014 16:01
antku raha siis või asju lastele vapsjee :D
eesti juhtiv element tuleb 100% väljavahetada ja asi läheb juba väga halvaks
31. okt. 2014 15:46
Olukord riigis on niigi hull, aga kulutame raha mitte selle parandamiseks, vaid ametnikele, kes asja veel hullemaks oma tööga teevad! Nad peavad ju oma eksisteerimise õigustamiseks vähekindlustatutelt hakkama lapsi ära võtma. Minuarust teeb see seadus ja ametkond asja ainult hullemaks. Loodetavasti on neil kalkulatsioon teht, et mitu lastekodu on juurde vaja, ja et kõik lapsed ikka saaksid riigilt kõik selle mis kodus vajaka jääb. Ja ärge hakake rääkima mingitest jagatud värvipliiatstitest ja nukkudest! Kõik olgu oma ja isiklik! Et kuhu jõuda tahetakse? Puhas homoseaduse jätk, nemad ju lapsi ise ei saa.. Mida iganes nad Toompeal suitsetavad, viimane aeg oleks lahjema kraami peale üle minna, asi hakkab käest ära minema.
Mari
31. okt. 2014 15:43
Ja Saksamaal on asi nii hull. Probleem on selles, et lastekaitsetöötajad on halva välja6ppega ja enamasti ise suurte probleemidega inimesed. Lapsi v6etakse ära ilma t6elise p6hjuseta..... Kui Eestis ka nüüd olukord selliseks läheb, siis Halleluuja.... Saksamaal ei karda ma politseid, aga Jugendamti küll. V6ib juhtuda, et naaber näiteks kaebab su peale (näiteks valetades) ja kui sa just rikas ei ole, siis oled lastest ilma nagu naksti, ja proovi siis tagasi saada. Hullem, kui Stasi....
matsu
31. okt. 2014 15:40
Naised peavad oma õiguste ja eeliste eest küll mujal võitlema, mitte lastekaitse seaduse vastu. See seadus on ikka laste, mitte emade jaoks.
Sirje
31. okt. 2014 15:37
Lugesin seda artiklit... võtis sõnatuks.. see kaitseb tõesti pigem lastekaitsetöötajaid kui lapse õiguseid. Ma ei kujuta ette mida seal riigikogus mõeldakse.? Aga laste õiguste kaitsemisele ei mõelda kindlasti mitte. Kas nad ei mõista et nad rkuvad sellega lapse õigust elada perekonnas koos vanematega. Kas see et pere on vähema sissetulekuga rahaliselt on siis halb eeskuju lastekasvatamises?? Seega kui minul on väiksem sissetulek ja minu laps pole veel täisealine võidakse ta minult võtta ära? Või kui minu tütar oma lastele midagi püiab selgeks teha ja seda mitte eriti vaiksel häälel ning naaber arvab et ta väärkohtleb last ja sellest teatab valda...?? On kohe see nendearust lapse halb kohtlemine? Ja et eemaldada praegusest lastekaitseseadusest tema õigus elule ja arengule?? Mõeldamattu. Loodan et see seadus ei jõustu sellisena .
Caqtus
31. okt. 2014 15:34
Loodetavasti on neil kalkulatsioon teht, et mitu lastekodu on juurde vaja, ja et kõik lapsed ikka saaksid riigilt kõik selle mis kodus vajaka jääb. Ja ärge hakake rääkima mingitest jagatud värvipliiatstitest ja nukkudest! Kõik olgu oma ja isiklik!
неизвестный
31. okt. 2014 15:32
Это что ж такое получается?! Слов нет одни эмоции....если доходы не позволяют улучшить жилищные условия и наша жизнь больше похожа на выживание,а тут ещё ужесточают и контролируют кто как живёт и в каких условиях(не имею в виду семьи наркоманов и алкоголиков или "родителей живущщих в своё удовольствие"...блин...столько строят домов на продажу...а домв для семей(типа раадику)не строят...а ведь масса семей ждут эти квартиры...а ответ убивает...мест нет и в очередь вас лет так на 5(в лучшем случае).... Права ребёнка и жизнь зависит от родителей...а как улучшить и помочь семьям с нестабильным или низким зароботком ,законов я смотрю не принимается ....так где логика в действиях,во всём этом? P.S. опять повторюсь..не имею в виду семьи с алкоголиками,наркоманами и живущщими родителями в своё удовольствие....
ema
31. okt. 2014 15:31
siis ei jää muud üle kui selle totra seaduse vastu Streikida kuna on korralike peresi kellel küll väike palk aga lastel kõik vajalik eluks olemas,pigem joodikud ja narkomaanid ei tohiks lapsi kasvatada,neid vaja jägida..kuradi vaesus kui peaministril poleks korraliku palka või elukohta siis peaks tema tütar ka lastekodusse viima või pededele kasvatada anda või ongi see seadus et saaksid homod lapsi adopteerida selleks see homo seadus vastu võetigi....HAIGE VÄRK
marina
31. okt. 2014 19:34
ma olen nous teiega,
uskumatu
31. okt. 2014 15:29
Tõesti uskumatu, mis inimesed seda artiklit loevad ja kommenteerivad. Kas see ongi eesti rahvas? Lõpetage nüüd see hüsteeria ja sõim ära! Kui pere on vaene, ent puhas, püüdlik ja korralik, siis ei võta mitte keegi kellegi last ära. Kas te tõesti arvate, et riigil pole muud teha, kui massiliselt lapsi perede juurest ära võtta? Ja kuhu need lapsed pandaks? Kui seadus võimaldab, siis see ei tähenda, et kindlasti PEAB. Lihtsalt on võimalus, kui selleks peaks tõesti vajadus tekkima (olete juba viimaste kuude õuduslood unustanud?)
