"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Varro Vooglaid: alaealised ei tohi saada õigust vanemateta aborti teha! (0)
08. jaanuar 2015

"Eesti Vabariigis rahastab valitsus igat aborti sõltumata põhjusest vähemalt kahe kolmandiku ulatuses. Mis on sellise valituse eesmärk, teades, et Eesti rahvas on väljasuremise kursil," küsis Tallinna TV uudissaates SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Vooglaid alustab kampaaniat abordi eelnõu vastu, mille jõustumisel võib alaealine vanemate nõusolekuta aborti teha kuni 12- nädalase rasedusega.

“Tegemist on absurdse eelnõuga,” rõhutas Vooglaid. “Alaelisel on piiratud teovõime, sest seadusandja on leidnud,et nad pole piisavalt vastutustundlikud ja elukogenud, et näha ette oma tegude tähendust ja tagajärgi. Seetõttu ei saa nad ka iseseisvalt langetada kaalukaid otsuseid.”

Põhiseadusega on tagatud õigus elule ja see laieneb Vooglaiu sõnul ka sündimata lastele. Põhiseadus näeb tema sõnul ka seda ette, et kõik on seaduse ees võrdsed, järelikult peaks ka õigus elule olema kõigile inimestele võrdne.  

“Tegemist on väga halva seadusandliku projektiga, mis viib Eesti ühiskonna täiesti vales suunas,” on Vooglaid veendunud.

Abortide vähendamiseks ei tehta midagi

Ta lisas, et Eestis tehakse endiselt väga palju aborte ja valitsus pole olukorra parandamiseks midagi teinud. “Olgugi, et õiguskantsler Allar Jõks tõi juba 2002. aastal välja mitmeid põhiseaduslikke probleeme, millele tuleks tähelepanu pöörata. Kardame, et selle seadusandliku projekti elluviimisega muutub probleem praeguses veelgi hullemaks. See on üsna ohtlik projekt.”

Vooglaid lisas, et reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide juhtimisel on vastu võetud üks otsus teise järel, millega õõnestatakse perekonna õigusi.

Riigikogus menetluses oleva raseduse katkestamise eelnõu vastuvõtmisel on alaealise lubatud tulevikus aborti teha vanemate nõusolekuta.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.