"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinna vanalinna ühendjõud ootavad lapsi ühisesse linnalaagrisse (0)
14. jaanuar 2015

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumi ja keskust ühendavad jõud ning ootavad kevadisel koolivaheajal, 16.–20. märtsini 1.–3. klasside õpilasi ühisesse harivasse linnalaagrisse "Kaheksa ühe hoobiga".

Põnevas laagriprojektis osalevad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum ning Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Linnalaager “Kaheksa ühe hoobiga” on suurepärane võimalus pakkuda lapsele kevadisel koolivaheajal sisukat tegevust. Laps viibib igal laagripäeval erinevas muuseumis või keskuses ning seetõttu on iga päev ka eri näo ja tegevustega.

Näiteks proovitakse Ajaloomuuseumis arheoloogi ametit, Nigulistes mängitakse detektiivimängu, Loodusmuuseumis avastatakse looduse saladusi, NUKU muuseumis luuakse varjuteatrit, Lastekirjanduse keskuses tutvutakse raamatutegelastega, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis meisterdatakse lõõtsraamatut, Teatri- ja Muusikamuuseumis tutvutakse erilisemate pillidega ning Tervishoiumuuseumis voolitakse päris hambaid.

Loodusmuuseumi juhi Heidi Vilu sõnul on ühise linnalaagri korraldamine tänuväärne ja ka üsna loogiline ettevõtmine, kuna kõik kaheksa muuseumi ja keskust asuvad Tallinna vanalinnas üksteisest jalutuskäigu kaugusel ning kõigi eesmärk on oma tegevuste ja programmidega paeluda ka nooremat publikut.

NUKU muuseumi juht Maria Usk täiendab: “Laager “Kaheksa ühe hoobiga” on meie esimene ühine ettevõtmine. Ettevalmistusprotsess kulges hoogsalt ja täiesti valutult – kõigi osapoolte käivitavaks jõuks on armastus ja hool laste paremaks inimeseks kujunemise pärast. Juba on valmimas ka järgmine ettevõtmine – “Koolipäev muuseumis”, mis annab õpetajatele võimaluse viia üks koolipäev läbi kaheksas muuseumis. Koolipäeva jooksul tegelevad õpilased ühe ja sama teemaga läbi mitme muuseumi vaatenurkade.”

Laagrisse registreerimine on avatud 15. jaanuarist 27. veebruarini 2015. Laagri maksumus on 60 eurot, mis sisaldab kõiki materjale, grupi saatjat ja igal päeval lõunasööki. Lisainfot laagri kohta leiab kõikide osalevate asutuste kodulehtedelt.

Üldinfo

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.