"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kreeka maksureform tõmbab oligrahid ja sulid 7,3 miljardi euro eest liistule (0)
25. veebruar 2015
Scanpix

Kreeka on koostatud maksunimekirja, mille eesmärk on riigi oligarhid ja tulusa salakaubaveo tööstuse taga olevad sulid pihtide vahele võtta. Tegu on osaga riigi uue vasakvalitsuse reformikavast.

Europa rahandusministrid andsid Ateenale mõne päeva aega koostamaks rahvusvahelistele võlausaldajatele vastuvõetavat nimekirja, mille eest antakse Kreekale võla maksmiseks neljakuine hingetõmbeaeg.

Saksa menukas tablodi Bild teatas viitega allikale SYRIZA valitsuses, et Kreeka valitsus loodab koguda 2,5 miljardit eurot riigikaukasse võimsate Kreeka magnaatide varanduste arvelt.

Sama suur summa loodetakse saada tagasi eraisikutele ja ettevõtetele maksuvõlgadest.

Lisaks tuleb riigile lisasissetulek salakütuse ja -sigarettide salakaubaveo mahasurumisest. Kokku veel 2,3 miljardit eurot, on valitsusametnikud kokku löönud.

Kreeka uus SYRIZA vasakvalitsus kõnnib noateral, laveerides oma Euroopa võlausaldajatele ja valijatele antud lubaduste vahel. Riigi esmasihiks on teha lõpp kasinuspoliitikale ja tulla karmist majanduskriisist välja.

Eurotsoon toetas Kreekale pikenduse andmist

Eurotsooni rahandusministrid toetasid teisipäeval Kreeka abiprogrammi pikendamist nelja kuu võrra, kiites heaks Ateena esitatud majandusreformide nimistu, teatas Läti eelmisest peaministrist Euroopa Komisjoni eurovolinik Valdis Dombrovskis.

“Eurogrupi telefonikonverentsi järel otsustati, et riikide protseduurid Kreeka programmi pikendamiseks võivad alata,” ütles Dombrovskis Twitteris, viidates faktile, et mitme eurotsooni liikmesriigi parlamendid peavad hääletama programmi pikendamise üle.

Kreeka esitatud meetmetes sisalduvad kõik peaminister Alexis Tsiprase valimiseelsed lubadused – seal hulgas tasuta elekter 300 000 vaesele perekonnale ning tasuta arstiabi ja ühistranspordi talongid madala pensioni saajatele.

Muude abinõude seas on õiglane maksusüsteem, meetmed maksudest kõrvalehoidmise, korruptsiooni ja salakaubandusega võitlemiseks ning bürokraatia kärpimine.


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.