"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uus seadus nõuab maatükil sõidukiga liiklemiseks omaniku luba (0)
11. veebruar 2015
Scanpix

Riigikogus kolmapäeval vastu võetud keskkonnaseadustiku üldosa seaduse, metsaseaduse ja veeseaduse muudatus nõuab võõral maatükil mootorsõidukiga liikmeliseks maaomaniku luba.

“Muudatuse kohaselt võib võõral maatükil mootor- või maastikusõidukiga viibida üksnes maatüki omaniku loal. Loa olemasolu ei saa automaatselt eeldada, vaid selleks peab luba ka reaalselt olemas olema,” ütles keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra.

Ta selgitas, et kui keegi soovib kellegi teise maatükil sõita näiteks ATV-ga, siis peab ta selleks esmalt omanikult loa saama. Senini sellist selget reeglit võõral kinnistul viibimise kohta ei olnud. Seadusemuudatus aitab ära hoida seaduse tõlgendamisega seotud vaidlusi ning kaitseb maaomanike õigusi. 

Riigikogu kiitis seadse heaks 65 poolthäälega. Muudatusega lisatakse seadusesse ka sätted kallasraja kohta ja selle tõkestamise järelevalveks. Sellega viiakse kallasraja regulatsioon looduskaitseseadusest keskkonnaseadustiku üldosa seadusesse kuna kallasraja regulatsioon on osa keskkonnaalastest õigustest.

Kallasrajale ebaseaduslikult püstitatud ehitiste suhtes välistatakse õiguspärane ootus nende püsimajäämise suhtes, mis on analoogiline looduskaitseseaduses ehituskeeluvööndi kohta sätestatuga. Seadusega tehti ka tehnilised muudatused metsaseaduses seoses järelevalvepädevusega ning veeseaduses seoses hüdrogeoloogiliste tööde litsentside kehtivusajaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.