Kadri
31. okt. 2014 16:25
Arvan samamoodi.
!!??
31. okt. 2014 15:26
Norras on tõepoolest lastekaitse karm, kuid lapsi siiski ei võeta ära vanematelt tänu voodikohtade puudumisele.Uldjuhul ei tohigi suured pered väikese elamispinnal elada.Sellistes peredes ikka rohkem probleeme, kus lapsi ära võetakse.Norras on paljud pered lastekaitse valve all kuid nad aitavad väga paljusid peresid igal moel, ka materiaalselt.Ei tea miks Eesti ei võiks selliseid viise eeskujuks võtta mujalt maalimast.Kus nad selliseid infosid üldse võtavad?! Tõesti, kas nad seal üleval midagi tarka ja kasulikku ka mõtlevad?!
SInuASI
31. okt. 2014 15:23
Mis kuradi pask see on....? Vaadake mis poes kõik maksab...isegi normaalse palga juures on raske ära elada..millega te tohmanid küll tegelete seal piimapuki otsas..kari IDIOOTE muud ma te kohta ei ütle..Toompea ajuhiiglased..
-h-
31. okt. 2014 15:23
Et kuhu jõuda tahetakse? Puhas homoseaduse jätk, nemad ju lapsi ise ei saa.. Mida iganes nad Toompeal suitsetavad, viimane aeg oleks lahjema kraami peale üle minna, asi hakkab käest ära minema.
Vallo Palk
31. okt. 2014 15:20
Olukord riigis on niigi hull, aga kulutame raha mitte selle parandamiseks, vaid ametnikele, kes asja veel hullemaks oma tööga teevad! Nad peavad ju oma eksisteerimise õigustamiseks vähekindlustatutelt hakkama lapsi ära võtma. Minuarust teeb see seadus ja ametkond asja ainult hullemaks.
lapsevanem
31. okt. 2014 15:10
Ei tahaks küll midagi mõelda, aga kuidas saab põhiharidusega inimene otsustada, kas ma olen piisavalt kindlustatud, et kasvatada last. Teiseks reklaamitakse meil madalapalgalisi kohti ja räägitakse maksude vähendamisest. Enamus reklaamitud töökohti on riigiametid. Kolmandaks ei suudeta teha midagi perevägivalla vastu. Mina alustaksin sellest, et kaitsta lapsi väärkohtlemise ja pere vägivallast. Meil ei ole vaja sots töötajaid ainult, meil on vaja psüholooge. Lasteaeda, kooli, arstide juurde jne. Meil pole vaja rangeid seaduseid vaid abistajaid, kes nõustaks siis sellisel juhul lapsevanemaid, et kuidas ja mida laps vajab jah ka vajadusel viharavi sest põnnid oskavad vanemaid viimase piirini viia.
jumal
31. okt. 2014 15:09
andke inimestele palka mitte ärge võtke lapsi ära!!
Kadri
31. okt. 2014 16:30
Palka tuleb küsida tööandjalt ja et seda paremat palka saada,tuleb ka endal enne pisut pingutada.Riik reguleerib ainult avaliku sektori palku,erasektori palgad on eraettevõtete rida. Ja keegi ei võta vaeselt,aga korralikult perelt lapsi ära.See vajadus võib tekkida siis,kui laps peres kannatab nälja,külma või perevägivalla käes.
kerttu
31. okt. 2014 14:57
Tekib küsimus,et miks on inimesed vaesed? Seda on teinud eesti riik. Me peame töötama miinimum palka eest. Aga asjad kallinevad koguaeg. Pole ka ime,Miks??????
küsimus
31. okt. 2014 16:32
Kust on selline arusaam,et PEAME töötama miinimumpalga eest? Keegi ei pea seda tegema,kui on haridust ja oskusi,et tööandjale vajalik olla,mis kindlustab ka kõrgema palga.
Midaa??
31. okt. 2014 14:47
Lugedes seda ei tahaks ma kunagi eesti tagasi tulla. Isegi kui ma pole nii vaene, et mind isiklikult see ähvardaks. Läheb syda pahaks, et hulludele kes lastekaitses töötavad, kibestunud muttidele nii palju voimu antakse. Haridusest puudu ju neil, et selliseid otsuseid tegema hakata!! Eesti ikka oskab tagasi meelitada ma ytlen.
oi
31. okt. 2014 14:42
No toredad tondid olete, millejaoks vaja võtta peredelt lapsed ära, see Eesti riik on paras idiootsuse tipp kui selline asi võetakse vastu, ja usun et väga paljud lähevad Eestist minema kui tullakse sellise idiootsusega välja.. niiet good luck ärge hiljem virisege et miks Eesti noored on siit minema kihutanud.
Roland
3. nov. 2015 21:45
Iga mõistusega inimene lähebki siit minema,qi wõimalik.
kati
31. okt. 2014 14:32
Täielikult idiootne seadus !!!!
sirle
31. okt. 2014 14:29
kas te olete hulluks läinud, kui eestis ple normaalset palka siis ei saagi ükski pere korralikku sissetulekutt.... mida te ajate et tõstame eesti iivet, kui p... keerate... hullud haiged seal koos... tegelege sellega et koolis oleks turvatunne, mitte ärge lõhkuge peresid....
