"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Hiina uusaasta tuli lauluväljakul tulemöllu ja draakonitantsuga (0)
20. veebruar 2015
Albert Truuväärt

Hiina uut aastat aitasid Tallinna lauluväljakul vastu võtta Pekingi olümpiamängude esinejad, kes pakkusid linlastele hiina akrobaatikat, draakonitantsu ja tuletsirkust. Lisaks meelelahutusprogrammile sai Hiina uue aasta pidustustel maitsta hiinapäraseid toite ja teha sisseoste temaatilisel turul.

Traditsiooniliselt pakkusid meelelahutust Hiina Rahvavabariigi esinejad, kes seekord tulid Pekingist. Laval oli Beijing Dance Drama & Opera Co ehk Pekingi tantsu, draama ja ooperi kompaniid. Tegu on rahvusvaheliselt tunnustatudartistidega, kes osalesid  ka Pekingi 2008. aasta olümpiamängude avatseremoonial. Kompanii koosseisu kuuluvad ooperitrupp, tantsurühm, rahvamuusika- ja rahvatantsu kollektiivid jt. Samuti sai näha maailmatasemel akrobaatikanumbreid China National Acrobatic Troupe’i esituses.

Kultuuriosakonna juhataja Lennart Sundja sõnul on esinejad uued, aga programm eelmistele aastatele sarnane. “Näha sai natuke võitlust, natuke tantsu ja natuke muusikat, draakonitantsu ja tuletsirkust,” ütles Sundja. Etenduse lõpetas muusikasse lavastatud ilutulestik. “Seal pole tähtis tuleetenduse pikkus ega paugu suurus vaid ilu,” lisas Sundja.

Varasematel aastatel on Hiina uut aastat vastu võetud toimunud ka Kadrioru pargis ning Vabaduse väljakul. “Kadriorus sõltub palju ilmast – kui ilm on sula läheb pinnas kole mudaseks ja inimestel halb käia,” selgitas Sundja. “Vabaduse väljakul aga on liiklusprobleemid. Seega on Lauluväljak hea valik.”

“Sel aastal tuli veelgi suurem turg ja pakkusime lisaks hiina toitudele ka hiina suveniire,” märkis Sundja. “Mina ütlen ausalt, et kui me esimest korda tähistasime Hiina uut aastat 2009 aastal, siis oli see vaid  katsetus ja keegi ei teadnud, kas see õnnestub või ei. Suur oli meie üllatus, kui nägime, milline huvi on kohalikel inimestel idamaade kultuuri ja kunsti vastu,” lisas kultuuriosakonna juhataja.

Fotonäitused linnavalitsuses ja Kiek in de Kökis

Linnamuuseumi Kiek in de Köki suurtükitornis avati fotonäitus “Charming Beijing” ehk hurmav Peking, mis tutvustab linna ajalugu ja kultuuri ning inimeste igapäeva elu-olu.

Linnavalitsuse infosaalis saab aga vaadata näitust “Passionate Winter Olympics“, mis tutvustab talispordi traditsioone Hiinas ning Pekingi visioone kandideerimaks 2022. aasta taliolümpiamängude korraldajaks. “Meilgi on oma side selle näitusega olemas, sest 2008 aasta Pekingi olümpiamängudel võitis ju Gerd Kanter kettaheites kulla ning Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson tulid paarisaerulisel kahepaadil hõbedale – see oli meile hea aasta,” meenutas Sundja.

Tallinna saabub ka Pekingi Linnavalitsuse kultuuribüroo ja rahvusvaheliste suhete osakonna kõrgetasemeline delegatsioon, et arutada Tallinna kolleegidega koostööplaane tulevikuks. Neid saadab  grupp Hiina ajakirjanikke. Kokku saabus Pekingist Tallinnasse 50 külalist.

Loe lisaks

Hiina kultuurijuht: Lamba-aasta toob inimestele head õnne!


Vaata galeriid (13)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.