"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Oudekki Loone: Eesti rahanduspoliitika peab jõudma 21. sajandisse (0)
13. veebruar 2015

"Eesti saaks väljastada riigivõlakirju äärmiselt soodsatel tingimustel ning sellest saadud vahenditega saaksime rahastada infrastruktuuri välja ehitamist, tagada meditsiini jätkusuutlikkus läbi kõikidesse maakondadesse haiglate ehitamise, kindlustada investeeringud haridusse, et Eesti oleks 21. sajandi kontekstis konkurentsivõimeline riik… Võimalusi on hulgaliselt," nentis Keskerakonna kandidaat Oudekki Loone.

Ta lisas, et Eesti peab piisavas mahus riigisektori investeeringute tagamiseks kasutama rahvusvaheliste finantsturgude võimalusi.

Loone sõnul peab Eesti kasutama rahvusvaheliste finantsturgude olukorda ning võimalusi ja saama väliskapitali magnetiks, et kindlustada riigi konkurentsivõimelisus 21. sajandi kontekstis.

“Eesti teeks väliskapitali magnetiks lisaks maksussüsteemile ja seadusandlusele ka haritud tööjõud ja linnad, kus töötajad ja juhid üle kogu Euroopa elada tahaksid. Riigisektori investeeringud, mis aitavad Eesti ettevõtteid, töötajaid ja ettevõtjaid, aitaksid samavõrd ka meie Euroopa partnereid erasektorist siia kasumlike ja jätkusuutlike ettevõtete loomisel,” rääkis Oudekki Loone.
 
“Investeeringud ei tähenda ainult raha. Investeeringud tähendavad inimesi ja ideid.”
 
Riigi praegune eelarvepoliitika on aegunud
 
“Vajame põhjalikku maksureformi. Keskerakond plaanib langetada kõiki kaudseid makse ning nende asemel kehtestada 12-protsendise ettevõtte tulumaksumäära. See on nii ettevõtjatele kui töölistele parem praegusest süsteemist, kus maksuraskus langeb otseselt ettevõtjale ning vähendab nende võimet palgata töötajaid ja muudab läbi kaudsete maksude ja aktiisiside tõstmise ettevõtlusega tegelemise kallimaks. Praegune süsteem rõhub eelkõige väikeettevõtjaid,” märkis Loone.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.