Keegi
31. okt. 2014 14:18
Selle asemel, et neid vaeseid (mille alusel seda vaesust üldse mõõta) peresid karistada, peaks riik mõtlema, kuidas tagada inimestele töö ja inimväärne palk, et sellest ära elada. Kui riik suudaks selle probleemi lahendada, siis hoiaks see ära rida tulevasi probleeme. Samuti on lapse(te) eraldamine peredest nagunii minu arvates õigustatud vaid sellises olukorras, kus perre jäädes on oht lapse elule ja tervisele. Osades peredes, kus puudub lihtsalt oskamatus majandada ja lastega tegeleda nende puhul tuleks ka pigem rakendada abistamist ja nõustamist kui seda, et laps tuleks perest ära võtta. Sest fakt on see, et olgu vanem milline tahes, laps ikka armastab oma vanemaid. Laps võib küll aru saada, et lastekodus on tal turvalisem ja parem, kui nt kodus vägivaldse vanemaga, aga armastus vanema vastu on ikka kusagil südamesopis alati olemas. Kuid kui nüüd luuakse võimalus, et mingi persooni subjektiivse arvamuse kohaselt on lapsel parem kasvada asendusperes või lasteskodus, sest vanemate sissetulek pole x summa, siis minul on küll tunne, et see valitsus on peast põrunud.
4 lapse ema
31. okt. 2014 14:10
Mis toimub? Hulluks olete seal riigikogus läinud? Peaks äkkis siin üleskutse tegema , et pakiks kõik asjad ja lahkuks eestist? Kas teil seal ARU ka peas on? Siin kohal peaks küll midagi ka inimesed midagi nüüd tegema, kasvõi streik riigikogu ees. Ma arvan , et te ise ka ei tea mis seadused eestis on te ju muudate neid päevapealt. Ansip peaks oma kohale tagasi asuma, tundub et mõni mees ei saa hakkama.
ema!
31. okt. 2014 14:09
täiesti jabur! Väga lihne las eesti riik tõstab palkasid ja ükski laps ei pea vaesuses olema!
mnjah
31. okt. 2014 16:36
Tühjalt kohalt saab palku tõsta ainult kommunismis,kus raha puudusel võis seda süüdimatult juurde trükkida. Ja pealegi ei saa turumajanduslikus ühiskonnas riik erasektori palku dikteerida,aga suurem osa töökohti on just nimelt erasektoris.Riik saab reguleerida mõistlikkuse piirideni ainult miinimumpalga suurust,kuni see ei hakka tööpuudust tekitama.
Kadri
31. okt. 2014 14:08
See siis tähendab ametlikku inimkaubandust ja uskuge mind täpselt nii see on. Kuna lastekodusid ei ole piisavalt siis hakatakse nende lastega äritsema parim pakkuja saab endale stiilis. Nagu näha,et meie riigis ei oma hool ja armastus mingit tähtsust vaid ainult numbrid ja asjad...ulme. Kuhu me niimoodi jõuame? See uus seadus ajab siis inimesed kas palgatõusu taga nõudma või siis peab riik lastetoetused lakke lööma. Arvestades,et enamik Eesti inimkonnast töötab teeninduses mis tähendab miinimum kuus kätte. Eesti keskmise palga tõstmiseks piisab vaid riigikogulaste palganumbri tõstmisest ja voilaa tulebki ilus number kokku. Tegelikkuses aga näeb vähemalt pool Eesti elanikkonnast sellest keskmisest palgast vaid und seega mõelge nüüd reaalselt palju peresid ähvardab oht lastest ilma jääda ja võite päris kindlad olla,et need lapsed kes hetkel koerakausist söövad söövad sealt ka edaspidi sest(vabandust väljendust)rikutud kaup ei müü!
Jaajaa
31. okt. 2014 13:56
No mida te paanitsete? Kas te tõesti kujutate ette, et kõik vaeste perede lapsed võetakse ära ja pannakse lastekodusse? Minge magage välja ennast.
mnjah
31. okt. 2014 16:38
Nõus.Paljud ei saa jälle asjast aru ja rumalaid kommentaare tuleb nii.et mühiseb...
???
31. okt. 2014 13:50
Vabandage väga, aga kas te teete nalja? Kui inimestel on väike palk, aga nad tulevad toime ning saavad hakkama, kas te võtate neilt siis ka lapsed ära? Mõelge enda peale, kui teil oleks madal palk ja teil on lapsed, kas teile meeldiks selline seadus? Mis meie Eestist nii veel saab? Kui minul tuleks võimalus, läheksin Eestist ära, sest sellised seadused on juba liig. Varsti lubatakse ainult üks laps sünnitada ja lastelt võetakse haridus ka veel ära (koolide sulgemine, gümnaasiumite kaotamine). Ja siis veel imestatakse, miks inimesed siit ära lähevad ja pole eluga rahul. Oma lastele sellist elu ikka ei taha!
lühike vastus
31. okt. 2014 16:39
Kindlasti ei võta!
