Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Heategevusoksjoniga koguti Ukraina heaks ligi 12 000 eurot (0)
09. märts 2015
Scanpix

Möödunud nädalal koguti Tallinna Kunstihoones toimunud heategevusoksjonil Ukraina sisepagulaste toetuseks ligi 12 000 eurot.

Heategevusoksjonil koguti Ukraina päritolu Eesti kunstniku Jarõna Ilo 46 söejoonistuse müügiga 11 550 eurot, teatas Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus BNS-ile. Lisaks külastas väljapanekut kahe päeva jooksul umbes kolmsada inimest, kes annetasid annetuskasti 208 eurot.

Kõik kogutud tulud annetatakse MTÜ Mondo abil Ukrainasse Luhanski oblasti sisepõgenikele toidu- ja meditsiiniabiks hiljemalt aprilli jooksul. Kogutud tulude abiga saab 1750 inimest kahe nädala toiduvarud.

Oksjonil oli müügis 63 Jarõna Ilo joonistust alghinnaga 200 eurot. Ära osteti kuus tervikseeriat ning lisaks ühekaupa kakskümmend kaks pilti. Oksjonil osales 26 registreeritud pakkujat, kellest 12 sooritasid ostu ning külalisi oli üle 60. Kõik ülekanded tehti otse Mondo kontole ning teosed andis kunstnik isiklikult üle galeriis Haus.

MTÜ Mondo on tegutsenud humanitaarabi vallas aastast 2007 ning Ukraina sisepõgenike toetamist alustas Mondo mullu sügisel “Ukraina heaks!” kampaania raames. Mondo töötab Ukrainas koostöös kohaliku partneri Vostok SOSiga ning lähetab ka oma töötajaid abi kohale toimetama. Oksjonitulude eest on plaanis toetada Luhanski oblasti haiglaid ravimitega ning konfliktile jalgu jäänud inimesi toidupakkidega.

Jarõna Ilo sündis 1955. aastal Kiievis, omandas kunstihariduse sealses Tööstusgraafika Tehnikumis, Praha Filmiakadeemias ning Eesti Kunstiakadeemias. Ilo on õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemias, Vanalinna Hariduskolleegiumis, Viljandi Kultuuriakadeemias ja Austraalia Rahvuslikus Ülikoolis Canberras. Ta on illustreerinud mitmeid raamatuid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.