"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lastefond kogus haruldaste haigustega lastele üle 6600 euro (0)
06. märts 2015
Scanpix

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi veebruari jooksul läbi viidud heategevuslike aktsioonidega kogunes haruldaste haigustega laste toetuseks 6682,32 eurot, millest ligi 2300 eurot koguti rahvusvahelisel haruldaste haigustega päeval korraldatud mündikaardi ladumistel.

Tartu Lõunakeskusesse ja Tallinna Ülemiste keskusesse üles seatud Eesti kaardi kujutistele asetasid heasoovlikud annetajad kokku 4232 erinevas vääringus senti ja münti ning kahe kaardi peale tegi see annetussummaks 2297,96 eurot, teatas lastefond BNS-ile.

Sellele summale lisandub ka 2394,36 eurot, mis hõlmab sama ürituse raames tehtud lisaannetusi ning heade koostööpartnerite ja lastefondi vabatahtlike poolt veebruarikuiste kampaaniatega haruldaste haigustega laste toeks kogutut. Lisaks andis 1990 euro suuruse panuse Kanal 2 saade „Kuldvillak“ oma erisaadetega, mille võidusummad haruldaste haigustega laste toetuseks Lastefondile annetati.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv avaldas heameelt, et lastefondi vabatahtlikud suutsid korraldada sellise vahva ettevõtmise, mis aitas tähelepanu pöörata haruldasi haigusi põdevatele inimestele ja kõigi võimalustele neid toetada. „Nagu tulemusest näha, siis ühtsuses peitub tõepoolest jõud. Jõud aidata neid, kellel läheb meist kehvemini,“ ütles Liiv.

Kuna Ülemiste keskuses ürituse raames korraldatud heategevuslikul oksjonil jäid osad koostööpartnerite annetatud esemed välja ostmata, siis avab lastefond nende realiseerimiseks ja annetuste kogumiseks reedel Osta.ee keskkonnas internetioksjoni, kus kogu esemete müügitulu suunatakse haruldaste haigustega laste toetuseks.

Lisaks internetioksjonil osalemisele on haruldaste haigustega lapsi võimalik aidata, sõlmides nende laste toetamiseks lastefondi püsiannetus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.