KH
31. okt. 2014 13:46
Täiesti haige seadus!! See on siis parem, lapsed võetakse vanematelt ära ja viiakse lastekottu, ning lapsed peavad elama ilma vanema hoole ja armastuseta!! Kes on selles süüdi, et Eestis on nii palju vaeseid peresid? Siis on hea kui Eestis elab üle poole lastest lastekodudes? Siis veel küsitakse, et oi oi mis võib küll olla selle põhjuseks, et nii palju inimesi lahkub Eestist?? Kuidas seda küll takistada?? Mina olen samuti lahkunud ja muutun aina kindlamaks, et ei soovi sinna tagasi tulla!! Täielik absurd! Tundetud inimesed! Mingisugust südant sees ei ole! Iga lapsevanem teeb selleks kõik, et tema lastel oleks kõik vajalik olemas!! Seda ei asenda mitte miski!! Kui vanemad peaksid lahku minema ja üks vanematest kasvatab lapsi ning pole veel jõudnud korralikku tööd leida, kuigi lähedased aitavad. Peab ta ikka elama kartuses et talt laps ära võetakse? Pigem ei tohi lahku minna jumala eest, mis sest et mees vb peksab naist. Aga peab kannatama, et ei jääks ometi üksikvanemaks! Mu jutt võib olla segane, kuid nii ma mõtlen. Praegu soovitan küll, et kallid eestlased, lahkuge sealt maalt!
lilli
31. okt. 2014 13:45
uhesonaga tegelikult hakatakse nyyd selle seadusega hoopis traumasid tekitama ja vagivalda.mingi jobu kavatseb selle seaduse nuud vastu votta,pangu ennast polema,nome mees.
maali koos aaduga
31. okt. 2014 13:43
Kõigepealt ette näidata kontoväljavõte,kus sissetulekud kirjas ja siis tohib alles lapsi tegema hakata. Nii oleks hulga lihtsam ametnikel.....................
lilli
31. okt. 2014 13:42
vaarakad teevad selliseid seadusi.need lastekaitsjad ei saa hakkama oigete kohustustega,ei lahe vahele kui toesti vaarkoheldakse lapsi,et siis nagu nyyd minnakse korralike perede kallale.siit head ei tule.
jah....
31. okt. 2014 13:38
Mille järgi seda vaesust hinnata, kus on see mõõdupuu ?! On see firmariided, jalanõud, hunnikute viisi mänguasju, restoranis söömine, isa uhke auto ja ema maja vms.
lühike vastus
31. okt. 2014 16:41
Et laps oleks söönud,riides,et tal oleks oma voodi,kooliasjad ja et vanemad hooliksid.Elementaarne! Keegi ei nõua sinu loetletud asju.
uskumatu
31. okt. 2014 13:30
Mida veel? Kuhu Te seaduseloojad jõuda tahate? Mis on Teie eesmärk? Lammutada ja lõhkuda? Emaarmastus on Teie arvates ainult sõnakõlks? Kas Te tõesti arvate, et rahalistes raskustes vaevlevad üksikvanemad või pered, kes on alati kõvasti tööd teinud, aga kelle palk on ehk nii suur kui teie mõne päeva söögiraha? Kas see on vaba valik Teie arvates? Ministrite võsukesed peaks lastekaitse enda hoole alla esimesena võtma, sest neil on raha, aga aega pole. Te ikka mõelge ka, mida Te seal korraldate ja kuhu sohu tahate meie riigi ja selle elanikud vedada. Ime ka, et arusaam eestlusest ja eestlaseks olemisest on kadumas. Sest riik tahab olla segu kõige parematest heaoluriikidest, unustades ära oma päritolu, juured, tõekspidamised. unustades ära meie esivanemate võitlused toidulaua eest, raske töörügamise, et saaks laualepätsi karaskitki. Ma olen sõnatu...ja õnnetu...Once upon a time there was HUMANITY, now there is only humans.. ja see on nii kurb...
Karma
31. okt. 2014 13:23
Täis idiootsus.Eestis pidi elama üle 40 000 lapse vaesuses,sel juhul tuleb kohe hakata lastekodusid juurde ehitama.Lolluste tipp,mis välja mõedakse
arvan
31. okt. 2014 16:44
Kindlasti tuleks vaadata neid peresid,kus lapsed on näljas ja paljas vanemate hoolimatuse tõttu ja kus lastetoetused lihtsalt maha juuakse... Sel juhul on lapsele parem elada kasvõi lastekodus,kuni vanemad oma käitumist ei muuda.
...
31. okt. 2014 13:16
Reaalselt debiilikud olete ! Ema hool ja armastus tagab lapse heaolu mitte raha ! Kui see nii suur probleem on siis tõstke lasterahasid.Võtke ära lapsed kelle vanemad joovad , tarvitavad narkootikume . Kui ema hool ja armastus olemas on siiis on kõik hea ja korras. Debiilne seadus minu meelest
ka ema
31. okt. 2014 16:45
Kõik on õige,mida kirjutasid.Nii see saabki tõenäoliselt olema.
Emme
31. okt. 2014 13:05
Jahm!!! Mis ma oskan öelda sellised seadused,anna kannatust ja siis me imestame et miks me noored "paljuneda" ei taha,miks,kuidas,mille eest? Selleks et lapsed ära võtta kas te seaduse tekitajad teate et te teete lastele sellega rohkem kahju,mul on lastekodust sõpru tuttavaid ja neile ei tee kuidagi selgeks miks nad sinna satusid.Seleta hiljem lapsele,sedaus võttis su emalt ära kuna su ema oli vaene.Ja laps peab seda uskuma? Loogiline et esimene mõte ema ei tahtnud mind!!!!! Ja loogiline iga pere tahab oma lapsi ise kasvatada vanemad hakkavad tööl käima hommikust õhtuni.õhtust hommikuni et lastele seda mitte vaest elu pakkuda aga lapsed on siis koguaeg üksi kodus siis jälle lastekaitse kallal lapsed üksi kodus! Ise ka aru saate mis teete w nokk kinni saba lahti jne!
