"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ekspertiis: õpetaja tapnud poiss sai oma tegudest aru (0)
09. veebruar 2015
Scanpix

"Ekspertiisi läbi viinud eksperdid on arvamusel, et kahtlustatava tervislik seisund võimaldas tal oma tegudest aru saada," rääkis Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina.

Ta lisas, et poiss on jätkuvalt kohtu loal vahi all.

Kostina sõnul esitati eelmise aasta oktoobris 15-aastasele noormehele kahtlustus kooliõpetaja tapmises, vahendas BNS. Kuna arstide arvamuse kohaselt vajas noormees viivitamatult ravi, paigutati ta haiglasse, kus ta viibis arstide järelevalve all. Kriminaalmenetluse raames määrati noormehe suhtes statsionaarne ekspertiis, mille läbiviimiseks paigutati kahtlustatav kohtumääruse alusel sundkorras raviasutusse. Hiljem leidsid eksperdid, et neil ei ole enam vaja kahtlustatavat raviasutuses jälgida. 

Prokuratuur esitas jaanuaris kohtule taotluse kahtlustuse saanud noormehe vahistamiseks, kuna esineb tõenäosus, et kahtlustatav võib vabaduses jätkuvalt toime panna tegusid, mis ohustavad teiste inimeste elu ja tervist. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning 6. jaanuaril võeti noormees kriminaalasja eeluurimise ajaks vahi alla.

Koolipoiss Vahur tulistas mullu 27. oktoobri pärastlõunal koolitunni ajal surnuks 56-aastast saksa keele õpetaja Ene Sarapi. Tegemist oli poisi isale kuuluva seadusliku revolvriga, millest poiss sooritas mitu lasku. Juhtumi uurimiseks alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Uurimist viib läbi Lõuna prefektuur ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.