"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Läheneb Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi noorte esseekonkursi tähtaeg (0)
19. jaanuar 2015

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo tuletab meelde, et kuni 20. jaanuarini k.a. on võimalik esitada töid noorte esseekonkursile "XXI sajand. Mida kirjutavad Eesti venelastest tuleviku ajaloolased?"

Tegemist on noortele mõeldud esseekonkursiga, millel kutsutakse osalema eeskätt gümnasiste, kutsekoolide õpilasi ja üliõpilasi, aga ka nende eakaaslasi.

Korraldajad ei taha ette anda rangeid raame, kuid tahaksid saada vastuse küsimusele, millisena näevad Eestis elavad noored inimesed venekeelse kogukonna rolli meie riigi uusimas ajaloos.

Konkursile on juba saabunud mitukümmend tööd ning žürii liikmed tutvuvad nendega. Žüriisse kuuluvad kirjanik Kaur Kender, ajakirjanik Sergei Stepanov,  kirjanik Kalle Käsper, ajaloolane Sergei Stadnikov ja Tartu Ülikooli õppejõud Valeria Jakobson.

Täpsemat infot konkursi kohta saab Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebilehel www.yanatoom.ee

Esseed palume saata e-postiga: yana.toom-office@europarl.europa.eu kuni 20. jaanuarini k.a.

Konkursi tulemused avalikustatakse 7. veebruaril Narvas, konverentsil “Ida-Virumaa – Euroopa väravad”. Seal loetakse ka avalikult ette parimad esseed.

Kolm võitjat sõidavad veel enne kooliaasta lõppu Brüsselisse, parima essee autor saab auhinnaks iPad-i.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.