üksikema
31. okt. 2014 13:03
Äkki võtame ka ministrilt lapse ära, kuna temagi harva kodus....ja naine äkki tegeleb kah muude asjadega...
pppp
31. okt. 2014 13:00
uuu mis kuradi seadus see on eestis poleks vaesemaid peresid kui riik toetaks neid....need kes nyhivad seal riigigogus oma perset võtku oma palka vähemaks ja toetagu eesti rahvast,sest varsti on nii et kõik noored kolivad ära lihtsalt!
tarmo
31. okt. 2014 12:52
Lolluse tipp. kui hakata vordlema Tallinna ja mone maa paiga laste elu tingimisi,siis peaks vähemalt 60% lapsed ära votma. Ja kas riik tagab lastekodus lastele paremad tingimused? Nii materiaalselt kui ka moraalselt? Ei usu. Kui see toesti töeks peaks saama on kindel,et neid paugutamisi alles hakkab tulema. Paljud kehvemate perede perepead on ennegi kinni istunud,ja siis veel need aastakesed istuda kui mone lastekaitsja ära koksad. siis istud vähemalt asia eest =D . Riik oleks pidanud varem sellele motlema,mitte aga ärgitada koiki(ka neid kes ilma igasuguse hariduse ja kindlustuseta,ka koiksugu retsidiviste ) lapsi tegema. Vanal ajal steriliseeriti näiteks vanglas raske kuritöö toime pannud naised ära.
pereisa
31. okt. 2014 12:50
Ühte tean kindlasti mida rohkem mänguasju nänni ja muid vidinaid seda vähem lapsed austavad kõike neid ostetud asju ja mida rohkem riik neid lolle seadusi vastu võtab seda rohkem laste elu hukka viivad.Nii kaua see meie riik jukerdab kui tuleb korralik mäss.
....
31. okt. 2014 12:25
Kui selline seadus vastu ikka tõepoolest võetakse, kus riik võib peredelt lapsi röövida, siis lähevad ära needki, kes veel jäänud on. Ükski normaalne ema ja isa ei luba oma last lihtsalt kuhugi ära viia....ja milline trauma nii lapsele kui perele, kas selle peale ei mõelda??? Kes kaitseb peresid ja lapsi nö lastekaitse eest!!??
juba läinud
31. okt. 2014 12:56
See riik on südant pahaks ajav pätikarja juhatada maalapp, võimalusel minema siit. Inimene ei ole siin inimene. Talt on niigi juba ära võetud kõik, nüüd värdjad veel, eesotsas selle mädarõikaga, tulevad veel perekonna kallale ka. Idiootsuse tipp. Reguleerigu oma homoliiklust edasi, mis neile nii tähtis on, jätku, kurat, ükskord oma rahvas rahule tõesti. Siia ongi vist sirpi ja vasarat tarvis, et mõnigi hälvik vardasse aetaks.
bbj
31. okt. 2014 12:21
Riik tagagu siis vaestematele ja üksikvanematele tasuvam töö!! Et siis lapsed kantku karistist selle eest et riik ei suuda oma rahval korraliku palka lubada? Kahtlen, et üldse midagi sellist vastu võetakse.
emme
31. okt. 2014 12:15
ja siis me imestame kut tulevad vägivaldsed lapsed, saavad suureks ja maksavad kätte neile kes lahutas vanemalt...
üksikema
31. okt. 2014 12:13
Selle asemel ,et ähvardada oma kodanikke laste ära võtmise ja saamatusega lastele pakkuda ,mis on lapsele eluks vajalik võiks riigiisad korda seada palgasüsteemi, mis ei hävitaks oma rahvast...on ju Toompea uhke Eesti keskmise palga üle aga kas seal peres on ikka kõik vajalik lastel olemas?Nii, et nüüd oleme jõudnud sinna ,et eesti rahvas on nii vaene ja saamatu ja seda tänu aind oma seadusandjatele..kes peaks häbenema ,kas tõesti ausalt tööd tehes ja makse maksev kodanik?Tulge maapeale!!
Milli
31. okt. 2014 12:06
what the fuck... et siis kui ksukil peres pekstakse laps vaeseomaks ja näljutatakse siis pole kuskil kellegi silmi aga kui lastekaitsetöötaja leiab et lapsel pole ,,eakohaseid mänguasju,, võib ta lapse pere juurest ära viia...ahhahahaha....anna minna EESTI!!!!
nojah
31. okt. 2014 16:50
Rahune,see oli Norra näide! Nüüd aga tahetaksegi lahutada peredest need lapsed,kes kannatavad perede vägivalla ja hoolimatuse tõttu.Normaalse pere juurest,kus ollakse küll vaesed,aga lastest hoolitakse,neil on kõht täis ja elementaarsed vajadused kaetud,ei võta keegi lapsi ära. Jälle üks mõttetu, rahva emotsioone üles küttev artikkel.Ega see eesti rahvas,mõnede eranditega,just eriti oma mõtlemisvõime poolest hiilga...
isa
31. okt. 2014 12:05
mina neid ahve ei karda enne peavat minust jagu saama aga seda ei juht seadusel kunagi sest olen juba võitnud eestis seadust ja mind ei kotti eest riiki seadus
triin
31. okt. 2014 12:00
Ma kaitsen oma last kasvõi 10-kui vaja siis ka varvastega. Igal perel võib ette tulla raskeid aegu-aga sellest saadakse üle.
isa
31. okt. 2014 11:58
Kui nii loll seadus eestis vastu pole muud teha kui ära kolida kuna siinsed seatused lähevad aina lollimaks
Ema
31. okt. 2014 11:49
Mis toimub ma ei saa aru?! Kus me elame ausalt?Mul on kokkupuudeid olnud lastekaitsega,kuna üks arvas et võib oma lapse üksi koju jätta ja minna kodunt ära ja tulla alles järgmine päev koju kui lastekaitse helistas ja ütles et nad varsti tema juures. Ja andi jälle eitele uus võimalus,kaua võib ausalt,mul on lapsest lihtsalt kahju. Elatakse ühe toalises korteris,ema peab pidu 10 matsi magab põrandal jne. Laps on joodikutega hommiku poole neljani üleval ja siis läheb magama kui esimene joodik ära kukkub. Kas see on normaalne v?
tahaks teada
31. okt. 2014 16:52
Mida ütlevad selle kohta seaduse tümitajad?
