"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Viktoria Ladõnskaja pääses häälte ülelugemise järel riigikokku, Sester ei protesteeri (0)
11. märts 2015
Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas kandideerinud Viktoria Ladõnskaja pääses kolmapäeval toimunud häälte ülelugemise järel siiski riigikokku.

Kolmapäeval toimunud häälte ülelugemise järel selgus, et Ladõnskaja poolt hääletas 1393 ja Sven Sesteri poolt 1392 valijat.

Valimisööl näitasid esialgsed tulemused Ladõnskajale Sesteri ees ühehäälelist edu, kuid hommikuks oli nende häältesaak ülelugemise käigus võrdsustunud. Pärast häälte korduslugemise lõppu jäi Ladõnskaja tulemuseks 1393, Sesteril aga 1394 häält.

Ladõnskajale said saatuslikuks kaks kehtetuks tunnistatud valimissedelit, millest ühel oli parandatud numbrit ja teisel puudus tempel.

“Ma ei kavatse kindlasti protestida ja aktsepteerin täiesti valimiskomisjoni otsust,” ütles Sester BNS-ile pärast tema ja Ladõnskaja häälte järjekordset ülelugemist, mille käigus selgus, et Ladõnskaja edestas Sesterit siiski ühe häälega.

“See on valijate tahe sel juhul. Olen seda ka varasemalt öelnud, et nagu valija otsustab, nii tuleb ka käituda. Meie erakonna kõik kandidaadid ütlesid juba enne valimisi välja, et kui nad mandaadi saavad, et siis on nad valmis riigikokku minema. Ladõnskaja on väga hea leid Eesti poliitikamaailmas,” lausus Sester.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.