"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Läbi surma näidatakse Eesti Kunstimuuseumis ilu (0)
25. veebruar 2015
Scanpix

Näituse läbivaks elemendiks on inimkeha ja selle manipuleeritavus, samuti surma, haiguste ja sõja suhted ilu ning reklaami- ja glamuurimaailmaga.

Uus näitus “Surm ja ilu. Gootika kaasaegses kunstis ja visuaalkultuuris” avatud!

Reedel, 20. veebruaril avati Kumus uus kaasaegse kunsti näitus “Surm ja ilu. Gootika kaasaegses kunstis ja visuaalkultuuris“. Kuigi gootika juured on keskajas, on seda mõistet kasutanud ja edasi arendanud mitmed järgnevad kunstistiilid. Gootika on märkimisväärselt mõjutanud romantismi ning 20. sajandi kunstivoole ja subkultuure. 1990. aastatel visuaalkultuuri naasnud sünged teemad jõudsid ka Eestisse. Nii on näituse läbivaks elemendiks inimkeha ja selle manipuleeritavus, samuti surma, haiguste ja sõja suhted ilu ning reklaami- ja glamuurimaailmaga.
Osalevad kunstnikud: AES + F, Tobias Bernstrup, Billeneeve, DeStudio, Gottfried Helnwein, Toomas Kalve, Laurentsius, Peeter Laurits, Kris Lemsalu, Mark Raidpere, Ene-Liis Semper, Andres Tali, Anton Vill, Toomas Volkmann, Winny Puhh. Näitusel on teo seid, mis võivad vaatajat häirida.
Näitus jääb Kumus avatuks 10. maini.

Kolmapäeval, 25. veebruaril kell 18.00 saab osaleda ekskursioonil, kus kuraatorid Eha Komissarov ja Kati Ilves seletavad lähemalt kõike näitusega seonduvat. Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

EKA kujutava kunsti emeriitprofessorite vestlusõhtu

Kolmapäeval, 25. veebruaril kell 17.00 meenutatakse Adamson-Ericu muuseumis omaaegse EKA vaimsust, suundumusi ja taotlusi ning räägitakse ka toonastest vaidlustest ja väljakutsetest. Kohal on EKA emeriitprofessorid Jaak Soans, Tiit Pääsuke ja Enno Ootsing. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Citie(s) of Beirut: The Purgatory of Anticipated Ruins
Kolmapäeval, 25. veebruaril kell 18.00 näeb Kumu auditooriumis filmi Beiruti linnaruumist, selle minevikust ja olevikust. Filmil aitab Tallinnasse jõuda Tallinna arhitektuuribiennaal TAB 2015 „Isejuhtiv linn“, mille käigus juba septembrikuus uuritakse samuti, kuidas linnad tekivad ja muutuvad. Filmi juhatavad sisse Laur Kaunissaare ja Daniel Urey (Färgfabriken).
Tasuta.
Loe edasi…

Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunstieriala vestlusõhtu

Neljapäeval, 26. veebruaril kell 17.00 kutsuvad Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala üliõpilased ja õppejõud kõiki Adamson-Ericu muuseumisse arutlema eriala võimaluste üle visuaalsel taustal. Kavas on ka liikuvad pildid! Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Keraamikakursus: keraamiline tass

Neljapäeval, 26. veebruaril kell 17.00 alustab Kumus taas keraamikakursus, kus saab luua maailmas ainulaadse keraamilise tassi. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo. Ühe kursuse osalustasu 18 € / in, lastele 6.50 €, vajalik on eelregistreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee.
Loe edasi…

Ekskursioon 60+: Eesti graafika ajalugu 1860–1944
Reedel, 27. veebruaril kell 11.30 saab kuulda lähemaid seletusi näituse “Eesti graafika ajalugu 1860–1944” kohta. Näitusel on eksponeeritud sel perioodil tegutsenud olulisemate meistrite loomingu tippnäited, näiteks Eugen Dücker, Kristjan Raud, Eduard Wiiralt, Aino Bach jt. 
Kogunemine Kumu infoleti juures, osalemine muuseumipiletiga. Ringkäigu järel toimub hariduskeskuse ateljeedes või auditooriumis enim huvi tekitanud teemadel ühine arutelu ja vaba vestlusring, kus osalejad saavad kunstimuljeid jagada.
Loe edasi…

Lossimuusika

Pühapäeval, 22. veebruaril kell 17.00 esineb Kadrioru kunstimuuseumis sopran Katrin Targo ja klaveril Maria Bachmann. Piletid 11/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
Esinejate ning kava kohta saab lähemalt lugeda siit.

Alustab Kumu noorteklubi
Kumu kutsub noori muutma muuseumi endale meelepäraseks keskkonnaks! 15–25- aastased noored, kel on soov oma lennukaid ideid ellu viia, loovust arendada ning teostada koos teistega esmalt võib-olla uskumatuna tunduvaid projekte, siis Kumu noorteklubi kohta leiab infot siit.
18. veebruaril kell 18.00 toimub kesklinna noortekeskuses Kumu noorteklubi infoõhtu.

Tulemas!

Kumu Dokumentaal: CHRISTIANIA. 40 AASTAT HÕIVAMISEST
Kolmapäeval, 4. märtsil kell 18.00 linastub Kumu auditoorimis 2014. aasta film kuulsast Taani vabameelsest kommuunist Christianiast. Christianiale pandi alus 1971. aastal, kui sajad noored hõivasid mahajäetud sõjaväebaasi. Tänaseni eksisteeriv vabameelne omavalitsuslik kommuun tekitab siiski valitsusele peavalu. Milline on Christiania olevik ja tulevik, mis võimaluse pakub valitsus edasikestmiseks? Tasuta.
Loe edasi…

Kitarriõhtu
Neljapäeval, 5. märtsil kell 17.30 esinevad Adamson-Ericu muuseumis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Risto Virkhausen ja Siim Kartau. “Kitarriõhtud” on Heiki Mätliku kitarriklassi õpilaste kontsertide sari, mis toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Adamson-Ericu muuseumi koostöös. Osalemine muuseumipiletiga.
Loe edasi…

Ülo Soosterile pühendatud filmiloeng Kumu auditooriumis

Neljapäeval, 5. märtsil kell 18.00 toob filmiloeng Kumu auditooriumis publikuni Soosteri joonisfilmide sürreaalse maailma, avamaks Kumu kunstimuuseumi näituse „Tartu sõpruskond ja Ülo Sooster” erinevaid tahke. Filmiõhtul peab lühiloengu kunstiteadlane Andreas Trossek, kes on lähemalt uurinud hilis-nõukogudeaegset eesti joonisanimatsiooni.  Loeng toimub eesti keeles. Filmid on vene keeles, eestikeelsete subtiitritega. Üritust modereerib näituse kuraator Liisa Kaljula.
Tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.