Merily
31. okt. 2014 11:48
Irooniline, võetakse vanematelt lapsed ära ja kuhu nad kõik pannakse? Pole ju raha lastekodudeks vms. Ehk antakse omasoolistele lapsendamiseks? Haige.
üksikema
31. okt. 2014 11:45
teate see seadus on absurdne. inimesed ei vali üksikvanema rolli vabatahtlikult ja kui selles peab olema siis alati ei saa laste soove täita aga see pole õigus laste ära võtmiseks. ja eesti peaks märkama ka sotsiaal majutuse elamis tingimusi mis nad ise loovad abivajajatele. nendes puudub õhk ja rääkimata ruumist. need on 12 ruutmeetrit ja seal neljakesi elades on ka raske ilma õhuta hakkama saada. niiet mõelge ajudega ja proovige ise need elud ennem otsuste tegemist ka läbi, siis saate ka rohkem aru probleemidest ja leiate ka ehk õigeid otsuseid teha et seadusi muuta inimeste aitamiseks!!!!!
Ema
31. okt. 2014 11:22
Tulge mõistusele! Ma ei oska tõesti rohkem midagi sellise lolluse peale öelda... Ja palun täpsustage- mis maalt on perekond vaene? Millised on riiklikud garantiid selle vaesuse vähendamiseks? Millal hakatakse looma töökohti maapiirkonda, et pered pääseksid sellest vaesusest? Ma usun, et väga paljud praegused töötud ei ole oma vabast tahtest töötud... Aga kui tööst saadav tulu katab vaevalt töölkäimise kulud, kas selliselt on sel töölkäimisel mingit mõtet- toita Teid, kallis seaduse väljamõtleja! Seaduse eeskujuks on võetud arenenud põhjamaad, eelkõige Norra. Kas seaduse loojad julgeksid siia kõrvale tuua ka arenenud põhjamaade ja eelkõige Norra perede sissetulekud nii töötasudena kui sotsiaaltoetustena??? Eelkõige tuleks jõuda oma elatustasemega Norra tasemele ja siis hakata sealt üle võtma seadusemudeleid. Minu järgmine küsimus- mis saab siis nendest lastest kes peredest eemaldatakse? Kas nende tulevik saab olema lastekodu? Jah, seal on tõesti kõik tingimused aga- lastekodudest väljuvad lapsed ei saa suures osas oma edaspidise eluga hakkama kuna lastekodus puudub nii töökasvatus kui lapsele vajalik arusaam peremudelist... Samuti jääb vajaka majandamisoskustest. Lastekaitsetöötajatele antakse suuremad volitused- kas Te ei arva, et nii mõnigi hakkab seda seadust omakasu eesmärkidel ära kasutama? Just nimelt- ära kasutama, sest võim on minu käes ja kui sinu nägu mulle ei meeldi või oled mind kritiseerinud, siis nüüd saadki.... Huvitav kas selliste jaburate seaduste loojad on kordki ka mõelnud tagajärgedele? Karta on, et mitte....
---
31. okt. 2014 11:21
No mida...algul reklaamiti et tõstke Eesti iivet ja nüüd juba hakatakse lapsi käest ära võtma kui vähegi vaene oled vms. Kui Eesti peakski sellise seaduse vastu võtma,siis ma tean et minul pole siin Eestis midagi peale hakata ja ma arvan et paljud pered hakkavad seda kaaluma,kes on tahtnud siiamaani olla riigile truu.
emme24
31. okt. 2014 11:20
Päris üle joonud olete või???!!! Ma ei tea,mis asjaga kuskil mõeldakse aga selle seaduse võite heasse kohta pista!!! Mis sellest et näiteks olen noor,saan miinimum palka, ja nt.2 last. Nina olen õnnelik, on loomulikult raskeid aegu,aga alati on lastel kõik olemas. Igatahes kui keegi loll selle seaduse vastu võtabgi, siis no minu lastest hoidku heaga eemale.!!! Ja lisaks võiks tähelepanu pöörata hoopis neile narkaritele ja joodikutest vanematele kes lapsi väärkohtlevad!!!! Kas siin nagu aru ei saada,et miski väga paigast ära. Leidke tegevus endale, kui igav on!!!!!
tule taevas appi
31. okt. 2014 16:53
Kui lastel on kõik olemas,ei kavatsegi keegi su lapsi ära võtta! Inimesed,õppige ometi loogiliselt mõtlema!
N.
31. okt. 2014 10:52
Absurd, nõme seadus , nüüd eesti riigi inimesed vähenda, vähe seest varst keegib ei ülge sünnitada , need nõme seaduse pärast , palju õnne ......
Ufo
31. okt. 2014 10:50
Uus lastekaitseseadus on see et kui keegi mu lapse ära võtab tapan ma oma kätega teid kõiki ära
m.b
1. nov. 2014 15:07
Hea meelega löön kampa!!!
K.
