“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Merike Martinson: unistus saab siiski teoks! (0)
12. märts 2015
Raepress

Tallinna abilinnapea Merike Martinson külastas täna Tallinna lastehaigla juures valmiva Laste Vaimse Tervise Keskuse ehitust. "Rõõm oli näha, et ka hoone sisu, mida oleme nii kaua näinud paberil, on kuju võtmas, ning ehitustööd intensiivselt käimas – maja saab olema valgusküllane ja avar."

Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson astus täna külalisena sisse Laste Vaimse Tervise Keskuse ehituse uksest, et heita pilk oma viimase 13 aasta unistuse realiseerumise üksikasjadele ning kohtuda ehitajate ja omanikujärelvalvega.

Ruumide ja ehituse ülevaatusvisiidil keldrist katuseni saatsid teda haigla haldusjuht Peeter Insakov, Astlanda ehituse projektijuht Ahto Tilk, objektijuht Märt Seeman, P.P.Ehitusjärelve OÜ ehk omanikujärelvalve esindaja Rein Kivi.

“Rõõm oli näha, et ka hoone sisu, mida oleme nii kaua näinud paberil, on kuju võtmas, ning ehitustööd intensiivselt käimas – maja saab olema valgusküllane ja avar. Koostöö haigla, ehitusjärelvalve, ehitaja ja alltöövõtjate vahel on korrektne ja asjalik ning töödega ollakse graafikus, mis annab lootust, et hoone valmib õigeaegselt,” ütles Merike Martinson.

Samas möönas ta, et oli ka mitmeid üllatusi, millega ta mitmeid kordi ümber tehtud projekti tõttu kursis polnud, sh üks planeerimisviga. 

“Uus galerii, mis hakkab ühendama uut hoonet haigla põhikorpusega, ei vasta nn vaba juurdepääsu normidele – galerii on vale kaldenurgaga, liikumispuuetega lapsed ja täiskasvanud ei pääse sellel ratastooliga liikuma. See kaldenurk vajab kiiresti arhitekti ja ehitaja sekkumist ning sellest sai kohtumisel ka tõsiselt räägitud,” ütles Merike Martinson.

Laste Vaimse Tervise Keskuse kahekordne hoone saab valmis 2015. aasta sügiseks. Uus kesku  annab paremad võimalused laste ja noorukite vaimse tervise probleemide diagnoosimiseks ning raviks. Esimesele korrusele on plaanitud laste ja noorukite ambulatoorne vastuvõtt, teisel korrusel hakkavad tegutsema väikelaste ning söömis-, käitumis- ja sõltuvushäiretega noorukite osakonnad.

Laste Vaimse Tervise Keskuse hoone projekteeris Indrek Suigusaar arhitektuuribüroost Pluss. Hoone ehitustöid teostab Astlanda Ehitus OÜ koos Irest Stroi OOO-ga, ehitustöödega alustati mullu juunis.

Hoone ehituse maksumuseks kujuneb prognooside kohaselt 4,5 miljonit eurot, millest Norra toetus katab 2,8 miljonit eurot. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.