"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arstid ja õed saavad täna uue maja (1)
25. veebruar 2015
Scanpix

"Oleme seadnud eesmärgiks linna arste ja õdesid eluasemeprobleemi lahendamisel toetada. Eeldatavasti aitab linnale vajalikele meditsiinitöötajatele soodsate elamistingimuste võimaldamine hoida neid välisriiki tööle asumise kasuks otsustamast," selgitas abilinnapea Eha Võrk.

Täna kell 14 toimub Mustamäel arstide ja õdede maja avamispidu. Akadeemia tee 48 hoonesse saab soodsa üüripinna 97 meditsiinitöötajat. Hoones on 24 kööktuba, 60 ühetoalist ja 13 kahetoalist korterit. Kõik korterid on varustatud köögimööbli ja -tehnikaga. Lisaks on majas pesupesemise ruum koos kuivatitega, samuti ruumid nii jalgrataste kui ka lastevankrite hoidmiseks.

Akadeemia tee 48 eluruumid antakse üürile Tallinna linna tervishoiuasutuses töötavatele arstidele, hambaarstidele, õdedele ja ämmaemandatele. Eluruumide üüri suuruseks on kolm eurot ruutmeetri kohta kuus, lisaks üürile peab üürnik tasuma kõrvalkulud.

“Tervishoiutöötajate Eestist lahkumise ärahoidmise ühe meetmena on Tallinna tervishoiu arengukavas ette nähtud võimalus anda tervishoiutöötajatele üürile jõukohase, turuhinnast madalama üüriga munitsipaaleluruumid,” ütles abilinnapea Eha Võrk. “Oleme seadnud eesmärgiks linna arste ja õdesid eluasemeprobleemi lahendamisel toetada. Eeldatavasti aitab linnale vajalikele meditsiinitöötajatele soodsate elamistingimuste võimaldamine hoida neid välisriiki tööle asumise kasuks otsustamast.”

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur – 2013. aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde. Eriti teravalt puudutab arstide ja õdede Eestist lahkumine Tallinna elanikke – Tallinna haiglate (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla) meditsiinilise personali vajadus on hetkel 238 töötajat (puudu on 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat).

Akadeemia tee 48 hoone rekonstrueeris Tallinna Linnavaraameti tellimusel arstide ja õdede majaks Ramm Ehitus OÜ, rekonstrueerimise kogumaksumus on 2,55 miljonit eurot.

RAMM Ehitus on 2006. aastal loodud ehitusfirma, mis kuni 2013. aasta novembrini tegutses TREV-2 Ehituse nime all. Ettevõtte 2014. aasta müügitulu oli 14 miljonit eurot. Lisaks jaanuaris valminud Häirekeskuse- ja Päästeameti Ühishoonele ning nüüd avatavale arstide ja õdede majale on käsilolevateks suuremateks projektideks Kaitseliidu Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskuse hoone ning Metsavahi elamurajooni ridaelamud.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sten
27. veebr. 2015 02:27
See on imetlusväärne, kuidas Tallinna keskerakondlik linnavalitsus hoolitseb tallinlaste eest. Tubli ja suur tänu. Linnavalitsuse töö teeb südame soojaks ja meele rõõmsaks.