31. okt. 2014 10:41
Kas te olete natuke idioodid seal kõik? Mõelge ka enne natuke, mis seaduseid te vastu võtate kui kõigega kohe nõus olete. Teil võibolla seal persetades on tõesti palju raha üle, aga vaadake asju natuke teisest küljest ka! Ükski vanem ei jäta oma last nälga kui ta on seda last soovinud. Ta kasvõi paneb oma viimased sendidki lapse peale - peaasi, et lapsel kõht täis oleks. Te arvate, et lastel on mujal parem, kui mitte oma ema/isa juures? ( vb harvjuhus ) Te ei ole adekvaatsed seal!
Endel
31. okt. 2014 10:27
Armsad poliitikud, riigikogulased ja teised omataolised. Palun hakake lõpuks tegelema sellega, milleks teid sinna ülesotsa valitud on. Ei ole vaja mingeid tobedaid seadusi, nagu see siin, kusagilt kallist sulepeast välja imeda lihtsalt selleks, et iseendale kõrge "töö"tasu vastuvõtmiseks vabandusi leida. Ehk aitab juba nendest mõtetutest vaidlustest, teineteisele ärapanemistest, hooletult kulutatud raha pärast vabanduste välja mõtlemisest, kokkuvõttes lasteaia mängudest. Tänan!
P1012
31. okt. 2014 10:20
No mida .... Võimalik vaid eesti
monika
31. okt. 2014 10:15
Fuu eesti riigile !! See on ju meie oma eesti riik kes ei maksa oma inimestele korralikke toetusi.paljudel vaestel inimestel on kodus armastust ja hoolsust palju rohkem ja seda ei saa hinnata rahas!! Vaga naotu uudis!!
mh
31. okt. 2014 16:55
Äkki teeks tööd,mitte ei ootaks toetusi!?
johhaidii
31. okt. 2014 10:10
See 5,8 miljonit eurot mis te eraldate nn rakukese loomiseks, võiks hoopis ära kasutada nende perede, LASTE peale kellel on majanduslikult raske. Riik ja lastekaitse võiks mõelda hoopis sellele kuidas nende perede olukorda parandada, mitte veel hullemaks muuta!!! Riigikogu palkasid osatakse küll tõsta, aga lastele jagavad ainult sandikopikaid!!!!!!
ahnii
31. okt. 2014 10:06
...minu meelest külvab see uudis hetkel mässu ja vaidlust palju.Üldsegi...rikkus pole mingi määraja.Olen lapsehoidja olnud rikkas peres.Vanemaid pole kodus ollagi.Jah...on uhked riided lastel,ilusad mänguasjad,erakoolis käib.Kas see on siis eesmärk töötust vähendada? :D Lubage naerda.Ülikooli haridusega on hetkel tühipaljas ISSi koristaja.Aga noh...keda meie arvamus huvitab??? Ei ole siiani huvitanud..vaevalt ka nüüd huvitab.Tuleb välismaale minema hakata.Eesti seadused hakkavad lolliks keerama...mõtetu.
S
31. okt. 2014 10:25
Nõus! Selle asemel, et toetada nt üksikvanemaid, kelle lapse teine vanem hoiab elatise maksmisest eemale. Ma ei saa lihtsalt aru, mille jaoks selline jaburus..meie riigis kus paljud elavadki alla kuu keskmise palgaga.
jane
31. okt. 2014 10:04
kas midagi jaburamat ei anna välja mõelda. mõtleks selle peale et tõstaks lasterahasid ja tagaks vähemalt selle et lapsel oleks lasteaed makstud.Riik annab lastele 19 eurot lastera kas selle raha eest saab voodi,eakohaseid mänguasju..selle peale ei mõelda seal üleval
jabur
31. okt. 2014 09:50
Minge jah soome teed, kus sots töötaja ennast jumalast kah vägevamaks peab. Uurige kui palju on praegu soome sots töötajad selle eest kohtu all.....
Memm
31. okt. 2014 09:46
Selline seadus oleks ikka ääretult rumal. Kui lapsel on korralik(ud) vanemad, tugivõrgustik, siis miks peaks ta pere juurest eemaldama. Üksikvanem ei ole kohe kindlalt põhjus, miks peaks lapse eemaldama. Paljud üksikvanemad saavad paremini hakkama, kui kahe vanemaga pered, kellest üks on 2/3 ajast perest eemal välismaal tööl või kelle tööpäevad on nii pikad, et lapsi näeb ehk uneajal. Kas lastekaitsjatel on tööpõld kokku kuivanud, et ei ole enam millegagi tegeleda. Tegeleda tuleb ikka nendega kes seda vajavad, kallid mänguasjad ja uhke kodu ei ole küll näitajad, mille järgi hinnata. Tegeleks nendega, kes hulguvad tänavatel, kes juba 10-12 aastaselt suitsu tõmbavad ja ehk ka alkoholi joovad, kelle vanem(ad) on kodus joogised ja vägivaldsed.
issand
31. okt. 2014 09:45
Mis toimub. Vaesus ja üksikvanema staatus ei ole kuritegu. Tean mitmeid peresid kes elavad vaeselt kuid lastel on kõik olemas ja peamine mis nendes peredes on, on kokkuhoidmine ja armastus. Ma kujutan ette,et sellised seadused toovad endaga vaid psüühiliselt katkiseid inimesi. Kes meie lapsi siis veel hoiaks ja armastaks nii nagu oma vanemad. Tegelegu nende peredega kus tõesti on probleem, kaugelt ei pea näiteid otsima, Emily juhtum ja aastate tagune vist Liis Hea juhtum näitab selgelt kuidas meie riigi süsteem nö töötab. Nüüd hakatakse normaalseid inimesi kottima. Mida saab teha, et seda absurtsust lõpetada?
hhh
31. okt. 2014 09:39
Eesti rahvust tahetakse välja suretada või?
