"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Luteri kiriku sünnilinnas kasvab ka Eesti puu (0)
09. veebruar 2015
Scanpix

Tallinn soovib aidata korraldada kahe aasta pärast kätte jõudvat luteri kiriku 500. aastapäeva.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar, luterliku maailmaliidu president piiskop Munib A. Younan ja Eesti luteri kiriku uus peapiiskop Urmas Viilma (fotol) arutasid oma kohtumisel ka seda, kuidas jätkata edaspidigi Tallinna linna ja luterliku kiriku koostööd. See on eriti tähtis reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise eel, mis jõuab kätte 2017. aastal.

Seni on linna ja kiriku koostöö sujunud edukalt, endise peapiiskopi Andres Põdra ametiajal istutati 21. oktoobril 2012 reformatsiooni sünnikohta, Wittenbergi Saksamaal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku nimeline puu.

Puu juures on mälestustahvel piiblitsitaadiga «Kes Issanda kotta on istutatud, need lokkavad meie Jumala õuedes» – Psalm 92:14.

«See oligi meie vestluse üks põhiteemasid. Piiskopi näol on tegemist luterlaste jaoks sama tähendusega inimesega, nagu katoliku kiriku jaoks on seda paavst,» ütles Savisaar.

«Tegemist on maailmakiriku juhiga. See kohtumine oli väga huvitav. Kuna me hakkame peagi luteri maailmakiriku juubelit tähistama, siis oli sellest piisavalt palju juttu ja ma usun, et me kohtume veel,» lisas Savisaar.

Lutheri aeda, mis on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale, istutatakse 270 eri maailmajagudest pärit puud, ülejäänud 230 puud istutatakse Wittenbergi linna vanade kindlustuste haljasaladele.

Piiskop Munib A. Younan oli Eestis esimest korda, kuigi on varem õppinud seitse aastat Soomes. Toona oli Eesti aga veel Nõukogude Liidu koosseisus ja piiskopi sõnul soovitati siis mitte siia tulla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.