"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õdede Liit: riik peab vähendama meditsiinitöötajate töökoormust (1)
01. jaanuar 2015

Õdede Liidu juhatuse liikme Tiina Tederi sõnul peaks riik rohkem tähelepanu pöörama meditsiinitöötajate töötingimuste parandamiseks ja töökoormuse vähendamiseks.

Teder tunnistas, et töötingimused ja töökoormus ei ole kaugeltki korras ning sellega tuleb edasi tegeleda nii arstide kui õdede poole pealt.

“Õdede endi poolt on moodustatud töörühm, kes töötab välja riiklike normatiive koormuste osas, järgmisel aastal jõuab see ka tulemini.”

“Seisame selle eest, et oleks tagatud normaalne töötamisrütm ja –keskkond ning inimestel oleks võimalik end täiendada seaduses ette nähtud 60 tunni jagu aastas,” rääkis Teder.

Samas tõdes Teder, et meditsiinitöötajate koormuse vähendamiseks ja arstide väljarände peatamiseks on mõned sammud juba astutud.

“Riiklik kollektiivlepe on kaheks aastaks sõlmitud ning palk tõuseb stabiilselt,” selgitas Teder.

Palgatõusu vajalikkuse osas ei piirdunud Teder üksnes meditsiinitöötajatega, vaid rõhutas üldise miinimumpalga kasvu vajalikkust:

“Kuna me tegeleme inimeste terviseprobleemide ennetamisega on meile oluline, et nad oleksid tervemad ja õnnelikumad ning ametialased ressursid on selle eelduseks,” sõnas Teder.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Juuli
31. märts 2015 17:32
Riik ei tee inimeste heaks midagi, seda ei maksa loota. Nendel on vaja tanke osta, aidata teisi riike, pugeda Brüsseli ja USA ees, laimata tublisid tööinimesi, hea välja näha väljast. Kes Reformi diktatuurile ei allu, saab kannatada ja karistada. Selline on nende tagatoa poliitika. Vaadake nende riigikogulaste nimekirja-seal pole kedagi, kes sobiks ministriks. Siim Kallase lõid nad laimukampaaniaga minema.