"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helme sõnul selgitab prantsuse satiirikute tapmist nende tegevus (3)
14. jaanuar 2015

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) hinnangul olid satiirilehe Charlie Hebdo nädala eest tapetud töötajad vasakradikaalid, nende töö oli õelutsemine konservatiivide ja rahvuslaste suunal ja see seletab nende tapmist.

“Selle ajalehe ainus voorus oli see, et nad julgesid, erinevalt ülejäänud Euroopa meediast, tüli norida ka moslemitega. Paraku tänapäeva Lääne-Euroopas tähendab moslemitega tülli minemine enda elu ohtu seadmist,” ütles BNS-ile EKRE aseesimees Martin Helme, mööndes samas, et “ohver ei ole kunagi süüdi, süüdi on alati kurjategija”.

Kommenteerides SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja Varro Vooglaidi sõnu, mille kohaselt ei olnud Charlie Hebdo tegelased süütud kangelased, ütles Helme, et Vooglaidi seisukoht vastab tõele. “Nad olid ise samuti radikaalid ja nende tööks oli õelutsemine, reeglina konservatiivide ja rahvuslaste suunal. See ei ole sama asi, kui öelda, et nad olid enda tapmises ise süüdi,” selgitas Helme Vooglaidi öeldut.

Martin Helme vastas tapmise süüdlasi puudutavale küsimusele, et “süüdi on moslemiradikaalid, kelle massilist Euroopasse rännet on aastakümneid soosinud vasakpoolsed parteid, et lõhkuda neile ebasümpaatset väikekodanlikku heaoluühiskonda.”

Ta toonitas, et “vasakpoolsed poliitikud on aastaid keeldunud midagi ette võtmast aina kasvava jultumuse ja jõhkrusega, millega sisserännanud kohalikke elanikke kohtlevad”. “Vastupidi, nad on raevukalt süüdistanud immigratsiooni kritiseerivaid ja selle negatiivsetele aspektidele tähelepanu juhtivaid inimesi vihkamises, rassismis ja sallimatusest,” sõnas Helme.

Möödunud nädalal sattus kriitika alla siseminister Hanno Pevkur, kes ütles teleuudistele antud usutluses, et tapmiseni Charlie Hebdo toimetuses viis väljaande enda pikaajaline käitumine.

7. jaanuaril tungisid kaks islamiterroristi Pariisis Charlie Hebdo toimetusse ja tapsid seal 12 inimest, makstes enda sõnul nii kätte prohvet Muhamedi pilapiltide avaldamise eest.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

eremiit
15. jaan. 2015 18:10
Vastab toele, vasakradikaalid on ka meil eestis teiste nimetuste all oma räpast multikulti asja ajamas, eesmärgiga meie rahvas ajalukku saata.
SV
15. jaan. 2015 12:09
Väga hea artikkel! Mainiks ainult, et Charlie Hebdo ilkus kõigi usundite üle, välja arvatud judaism. Märksõnaks on kultuurimarksism.
Piret
15. jaan. 2015 07:11
Väga õige ja me räägime aina 12 hukkunust aga on veel 4 ja politseinikud.Lisaks inimesed,kes pidid üle elama pantvangis olemise.