Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Erki Savisaar: kõrgem miinimumpalk on võimalik ja hädavajalik (0)
12. jaanuar 2015

Keskerakond soovib kehtestada Eestis 1000-eurone miinimumpalga. Pealinn küsis tuntud inimestelt, kui oluline see muudatus oleks.

“1000-eurone miinimumpalk on võimalik ja hädavajalik. Me jääme Euroopa keskmisest miinimumpalgast praegu ikka väga palju maha,” sõnas Erki Savisaar, ettevõtja ja IT-spetsialist.

Selline miinimumpalk annaks tema sõnul vähegi euroopalikuma tunde ja aitab kõrgete hindadega toime tulla.

“Neile, kes peavad 1000-eurost palka vaid unistuseks, tuletaksin meelde, et 1985. aastal me ka unistasime iseseisvaks saamisest, aga vähesed uskusid seda. 1989. aastal oli see asi aga sisuliselt tehtud.”

Ta lisas, et onnii töövõtja kui ka tööandja, kuid sellele vaatamata on tema vaade siin üldiselt ühesugune.

“Minu arvates on raha meie maksusüsteemis piisavalt, küsimus on lihtsalt selles, kuidas seda jagada. Loomulikult ei tohi 1000-eurosele alampalgale üle minna nii, et kirjutatakse uus seadus, mille järgi peab nii palju maksma ja muu pakett jääb samaks. Üleminek peab teiselt poolt sisaldama tööandjatele ka mingisugust maksusoodustust.”

KUI VAJA, SIIT VÄLJA

“Minu enda ettevõttes on nii, et kui ülejäänud maksupakett jääb samaks, siis 1000-eurost miinimumpalka praegu maksta ei kannata. Sel juhul tuleks teenuse hinda oluliselt tõsta. Kui aga ülejäänud maksupakett muutub, siis ei juhtu 1000-eurose alammpalga kehtestamisel firma jaoks suurt midagi,” sõnas Erki Savisaar.

“Juba kaheksa aastat tagasi oli meil tõsine plaan 1000-eurosele miinimumpalgale üle minna. Meil on täiesti kogemus olemas, kuidas selliseid asju teha.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.