No
31. okt. 2014 09:37
Väike Eesti tahab ka pürgida Soome poole, kus lastekaitse nö on läinud üle oma piiride.Ajuvaba kuidas tavalisest kiuslikust telefonikonest võid teise inimese elu hetkega peapeale keerata! Joodikud ja lastepeksjaid see ei puuduta ju.Lapsel on kõige parem olla oma ema ja isaga OMA KODUS, kui seal on turvaline ja kõht täis. Pole mingit tähtsust kas peavad olema uhked i padid mänguasjadeks ja kutsi versatse püksid. Tundub, et uue seaduse kohaselt on tähtis kallid mänguasjad ja uhke elamine.Mitte armastust täis kodu ja makaronid hakklihaga!
Hirmus elu!!!
31. okt. 2014 09:06
On kohutav, mis toimub ja tundub,et mitte midagi muud ei saagi enam teha, kui tunda rõõmu,et omad lapsed on täiskasvanud. Samas tunne, et lapsi pole enam mõtet sellesse kohutavasse maailma muretsedagi, nii haigeks muutumas on see maailm oma ikka rohkem absurdiks muutuvate seadustega. Keegi kuskil teab rohkem, kui mina, mis on mulle ja mu lapsele hea.....enam haigemaks on vist raske minna... :(
Rainer
31. okt. 2014 09:01
Ei olnud just väga kaua aega tagasi vb eelmine kuu kui lugesin üht artiklit kus välismaal tuli sama moodi lastekaitsetöötaja, võttis lapse ära, andis teisele perele, ning seal tapeti laps ära ja oli samamoodi õigustamatu eemaldamine perest. Kuid palun öölge kes siis vastutab kui meil peaks nii minema?
ants
31. okt. 2014 08:55
Riik ei saa praegu olemas olevate lastekodu lastega hakkama , millest siis me räägime , sotsiaal töötajatele praegu liiga vabad käed antud .
Nimetu
31. okt. 2014 08:50
Väga haige ikka. Kas tõesti üksikema polegi pädev last kasvatama. Üks üksikema kasvatab vb parema lapse vaesuses, kui kaks vanemat rikkuses. Lapsel on vaja ema/isa armaatust, mitte arendavaid mänguasju. Arendavad mänguasju saab ka kodustest asjadest ning need on kohati arendavamad kui need kkallid mis poes. Milleks võtta neilt lapsi kes hoolivad. Pigem nendelt kes joovad, kohtlevad lapsi halvasti.
vastus
31. okt. 2014 16:57
Neid peresid see seadus ei puudutagi,kus vanemad hoolivad.
ahnii
31. okt. 2014 08:28
....et siis hakkame tühjasid lastekodusid täiendama jh? Väga haige!
Linx
31. okt. 2014 08:11
Aga mida selle seaduse vastuvõtmise vastu teha saaks?
raaL
30. okt. 2014 23:11
Isegi kui hr Kaupol on alust väita, et artiklis mainitud "Emade ja laste kaitseks" liikmed on midagi kusagil intensiivselt rikkunud, ei vähenda see kuidagi artikli sisu tähtsust. Lastekaitsetöötajate õiguste suurenemine on ühiseks hädaohuks nii isadele kui emadele. Lastekaitseseadus on kooseluseaduse jätk, kõik see on suunatud pikemas perspektiivis perekonna lõhkumisele ja laste riigistamisele. Isade ja emade, venelaste ja eestlaste, rikaste ja vaesete jne. vastasseis on siinkohal vesi nende veskile, kes on huvitatud inimeste kontrollimisest ja valitsemisest. Saksa näide, kuidas asi praktikas välja näeb.(venekeelsete subtiitritega) http://www.youtube.com/watch?v=GwoNGpoqz7E
lugeja
30. okt. 2014 22:54
Mhh, artiklis mõistlik jutt ja pole nagu kuskil "suuresti teada" et see ühing mingit viisi vale oleks. Vaadates nende kodulehte, siis on seal selgelt kirjas, et enim tegeletakse seal lähisuhtevägivalla probleemidega ja teada on, et vägivaldsed inimesed ei tunnista oma süüd kunagi. Pole ka näha, et tegemist oleks laste õiguste rikkumistega ühingu poolt, vastupidi peavad laste õiguste kaitset väga oluliseks. Tekib küsimus kas "hr Kaupo"võtab asja isiklikult ja on see, kelle õiguseid rikutakse? Või rikub Kaupo ise kellegi õiguseid?
Kaupo
30. okt. 2014 21:57
Seda "Emade ja laste kaitseks" ühingut ei maksa tõsiselt võtta. Siin on tegemist paari lapse ja teise vanema õigusi intensiivselt rikkuva naise seltskonnaga ning eks nende tegelik olemus ja eesmärgid (lõhkuda lapse side lahuselava vanemaga) on suuresti ka teada.
jah
30. okt. 2014 20:23
Seriaalis "Pilvede all" näeme kõik sellist lastekaitseametnikku!
lugeja
31. okt. 2014 10:01
Jah, ja sellist kaitsjat meil just looma hakatakse. Kui veel lisada saate Saladused või Kinniste uste taga, siis need on meil juba olemas, aga neile vaja veel võimu juurde keerata. Olen kindel, et esimene laps Eestis, kes selle seaduse valguses perest eemaldatakse, läheb pededele.