"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jaanus Karilaid: ajakirjanikud on hakanud poliitikaid lõpuks eksimuste eest karistama (0)
26. veebruar 2015

"Riigikontroll on aastaid välja andnud väga huvitavaid auditeid, milledest nähtub, et tervishoius ravijärjekorrad pikenevad, et meie palgad on madalad. Ajakirjanikud pidanuks ammu need avalikkuse ette tooma, üksipulgi avama ja poliitikutelt lahendusi nõudma," tõi keskerakondlane Jaanus Karilaid välja. "Seda aga pole tehtud ja seetõttu käib lõputu nämmutamine protsesside kirjelduse üle ning muutusi ei näi tulevat."

“On näha, et ajakirjanikud on hakanud poliitikuid teatud eksimuste ees karistama.” Samas on ajakirjanikud tema sõnul ka kaasvastutavad.

Karilaidi sõnul on arengud Eesti ühiskonnas toimunud alles hiljuti. 

“Eesti riik on kahtlemata meie jaoks püha,” sõnas keskerakondlane Jaanus Karilaid Tallinna TV saates Vaba mõtte klubi.

Teine, mis on püha, on Karilaidi sõnul riigi sisu ehk inimvara. “Eestis on mitmeid mõttekodasid, näiteks Aregufond, Tuleviku Uuringute Instituut, millede eksperdid ja teadlased on välja pakkunud erinevaid arengumudeleid. Kurvastuseks tuleb öelda, et poliitikud on neid dokumente pikki aastaid lugenud, ent arvesse pole neist midagi võtnud.”

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.