"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Liis Tappo-Treial: kõige raskemas olukorras on suured pered (0)
26. jaanuar 2015

Pealinn küsis endiselt Miss Estonia Liis Tappo-Treialilt, kas laste huviharidus on liiga kallis ja kas vähemalt ühes huviringis käimine peaks olema igale lapsele tasuta.

“Huviringides käib mul kolm last, neljas on juba täiskasvanu. 15- ja 17-aastased tütred käivad tantsimas, üheksa-aastane poeg džuudotrennis. Laste huvialaringides käimisele kulub kuus sada eurot või natuke alla selle. Kahjuks on päris suur hulk lapsi, kes perekonna väikese sissetuleku tõttu ei saa huviringis käia, või siis ei saa käia nii mitmes, kui nad tahaks. See on tõsine probleem,” leidis endine Miss Estonia Tappo-Treial.

Pealegi lisandub huviringi tasule Tappo-Treiali sõnul ka mõnikord ala harrastamiseks vajalik varustus või vahendid, mis tuleb endal osta. ‘

“Kui peres on mitu last, siis kulub huviringides käimisele ikka väga suur summa. Kui vähemalt üks huviring oleks igale lapsele tasuta, oleks väga tervitatav. Nii peakski olema. Riigi tasandil on sellest räägitud, kuid jutust kaugemale pole seni jõutud. Tasuta huviringide puhul tuleks muidugi vaadata, et kui laps mõnda ringi läheb, et ta seal siis ka mõnda aega käiks. Loomulikult ei hakka keegi sundima, aga mingisugune distsipliin peaks olema.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.