"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Olev Tomson avaldab tänagi meelt politsei- ja justiitsasutustes vohava võimu kuritarvitamise vastu (0)
10. veebruar 2015

"Minu vastu on selgelt pandud toime kuritegu. Seda tegid kohtunikud ja prokurörid, aga süsteem ei suuda seda tunnistada ja sisuliselt varjab tõendite teadlikku kõrvaldamist ja nende abiga süüdi mõistva otsuse tegemist," sõnas Tomson.

Kas tõesti on võimalik, et Eesti kohtusüsteemi töös esineb tahtlikku praaki? Tallinnas Justiitsministeeriumi ees avaldas eile meelt Olev Tomson, kes väidab, et temaga käitus ülekohtuselt just kohus oma viimase astmeni välja.

“Minu suhtes fabritseeriti süüdistus, nagu ma oleks omastanud äriühingule kuuluvat vara olles juhatuse liige ja teisest küljest kuritarvitasin usaldust kulutades äriühingu raha. See oli alusetu süüdistus ja lõpuks mõisteti mind süüdi seetõttu, et minu süüd välistavad tõendid kõrvaldati. See on fakt ja kohtuotsusest selgelt välja loetav,” sõnas Tomson.

Tomsoni sõnul varjatakse ja vaikitakse maha prokuröride ja kohtunike poolt õigusemõistmisel toimepandud I-astme kuriteod ja vormistatakse teadlikult vale kohtuotsus, kõrvaldades süüd välistavad tõendid ning luues kunstlikud tõendid. Samamoodi võtab politsei teatud juhtudel oma kaitse alla ja ei alusta menetlust isikute suhtes, kes on toime pannud kelmuse ja veel mitu kuritegu ning seda olukorras, kus kuriteo toimepanekut tõendavad samuti dokumendid!

“Kuna antud juhul on olemas faktid, mis ilmnevad kohtuotsustest, et süüd välistavad tõendid on kohtunike poolt teadlikult kõrvaldatud või nendest tõenditest tuleneva õigusjõuga pole lihtsalt arvestatud, siis peab igal juhul nõudma uurimise alustamist, et välja selgitada, kas tegu oli kuriteoga, väärteoga või kohtunike äärmiselt suure lohakuse ja eetikanormide rikkumisega. Olenemata sellest, milliseks õigusrikkumiseks tõendite kõrvaldamine tunnistada, on ilmselge, et tegu on kohtuveaga, mistõttu tuleb nõuda kohtuasja uut läbivaatamist”, selgitas Tomson. 
Pikett algas eile kell 12 justiitsministeeriumi ees ning jätkub täna kell 8.30 Toompeal.

Tomson enam õiglust jalule seada ei looda, ta soovib et tema lugu kui üks paljudest saaks avalikkuse ette toodud ja ehk paneb see kohtusüsteemi vähemalt punastama.

 

LOE KA SEDA:

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.