"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Yana Toom: vene keelt ei saa õpetada inimene, kes seda vigaselt räägib (0)
15. jaanuar 2015

"Rääkisin eelmise aasta kevadel ja olen praegugi selles kindel, et eesti keelne aineõpe ei aita õpilastel, kes keelest aru ei saa, eesti keelt omandada, kui õpetaja ise räägib vigases eesti keeles," sõnas Europarlamendi saadik Yana Toom.

Ta lisas, et on väga tore, et Stenbocki majas julgetakse lõpuks sellest avalikult rääkida, kuigi ta ei ole veel näinud, et sotside nö vanem vend koalitsioonis oleks kuidagi nende seisukohti toetanud või kommenteerinud. “Enne valimisi me seda  Taavi Rõivase suust ei kuule ka,” arvas Toom.

Eelmise aasta kevadel lõpetas kooli esimene lend, kes õppis kõigi kolme gümnaasiumiaasta jooksul vähemalt 60 protsenti ainetest eesti keeles. See mõjus aga katastroofiliselt eksamitulemustele, sest vene keeles õppinud noored ei suutnud aineid eesti keeles piisavalt hästi omandada. Soovida jättis ka vene rahvusest õpetajate oskus oma teadmisi edasi anda.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski tunnistas eile, et praegune eesti keele õpetamise süsteem vene õpeekeelega koolides ei toimi. Europaralmendi saadik Yana Toom võitles selle eest aastaid, kuid seda algatust kirjeldas kapo oma aastaraamatus kui riigivastast tegevust.

Kaitsepolitsei pressiülem Harris Puusepp märkis Tallinna TV-le saadetud e-kirjas, et televisoonil on õigus teha loetust valesid järeldusi.

Endise haridusministri Mailis Repsi sõnul on 60 protsendi eesti keel nõue vene koolides poliitline ning see on toonud kaasa väga palju kehva ja võltsi eesti keelt.

“Tegelikkuses ei ole ju süvenetud sellesse, millist tuge ja õppevahendeid  koolid ise soovivad ning kuidas õpilasi reaalselt aidata,” märkis Reps, ent samas tõdes, et eesmärk, et kõik peavad oskama eesti keelt, on hea.

Haridus- ja teadusministeeriumi pressibriifingul tutvustati mitmeid uusi meetmeid ja eesmärke eesti keele parandmiseks vene õppekeelega koolides ja seda juba põhikoolis. Kõigi meetmete kogumaksumus viie aasta jooksul on ligi 11 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.