"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Karskusliit valis aasta tegijaks Lootuse Küla (0)
03. veebruar 2015
Scanpix

Eesti Karskusliit valis möödunud aasta tegijaks alkoholi- ja narkosõltlaste võõrutamise, rehabiliteerimise ja tavaühiskonda naasmisel abistamisega tegeleva Lootuse Küla.

“Lootuse Küla on oma nime vääriliselt pakkunud abi, tuge ja sõna otseses mõttes elupäästmist paljudele Eesti meestele ja nende kaudu tervetele peredele ja Eesti ühiskonnale,” selgitas karskusliidu valikut juhatuse esimees Lauri Beekmann. “Alkoholisõltuvust määratletakse küll haigusena, kuid abi on sõltlastel Eestimaal senimaani väga vähe leida. Lootuse Küla tõuseb positiivse erandina selgelt esile.”

Lootuse Küla rajati aastal 2000 Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskopi Märt Vähi juhtimisel, teatas karskusliit BNS-ile. Lootuse Küla asub rajaja Märt Vähi poolt keskusele annetatud endistel Vähi vanaisa maadel, millel asus algselt vaid mets ja jõgi. Praeguseks on sinna rajatud teed, majad programmis osalejatele ja personalile, administratiiv- ja õppehoone, puidutööstus, vabatahtliku tuletõrjekomando depoo, veevarustuse süsteem ja puurkaev.

Eelmisel aastal avati Lootuse Küla Keila keskus, mille tegevuse eesmärgiks on aidata rehabilitatsiooniporgrammi lõpetanutel ühiskonda integreeruda. Uuteks ja arenevateks tegevusharudeks on Lootuse Küla Järvakandi keskus ning suunatud tegevus naistele.

Lootuse Küla statsionaarne võõrutus- ja rehabilitatsiooniprogramm kestab 10-12 kuud ning koosneb õppetööst, kodustest ülesannetest, kohustustest, vastutusest, suhtlemisest, tööteraapiast ja osalemisest teistes küla eluks vajalikes töödes.

Praegune tegevjuht Viljam Borissenko tuli Lootuse Külla 2003. aastal heroiinisõltuvusega. Saanud ise abi, on Viljam nüüd täielikult pühendunud teiste abistamisele. Eesti Karskusliit annab aasta tegijale tänukirja üle kevadsuvel toimuval aastakonverentsil.

Karskusliit valib aasta tegijaid alates 2007. aastast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.